Novinka

11. červen 2019

SPL Director Mk2

Obrázek

Německá značka SPL ohlásila nový přírůstek do řady produktů Professional Fidelity. Director Mk2, který vychází z předchozího modelu Director, kombinuje referenční předzesilovač s D/A převodníkem sloužící ke kontrole linkových analogových i digitálních signálů. Předzesilovač slouží k volbě zdroje signálu, regulaci jeho hlasitosti a vyvedení na vstupy koncových zesilovačů. Vnitřní konstrukce VoltAir 120 V zabezpečuje nedostižnou dynamiku a čistotu zvuku. Signál ze symetrických i nesymetrických linkových vstupů nebo digitálních vstupů se přivádí na ovladač hlasitosti a pak na symetrické i nesymetrické výstupy. Je možné také monitorovat záznam na magnetofonu (tzv. poslech „za hlavou“). Director Mk2 nabízí možnost propojení s koncovými zesilovači (např. Performer s800) pomocí AMP CTL, a tím dosáhnout zapínání a vypínání celého řetězce přes Director Mk2. Director Mk2 je plně kompatibilní s platformami macOS i Windows. Aby nový předzesilovač přesně zapadl do designu vašeho studia nebo poslechové místnosti, nabízí SPL tři barevné varianty provedení, a to černé, červené a stříbrné.


Vstupy
Oproti předchozí verzi vývojáři značně zvýšili počet nesymetrických analogových vstupů a přidali dva symetrické vstupy. Celkem tak máte k dispozici šest stereofonních analogových vstupů. Dva symetrické vyvedené na konektorech XLR a čtyři nesymetrické s konektory RCA. Jako zdroje stereofonního signálu můžete použít i digitální signál, k čemuž slouží čtyři digitální vstupy: AES-EBU, Coax, Optika a USB. Coax i Optika využívá protokolu S/PDIF. K předzesilovači můžete připojit i magnetofon nebo jiné záznamové zařízení a prioritně monitorovat výsledný signál už z něj (tzv. poslech „za hlavou“). K tomuto účelu slouží dvě dvojice RCA konektorů – send a return. Pomocí tlačítka na zadním panelu je možno přizpůsobit úrovně signálů send a return.
Obrázek
Výstupy
Regulovatelný výstup předzesilovače je v symetrickém i nesymetrickém provedení. Symetrický výstup je standardně vyveden na XLR, nesymetrický používá dvou RCA. Jako nezávislého alternativního výstupu před regulací hlasitosti lze použít i Tape send – výstup pro připojení magnetofonu.

Převodníky
Director Mk2 disponuje 32bitovými D/A převodníky se samplovacím kmitočtem až 384 kHz (PCM) a DSD 2 (Double Rate – dvojnásobný mód) až 768 kHz.

Další funkce a vlastnosti
- analogové řízení hlasitosti pomocí motorizovaného potenciometru ALPS R K27 "Big Blue" dálkově ovládatelné
- dálkové ovládání zdrojů signálu (Director mk2 se naučí každý IR ovladač)
- Avago dot matrix displej ukazuje zvolený vstup a aktuální vzorkovací kmitočet digitálních vstupů
- AMP CTR propojení s výkonovými zesilovači Performer pro coupled on/off switching (společné zapínání/vypínání)
- lineární zdroj napájení s toroidním transformátorem
- frekvenční rozsah (analog): 4 Hz – 300 kHz (-3 dB)
- zkreslení THD: 0,0008 % (analog), 0,0004 % (digital)
- dynamický rozsah: 137,6 dB (analog), 120,8 dB (digital)

spl.audio, www.imusicdata.cz