Novinka

22. březen 2019

Steinberg AXR4T

Obrázek

AXR4T je nová vlajková loď hardwarových zvukových zařízení německé firmy Steinberg. Jedná se o univerzální profesionální zvukové rozhraní s velice bohatou konektivitou. Čtyři mikrofonní vstupy s phantomem +48 V pro napájení kondenzátorových mikrofonů, symetrické linkové a nástrojové vstupy umožňují připojení prakticky jakéhokoliv analogového zdroje zvuku. Osm symetrických linkových výstupů a dva nezávislé sluchátkové výstupy zase umožňují bohatou distribuci signálu nebo zařazení jakéhokoli analogového přístroje do celého řetězce. O digitální konektivitu se starají rozhraní ADAT, S/PDIF a AES-EBU; synchronizace karty je umožněna pomocí WordClock, S/PDIF nebo AES-EBU. Za zmínku jistě stojí i možnost 32bitového záznamu se samplovací frekvencí až 384 kHz.


Veškerá nastavení a ovládání parametrů jsou díky přehlednému barevnému displeji rychlá a intuitivní. Okamžitý stav všech parametrů a nastavení zvukové karty lze ukládat do scén, které můžete zpětně vyvolávat. Pro live aplikace je možno ovládací panel zamknout proti nechtěným změnám nebo zásahům třetích stran. Komunikace s počítačem se děje prostřednictvím rychlého Thunderbolt 2. K jednomu počítači je možno připojit kaskádově více zvukových karet, a tím značně znásobit analogovou i digitální konektivitu celého systému.
Obrázek
Skvělým oživením je SILK texture (požívaná například v digitálních mixech Yamaha Rivage) vyvinutá ve spolupráci s Rupertem Nevem. Přirozená lehká komprese a saturace věrně simuluje legendární vstupní transformátory studiových konzolí Neve. SILK Texture je možno aplikovat na mikrofonní vstupy a značně tak proteplit „strohý“ digitální signál. Interní výkonný DSP zabezpečuje bezlatenční monitoring s možností použití Sweet Spot Morphing Channel Stripu, Rev-X reverbu a Yamaha plug-inů Vintage Classics VCM Compressor 276 a VCM EQ601.

Při používání s multitrackových software Steinberg je zabezpečena plná integrace AXR4T do prostředí DAW. Control Room Cubase a Nuenda tak funguje s nulovou latencí, máte možnost využít Rev-X Reverbu a Yamaha plug-inů, aniž byste zatěžovali CPU počítače. Z těchto DAW máte i možnost plného ovládání zvukové karty včetně uložení jejích parametrů současně s projektem. Výrobce garantuje plnou kompatibilitu se programy Cubase, Nuendo, Pro Tools, Studio One, Logic Pro, Ableton Live a Reaper.
Obrázek
S novou kartou Steinberg AXR4T můžete pracovat ve studiu i při živých aplikacích, mohou ji používat zvukaři i hudebníci. Díky bohaté konektivitě a jejím technickým možnostem tak dostáváte do ruky mocný a všestranný nástroj.

new.steinberg.net, www.imusicdata.cz
Recenze: recenze/steinberg-axr4t-t26786.html