Analog heaven

Ostatní audio hardware, obecná diskuse
Odpovědět
kexik

Příspěvek od kexik » 08 zář 2005 16:29

merlin, diky moc, 100% odpoved :)
ostatne, je ich do coho vrazat :)
mne je koncept spusty hw masin nacpanych do nejakeho nie prilis optimalneho mixu alebo patchbaya s milionom kablov maximalne nesympaticky... premyslal som o jednom krasnom stroji ktory by som aj vyuzil, ale ked hovoris ze pro53 je dobra emulacia tak sa neni o com moc bavit. budem hladat dalej :)

Merlin

Příspěvek od Merlin » 08 zář 2005 16:42

Ja netvrdim, ze je Pro53 dobra emulace, ja jen rikam, ze je DULEZITE, ze se ti s tim dobre dela a ze se ti libi :!: Uprimne receno, pokrok zastavit nelze a HW masinam bohuzel odzvani. Ac milovnik tezkych beden musim priznat, ze ma pravdu asi moje manzelka, kdyz tvrdi, ze ji prijde stejne nejelegantnejsi, mit NOTEBOOK + 1(!) KLAVESY a po srande :lol:

Jinak to s tim "jednim krasnym strojem" plne chapu. Pro sebe jsem ho nasel ve V-Synthu. Ale uznavam, ze ta cena je brutalni...
...so many knobs, so little time... (autor neznamy)

ECSON WALDES
Profesionál

Příspěvek od ECSON WALDES » 08 zář 2005 17:45

Obrázek
Obrázek
http://www.studioelectronics.com/images ... up_P-5.jpg
http://www.alphaentek.com/hi-res%5Cp-five%20f.jpg
http://www.synrise.de/amazona/images/p5.jpg
http://home.swipnet.se/~w-48502/synthes ... p-five.jpg

P-FIVE - Nadhera co:) ?

Nekdo tu chtel Prophet 5 rack, zejo, tedy: P-FIVE ?

* Studio Electronics P Five (Prophet 5 v3 midi) -- Studio Electronics delali Prophet 5 v racku. Krom toho jeste:
* Studio Electronics Obie Eight (Oberheim OB-8 )
* Studio Electronics Obie Rack (Oberheim SEM 2x)
* Studio Electronics Midimoog (Moog Minimoog)
* Studio Electronics HArwey808 (Roland TR-808)

Tenhle Prophet-5 od Studio Electronics je ale absolutne nesehnatelnej. Udelali jich malo a bylo to strasne drahy.
Jinak Studio ELectronics OMEGA-8 coz je jejich novej produkt je velmi dobre srovnatelnej s PROPHET 5, jestli ale nekdo date za 8 hlasej synth 150.000 Kc ..tak mate vyhrano:) strasne se mi libil je tak velkej a plnej ze jsem to dlouho nemoh rozdejchat.

To samy plati o Studio Electronics SE-1x, coz je fantastickej MiniMoog clon , ten filtr a ty kouleeee! -

Obrázek
http://www.studioelectronics.com/images ... _SE-1X.jpg

Obrázek
http://www.studioelectronics.com/images ... A8_Big.jpg

OMEGA-8 ....taky ultra tlustej krasavec:)

Co se Andromedy tyce. mam na ni dva nazory:
1. je to strasne prumernej analog co se opravdu analogovyho zvuku tyce.
2. je to strasne dobrej digital co se syntezovejch moznosti tyce.

Andromeda je tvrdej studenej synth.
Neumdela zakladni tlustou basu jako napr Minimoog, ARP 2600, Prophet5, Sequential Pro-One, atd.
Andromeda ma nudnej filtr bez charakteru, i kdyz nadruhou stranu formantovy hlasky "a e i o u" umi skvele.
Umi krasna kovova spektra, nadherny plochy, neumi mekej lead ani zminenej kulatej tluste bass. Priznam se mne strasne zlkamala hodne jsem od ni ocekaval.
Pred 14ti dny jsem ji jeste jednou zkousel u Bodya v jeho studiu, protoze jsem oni uvazoval.
A nehadejte se ze to tak neni:) Jo a jeste necim mi Andromeda pripomina Roland MKS-80, ten ma taky takovej divne digitalni povlak zvuku.
A pozor MKS-80 neni shodna rack verze od JUPITER-8. Jupiter-8 je super velkej tlustej plnej zvuk. MKS-80 je spis neco mezi JUPITER-6 (kterj uz neni tak dobrej jako JUPITER-8 ) a neco mezi JX-3P.

Co je ale opravdu bez diskuze SUPER jsou novy masiny:

* Studio Electronics OMEGA-8
* Studio Electronics SE-1x
* Studio Electronics ATC-1
* MOOG Voyager
* MOOG Voyager RME
* JoMoX SUNSYN

Tyhle maj opravdu analogovej zvuk se vsim vsudy.
Jasne tyhle pekace (krome SE1x a ATC1) jsou hodne hluboko pres 100.000 Kc ale pokud ma bejt rec o opravdu analogovym zvuku tak zminuju prave tyhle.

Vsechny syntaky osobne znam, nekolikrat jsem nane hral a programoval je, cast znich vlastnim a tu druhou kterou ne budu ted kupovat:)
- to pisu aby mne nekdo neapad ze tu teoretizuju.

Studio Electronics RACK

Obrázek
.

Merlin

Příspěvek od Merlin » 08 zář 2005 17:55

S tou Andromedou jsi to vystihl dokonale, mel jsem u Bodyi uplne stejnej pocit (Bohdane promin...;-)) Omegu 8 jsem slysel jen na tech nekolika malo mizernych ukazkach na jejich netu. Zvuk je sice super, ale dat za to 4x tolik nez za Jupiter 8, to teda ne; 4x lepe nez Jupiter to fakt nehraje :-D

kexik

Příspěvek od kexik » 08 zář 2005 18:16

ecson: troska som pogoogloval a na p-five som nasiel pindy, ze to neni celkom origos prophet 5... je aspon lacnejsia?

ECSON WALDES
Profesionál

Příspěvek od ECSON WALDES » 08 zář 2005 18:55

kexik píše:ecson: troska som pogoogloval a na p-five som nasiel pindy, ze to neni celkom origos prophet 5... je aspon lacnejsia?
Od Prophet 5 tam nejaky odchylky jsou, ale co jsem cet tak je ten zvuk velice vernej a hlavne ma ve zvuku kvalitativni parametry Prophet-5.
P-Five jsem jako jeden z mala syntaku jeste neslysel. Je jich tak malo, ze si od majitelu clovek jen tezko udela predstavu jak to hraje.
Cenu si odhadnout netroufam, ale P-Five urcite bude 2x tak nakladnejsi nez soucasnej Prophet-5, protoze je to obrovska rarita a sberatele umej bejt solventni:)

Jak uz jsem psal, vice nez uspokojiva je aternativa koupit Studio ELectronics OMEGA-8. Jednak je plne MIDI a krom toho ma mnohem vic moznosti. No a zvuk - zvuk je fantastickej!!! - na zazitek s OMEGA-8 a SE-1x tezko zapomenu. To pak clovek proste koupit musi :D

.

black

Příspěvek od black » 08 zář 2005 18:58

Merlin píše:Black: Pockej pockej co to povidas? Hartmann jakozto hlavni designer Andromedy?? :shock: No to snad ne! :-D

Dalsi vec: Jsi tedy vlastnikem Propheta 5 nebo ne?

Pises "zasvecene" jak Andromeda prekonava Curtis cipy v kvalite a polyfonii - ty jsi Andromedu slysel na vlastni usi ze to takhle pises? Ano nebo ne?! (ja Andromedu totiz znam a vim nejen jak hraje a co umi, ale srovnaval jsem ji i se svym Jupiterem 8 )

Co myslis tim, ze bys uvazoval o emulaci na Andro? Jako SW emulaci Andromedy?? To existuje? A kdo to vyrabi?? Anebo to hodlas snad sam programovat??
Merlin:
1. Andromedu mam, mam i SE1X
2. Andromeda ma specialni custom chip, ktery umoznuje 16 hlasu polyfonie pri dvou oscilatorech per voice, 2 filtrech per voice
3. Naznacil jsem moznost emulace analoga na analogovi
4. Synthy jsem konstruoval a mozna se k tomu vratim, neb je to me hobby

black

Příspěvek od black » 08 zář 2005 19:00

kexik píše:no mne sa zda cudne, ze moze nieco prekonat VCA alebo VCF v polyfonii...?
VCF je VCF, co ten ma s polyfoniou? alebo potom nerozumiem jak ten kram funguje. konstrukcne poznam akotak akurat minimoog...
Kexik: Ahoj, doufam, ze jsem odpovedel na totez Merlinovi

black

Příspěvek od black » 08 zář 2005 19:03

Merlin píše:Mne to zkratka prijde jako bezzuba smes vycteninek bez ladu a skladu. Sorry. :roll:
Merlin: Doufam, ze uz je to lepsi.

ECSON WALDES
Profesionál

Příspěvek od ECSON WALDES » 08 zář 2005 19:04

Black - za kolik jsi sehnal SE-1x a kde ?

A mas ji z USA nebo od dealeru nekde unas z Evropy?

diky

black

Příspěvek od black » 08 zář 2005 19:18

Ecson: Muj nazor na Andromedu je, ze jako zadny nastroj nemuze pokryt vse. Dospel jsem ke kombinaci Andromeda/SE1x a nedam na ni dopustit. Andromeda ma dostatecnou polyfonii, SE1X je proste trioscilatorova klasika.Tuto kombinanci ma vice lidi soude podle referenci na internetu

Nekdo tvrdi, ze Andromeda ma nepodarene digitalni efekty, digitalni efekty skutecne ma, lze je vypnout a pouzivat externi analog chorus, delay etc.. Tedy option nikoliv must. Ze ma mikroprocesor na rizeni,neni limitujici, maji to vsechny MIDI/CV interface i ve studioelectronic.
Samozrejme zvuk je vec nazoru.

Jinak diky za vysoce kvalitni prispevek do fora.

black

Příspěvek od black » 08 zář 2005 19:36

ECSON WALDES píše:Black - za kolik jsi sehnal SE-1x a kde ?

A mas ji z USA nebo od dealeru nekde unas z Evropy?

diky
Ecson: Dovezl jem z Nemecka od jednoho studenta z university se stribrnym custom panelem za 950 EUR. Musim jeste dokoupit manual, ten na rozdil od jinych firem studioelectronics skutecne prodava, nikoliv nabizi k downloadu.

Dost jezdim kvuli projektum a lide uz o mne vedi, ze jsem na hudebni masinky, takze se obcas vyskytne dobra koupe. Pokud neco potrebujes, dej vedet.

ECSON WALDES
Profesionál

Příspěvek od ECSON WALDES » 08 zář 2005 22:17

Black. diky
Ele to by byl velkej seznam toho co chci, to ani nechtej vedet:)
Je na tebe najakej email nebo telefon?
muj email: paskajiri@centrum.cz ,tel .: 603 537 072
Dal bych rec at tu nezamorim forum.

Planuju 2 kousky SE-1X ,taky bych knim rad vedel par postrehu kdyz ty uz SE-1x mas. Jeste chci knim koupit Moog Voyager RME
.

ECSON WALDES
Profesionál

Příspěvek od ECSON WALDES » 08 zář 2005 22:47

Obrázek

Obrázek

Kdyz uz jsme u toho -

Zajimaj mne ceny u evropskejch prodejcu za tyhle dva monofonni americky analog pekace:

* Studio Electronics SE-1x (firemni cena USA - $1.579)
* Moog Voyager RME (firemni cena USA - $2.395)

Nasel jsem nejpriznivejsi ceny k memu prekvapeni jak u SE-1X tak i u Voyager RME na webu nemeckyho http://www.rockshop.de
Ani tu firmu neznam, ale jedine unich se cena pri prepoctu blizi ty z USA:

* Studio Electronics SE-1x - 1.390 eur
* MOOG Voyager RME - 1.990 eur

Pasovat z USA to fakt nechci. Nicmene ceny u evropskych dealeru jsou ale proti americkym brutalne predrazeny. Stejna cifra ktera je v USA v dolarech je v evrope v eurech.
Tedy standardni evropska cena:
SE-1x 1.600 eur (47.000,- kc), Voyager RME 2.300 eur (70.000,- kc)

Od www.rockshop.de je to ale ok:
SE-1x 1.390 eur (41.000,- kc), Voyager RME 1.990 eur (60.000,- kc)

Nemate typ na nejakou lepsi nabidku nez maj www.rockshop.de?
popripade znate nekdo www.rockshop.de? Diky za odpoved.
.

bodyia
Vybavení

Příspěvek od bodyia » 08 zář 2005 22:58

K Andy: (:-) To je jasný, že se musím ozvat. Já už předem Jirku upozoňoval, že MS404 + Axxe jsou výrazně hutnější, o Plutu ani nemluvě. Andy se na basy fakt moc nehodí, o leadech bych už to neřekl, dají se vyrobit vážně hezký kousky, zejména s formantovým charakterem, ale výborný jsou různý plochy, textury a běžně neslyšený zvuky. Je to docela inovativní nástroj se složitou architekturou, kterou bych jinde hledal těžko. Poměrně prima jsou i měkký bicí ala CR8000, přesně takový barvy, jaký můžu, ačkoliv klasickej 808 kopák z toho nevyjede.

Martinův JP8 zněl chlupatějc, o tom žádná, ale možnostma končil tam, kde Andy teprve startovala (což nic nemění na tom, že JP8 mám na wish listě a koupím si ho co nejdřív:-)). Andy není podle mě konkurence ke zmiňovaným SE nebo Moogům, je to takovej podivnej analogově-digitální hybrid s velmi svérázným zvukem a vzhledem k možnostem a polyfonii za výbornou cenu.

Otázka je jaký zvuky chci a potřebuju, pro basu a leady si už z principu přece nekoupím nástroj s x-násobnou polyfonií, na plochy zase monosynth. Všechno má svoje a teprve vyváženou kombinací se dá dosáhnout dostatečně barevnýho zvuku. Zase ale musím zcela souhlasit s Merlinem, hodně nástrojů zabíjí hudbu. Alespoň do tý doby, než je všechny neprozkoumáš a neobjevíš jejich hlavní kvality, který pak automaticky bez přemejšlení nad technologií používáš.

Odpovědět