B&W802D / signálový router / zapůjčování gearu

Ostatní audio hardware, obecná diskuse
Cyril

Příspěvek od Cyril » 16 bře 2007 08:28

Jo, prijde ti mailem neco, co podepises a kde se zavazes ze to vratis a kdy a to jim odfaxujes zpatky a pak ti to poslou... postovny zpet samozrejme platis ty... No ale muze to bejt fajn napriklad na samplovani nakyho syntaku nebo jeste lepe drummachine :)))
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 16 bře 2007 09:03

PiKey píše:Tuto mnohotematicku temu by som si dovolil rozvetvit este o jednu otazku...
Ivo, netusim a celkom dost ma to zaujima ako funguje to "minuly tyzden som tu mal toto a buduci zas tamto" mne chodia masiny vzdy len spolu s fakturou :?
Úplně anonymně to zase asi nejde. Když už se člověk s nějakými lidmi zná, od nějakého dealera už něco koupil, je v dobré korespondenci s výrobci a může předložit nějaký kredit důvěryhodnosti (vlastní stránky, reference od jiných a třeba i aktivita na mezinárodních fórech se počítá), pak zápůjčka nejen že není obvykle problém, ale dealeři nebo výrobci jsou dokonce rádi, že můžou (zdarma) zapůjčit, protože vědí že se pak o dané věci zmíním na nějakém fóru anebo si ji koupím. Tímto způsobem jsem měl možnost během času si podrobně vyzkoušet opravdu hodně věcí, které u nás vůbec nejsou k dispozici, včetně celého spektra mikrofonů, ribbonových mikrofonů (AEA, Royer, Sigma), preampů i dalšího high end hardwaru ... Z Gefellu mi třeba na doporučení z jiného zdroje a předložení "kreditu" poslali dva stotisícové mikrofony a měl jsem je tu dva týdny.
Podrobné vyzkoušení je podle mě jediná cesta jak mít představu jak něco funguje a zní (občas je to překvapivé). Kupovat tyto high end věci bez vyzkoušení by byla trochu hazardní sázka do loterie ...

Trošku neobratné je půjčovat si něco co je k mání jen v USA (poštovné, clo DPH). Jsou některé věci (například preamp Martech MSS-10), které se dokonce do EU importovat nesmějí. Ale většinu US high end věcí je k mání i v Evropě. V podstatě asi není jediná věc z oblasti high end audia, kterou bych si dnes tady nemohl vyzkoušet. Fakt ale je, že už k tomu (až na vyjímky) nemám moc důvod nebo motivaci. Ještě mi za krátkou dobu kromě DW Fearnu dojde Gyraf G9 preamp

PiKey
Profesionál

Příspěvek od PiKey » 16 bře 2007 10:05

Ivo, respekt a dik za inspiraciu.

Tudy

Příspěvek od Tudy » 16 bře 2007 10:58

Přejmenoval jsem název topicu. Rozvinulo se tu víc zajimavých témat, které stojí za pozornost. Ale dělit je na samostatné topicy mi nepřišlo smysluplné...
Petr Tudy Holubář - INSANIA, RIVER
Tvorba + dema nástrojů: http://www.soundcloud.com/tudy-cz

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 16 bře 2007 15:59

Ja tu mam rutre od Network Electronics .. http://www.network-electronics.com/ .. Neviem si predstavit zivot bez toho .. Ale je fakt ze hlavne vyuzitie je pri video technologiach , kde do toho mame napichane vsetko a len si na control paneli kazdy nastavi co kde potrebuje .. jedna z dalsich vyhod je , ze sa da signal z videa dostat na viac vystupov .. Cize pri audio vyrobe ide signal na televizor zvukarovi , na plazmu klientovy a na male LCD do nahracej budky speakrovi ..

Pri tom audiomasteringu , ked ma clovek par gearov, tak by som to nevidel ako taku zasadnu nutnost .. V kazdom pripade je to velka machrovacka pred klientami :)

Odpovědět