Behringer V-Amp Pro

Ostatní audio hardware, obecná diskuse
rastis

Příspěvek od rastis » 14 zář 2006 19:20

ctirad - jasne, rozumiem, co myslis. Len neviem, ci rozumies, co myslim ja. Ano - zvuk gitar sa za 40 rokov dost zmenil. Ale nie vo svojom principe. Stale sa jedna o cisty alebo skresleny zvuk. Menia a vylepsuju sa skreslovacie obvody, menia sa v ramci skreslenia "modne trendy", ale stale ide o to iste.

Ty spominas nejake moznosti kombinacii roznych boxov a cojaviem coho pri nejakom Digitechu a o moznostiach nakonfigurovat si cosi vlastne. Ale to predsa nie je nic navyse, co by umoznovala digitalna technologia. Ak mam doma 2 rozne preampy, 2 rozne koncaky a 2 rozne boxy (co zhodou okolnosti mam), tiez si mozem vyrobit X kombinacii, ake si trebars od originalneho vyrobcu nekupim. Ano - mat to v digitalnej forme je isto prakticke (aj ked kvalitou zvuku to za HW trochu zaostava), ale to neriesime. Riesime to, ze si mi nedal priklad, kedy modeling prinasa nieco nove, co klasicka cesta doteraz nepoznala.

Takisto priklad Clawfingeru. V com je nieco nove ? Ide o bezny skresleny zvuk. Co je na tom zvuku take, ze to nevymacknem z lampoveho aparatu ? Ja by som aj vsadil, ze na lampy v zaklade aj bezne tocia, ci nie ?

Pretoze zadebatili sme sa o tom, ze ja rozpravam o modelingu ako ho poznam ako o nahrazke beznych aparatov, kdezto ty ako o novych zvukovych moznostiach, len si mi zatial nedal priklad.

Ten priklad s Marshallom bol mysleny zjednodusene. Ano - existuje X znaciek aparatov a gitar a krabiciek, ale v zasade produkuju 2 typy zvuku - cisty a skresleny. Nic ine nikto nehlada, a este aj to skreslenie nemoze byt hocijake, ale prisne specificke :).

Co sa tyka MIDI a gitary... Tam predsa nejde o gitarovy zvuk ani o modeling, ako sa o nom bavime. Tam gitaru pouzivam ako kontroler k spustaniu inych zvukov. Takisto ako mozem mat dychovy kontroler a tiez to nebudem nazyvat revoluciou v dychovych nastrojoch alebo revoluciou vo zvuku dychovych nastrojov.

vasek

Příspěvek od vasek » 15 zář 2006 08:36

K tomu, co píše rastis opravdu nemám co dodat, než souhlas.
Digitální modeling je tu v kytarovým světě už dlouho, ale zatím se nevymyslelo nic novýho oproti starým mašinkám. Jen je to malý a lehký a dobře se to ovládá. Nic víc. Taky je to spása pro mladý kapely, co nemají aparáty a nikdo jim je nepůjčí.
Mimochodem vamp je proti Digitechům GNX ještě král. Panové v Digitechu neumí naprogramovat ani pořádný tremolo, natož simulaci aparátů. Omlouvám se za OT, ale tyhle mulťáky jsou pro mě prostě jen naleštěný hovínka :)

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 16 zář 2006 23:50

K tematu - mam V-amp pro a Pod XT a V-ampa mam radsi na zkresleny zvuky, je takovej stavnatejsi. No a nejradsi mam kamaradovyho VOXe, ale na toho nemam a navic si nemuzu dovolit zborit barak ;)

Odpovědět