Dotaz na techniku

Ostatní audio hardware, obecná diskuse
JOhny2005

Dotaz na techniku

Příspěvek od JOhny2005 » 30 čer 2008 23:12

Zdravím všechny.

Měl bych na Vás jeden dotaz. Budu rád, když se mi někdo
alespoň trochu vyjádří. Možná to pro Vás bude primitivní, ale berte to tak, že jsem celkem začátečník.
Probramů na tvoření hudby znám spouty a v některých jsem již nějaké somgy vytvořil, ale zajímá mě jedna věc.

Nevíte, co používají profesionální hudebníci? Jde mi o oblast elektronické hudby (house, breakbeat, trance, progressive, club atd).
Když bych měl dát nějaký odkaz na hudbu, tak myslím například toto:

http://www.youtube.com/watch?v=bKf7r6j5bwc
http://www.youtube.com/watch?v=CQeglQ988Zo
http://www.youtube.com/watch?v=OnjXXxkQLWc
http://www.youtube.com/watch?v=epKA99FDD_A

Dokázal by někdo říct, v čem je tohle dělaný? Zvlášť ty trencovky mají úplně geniální zvuk. Ať už jsem slyšel to či ono z jakéhokoliv programu, nebo i HW syntáku, tak mi to vzdycky znělo hrozně surově. Spousta trancových skladeb, které mám obsahují zvuky, které jsem nikdy předtím neslyšel. Vím, že je to asi takhle těžké říct, ale každá rada mi bude dobrá.

Pak by mě ještě zajímalo, na čem byly skládané tyhle staré vypalovačky let 90tých. Příklad:

http://www.youtube.com/watch?v=C9c5otT- ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=K7xSWv56Sik
http://www.youtube.com/watch?v=c1F1HRJf ... re=related

Poslední věc je tenhle sound, který produkoval ATB ještě za doby Sequential One, ten zvuk je prostě jedinečnej a krom Sequential One jsem ho už nikdy od jiný skupiny neslyšel. Vím, že ATB se v jeho začátcích zamiloval do synťáků Sequential Pro a podle toho taky název skupiny, ale když si najdu na youtubu tyhle starý synťáky, tak nechápu jak to z nich mohl dostat.

http://www.youtube.com/watch?v=CWF4SLkgFVg
http://www.youtube.com/watch?v=F7N2XfFRsH4
http://www.youtube.com/watch?v=k1GblsEr ... re=related

Ještě malý dotaz ohledně Korg Micro X. Myslíte si, že je to dobrá volba pro propojení s PC, na hudbu typu (house, trance, breakbeat), nebo je lepší Korg R3 či jiné nástroje?

Předem děkuji za odpovědi, tedy jestli se najde nějaký znalec v oboru.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 30 čer 2008 23:52

pre tvoje info .. Firma sa vola Sequential Circuits .. A syntak sa vola Pro One ..

http://www.davesmithinstruments.com/other/museum.html

Na ostatne otazky mas odpoved na tomto serveri .. staci precitat vsetko co je tu popisane .. opisovat sa mi to nechce ..

PAVLI : toto je ten pripad , o ktorom som ti dnes pisal v PM .. Vidis jemny rozdiel dufam :)

JOhny2005

Příspěvek od JOhny2005 » 01 črc 2008 00:28

To, že se syntak nazívá Pro One samozřejmě vím a odkaz, který jsi mi posla taky znám, šlo mi spíš o to, jestli tu hudbu opravdu dostal jen z tohohle syntaku, nebo k tomu mel neco jinýho.

zkusím se tedy prolouskat komplet forem, ikdyz mi to asi pár týdnů při mém volném čase zabere, spoustu už jsem toho přečetl, ale zatím nic z toho na co jsem se ptal.

Vím, že o tom, co jste se bavili s Pavlim nic nevím, ale pokud jsem nějaký případ, tak bys mi sem mohl na rovinu napsat jaký.

Jinak díky za reakci.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 01 črc 2008 00:49

Johny2005 : mozno ti uz poviem co vies .. Ale takto nejak to asi je .. Ked sa preluskas celym forom .. Urcite tu najdes kopu odpovedi na svoje otazky .. Ale zasadna odpoved je tato .. Je uplne jedno co pouzivas .. Podstatne je co mas v hlave a v srdci .. Je v podstate jedno jake syntaky pouzijes .. Podstatene je , ci ich dokazes vyuzit .. Ked budes sediet za syntakmi tolko , co ty ludia o ktorych pises .. Tak tiez mozno budes vediet z tych syntakov dostat to , co oni .. Ziadne forum ti neda odpovede na to , ako docielit to ci ono .. Vacsinou na to musis dojst sam .. Forum ta moze posunut dobrym smerom .. Ale odsediet za syntakom si to musis v kazdom pripade ..

jimyjones

Příspěvek od jimyjones » 01 črc 2008 01:08

dotaz je opravdu zabavny :) nemyslim tu cast, kde se ptas na techniku, ale to, co povazujes za kvalitu... jsou to ty nejtuctovejsi zvuky , kterejch je plny skoro kazdy soucasny VAcko - mimochodem kdyz jsem si kupoval polara, tak prave tyhle zvuky byly to prvni, co jsem okamzite mazal!! :) ale jestli nemas zadny HW. tak prave access virus ti polar by pro tebe mohlo byt dobry reseni - nemusel by si ty zvuky stelovat, protoze je jich ten nastroj proste plnej... jestli, ale nemas dost penez a hledas prave tenhlke zvuk, tak korg radias

c9000

Příspěvek od c9000 » 01 črc 2008 01:29

JOhny2005: Pořid si nějakej synth(nejlíp pro začátek vstéčko a uč se třeba z presetu, myslím že PRO-53 by ti na to co píšeš ideal, nebo sylenth ten má těhhle presetu hafo) ale základ je pracovat s tím zvukem a zkoušet,vrstvit,experimentovat. Až se ti bude dařit z tohohle kroutit zvuky k tvé libosti a neomrzí tě to ,tak zauvažuj o hardweru. (osobmě bych šel do nějakého staršího z druhý ruky ,pač neztratí tolik na hodnotě).
Cimbál, Harmonium a Vozembouch.

kyvaa

Příspěvek od kyvaa » 01 črc 2008 06:58

To je jako zeptat se : "Viděl jsem na obálce časopisu fotku, poraďte foťák, kterým je to focený". Málokdy se použije hrubej produkt - na postprodukci existuje hafo SW / HW , akorát že ve fotografii ti teď stačí jeden program a máš výstup, vo kterým se před lety nikomu nesnilo. S hudbou je to furt hafo kabelů a krabic, nebo hafo plugins a nástrojů. Ale je to zase větší prdel.
Jestli seš pracovitej a máš 10 let nazbyt, tak louskej fórum. Jesi ne, tak kup gramce, stejně spousta těch nadupanejch zvuků pochází z vinylu, což je mimochodem taky pěkná práce, když to nechceš vojebat.

JOhny2005

Příspěvek od JOhny2005 » 01 črc 2008 10:02

To Pytkin: ano je to o srdíčku a o tom, co chci dokázat já, to je jasný (Mě taky každej kámoš krytizuje 1000 originálních CD, ale mě je to fuk, protože pro mě je to sběratelská věc, ke který mám vztah , DJs si taky vybírám dle toho, jak kdo umí a ne jak je kdo profláklej).
Ty moje dotazy jsou pro Vás možná směšný, ale musíš je brát, tak jak je píšu. To znamená, že když se ptám na čem zhruba to udělali, tak se ptám jen na tohle. Nemyslím tím to, že když mi odpovíš Pro One, tak si ho hned poletím koupit. Jen mě zajímalo, jestli to opravdu dostal z toho, jelikož když slyším jakoukoli ukázku z tohohle syntu, tak ten zvuk je naprosto odlišný od tý skladby. Třeba to jen tvoří efekty, který tam pak dají z jiných boxů a udělátek, ale to já v pozici amaterá nevím, proto mě to zajímá. Prostě mě jen zajímalo, na čem tak zhruba dělali. Dle mého amatérského postřehu se dá vyloučit spoustu nástrojů a i spousta lidí ti napíše, tenhle synt je spíš pro popík, tenhle pro Dance, tenhle pro tohle a tohle. Proto jsem si myslel, že by to šlo alespoň nějak shrnout.
Jestli jde skladba z mojeho prvního odkazu udělat na jakémkoliv syntu, tak to stačilo napsat takhle. Ale pro mne například jsou ty zvuky tak jemný a melancholický, že z mého amaterského věmu mi například Roland JP8000 k tomu vůbec nesedí. Pokud tomu tak není a jde to udělat, potom je to poučení pro mne a jsem zase chytřejší.

Právě proto jsem se ptal i na ty Korgy. Dnes si mám jet koupit Korg Micro X, ale po shlédnutí různých ukázek se mi zdá, že je to spíš synt, kde jsou standartnější zvuky, který mi do mojeho pole působnosti moc nepomohou. Pak jsem právě shlédnul ukázky Korg R3 a to bylo úplně něco jiného. Jelikož jsem amatér, tak nevím, jestli to či ono dostanu i z toho Micro X. Proto jsem se na to ptal. To Micro X mě láká hlavně proto, že ho budu mít za hodně dobrou cenu, ale když jsem slyšel ten rozdíl, tak bych si i připlatil za tu R3. Ale jak říkám jsem amatér a proto se ptám.

Jeden malý příklad: před lety jsem měl Yamahu CS2X, ale za boha jsem jí nemohl spojit s mojim PC, tak jsem jí po půlročním boji a zkoušení (to mi radili i profíci) prodal.
Dále jsem měl Yamaha RM1x: dosti podobné zvuky jako u CS2X, pár skladeb jsem z toho dostal a hrál si s tím celkem dlouho, ale poté jsem prostě došel k názoru, že muziku jakou chci z toho nedostanu, tak šla také do světa. Jde o to, že třeba někdo jiný by z toho dostal více a i to, co hraje v těch mojich odkazech, ale prostě tomu nevěřím.

to jimy, kyvaa : na vaše reakce jsem zhruba odpověděl v odstavcích výše. Jen mě prostě zajímalo, z čeho by to zhruba mohli dostat, nic víc v tom nebylo. Nepoletím do krámu pro něco jen pro to, že na tom složili to a to. Mám svůj sluch, svojí vizi, jen potřebuju trochu ze začátku poradit a pošťouchnout. Ale i tak díky za reakce.

to c9000 : díky za info, podívám se na to a uvidím co mi bude vyhovovat.

c9000

Příspěvek od c9000 » 01 črc 2008 10:53

CO TŘEBAS MICROKORG? JA HO MÁM A JE TO ZA TY PRACHY SLUŠNÝ, SAMOZDŘEJMĚ TE CENĚ ODPOVÍDA ZPRACOVÁNI (PLASTSLAST) ALE ZVUKOVĚ JE TO DOBREJ SYNTH(NA VAČKO).
Cimbál, Harmonium a Vozembouch.

Dreamgate

Příspěvek od Dreamgate » 01 črc 2008 10:54

kyvaa:ty "nadupaný zvuky z vinylu"musel někdo na něčem udělat.A jsou nadupaný protože to opět někdo musel prohnat krabicema a namasterovat.A kdo chce dělat svojí hudbu,tak mu gramce nestačí.
JOhny2005:ten zvuk od ATB(Sequential One)co myslíš,je pravděpodobně opravdu ze Sequential Circuits Pro One.
A to že někde slyšíš zvuky z tohohle synthu a znějí úplně jinak,není vůbec divný.Můžeš si na synťáku nakroutit spousty zvuků,které znějí úplně jinak,než ty co někde slyšíš.Záleží na tom,jaký zvuk chceš.Každopádně Korg Micro X je ROMplayer syntezátor(přehrává uložené zvuky)a na to co chceš,se ti moc nehodí.Jsou tam hlavně klasické zvuky-klavíry,smyčce,dechové nástroje zvony apodobně.Těch zvuků co sháníš tam pár je,ale není to to,co hledáš.
Tak jak říka c9000,pořiď si nějaký VST(pokud jsi kamarád s počítačem),popřípadě nějaký levnější VAsynth(Virtual Analog-polopaticky to znamená,že to je synth,který se snaží napodobovat analogový syntezátor,na kterých se tvořil zvuk dřív,např ty co slyšíš v těch starých tanečních peckách,o kterých jsi psal) z druhé ruky např. Novation Xio synth,Korg microkorg,nebo i klidně ten Korg R3.Ale opravdu se nejdřív nauč na nějakým levnějším synthu,jak "nakroutit" zvuk.Prostě s tim hraj a zkoušej.

kyvaa

Příspěvek od kyvaa » 01 črc 2008 11:51

to Dreamgate: Jó? a já myslel, že namočíš desku do substrátu a ty zvuky tam vyrostou. Ke kloudnýmu groove doporučuju ROMplayera s dredama. A hlavně kroutit.

Dreamgate

Příspěvek od Dreamgate » 01 črc 2008 12:22

kyvaa:hele to nebylo nic proti tobě,chtěl jsem jen říct,že než se to dostane na vinyl,tak to projde mnoha úpravama a výsledný zvuk je jiný,než jak leze hned ze syntezátoru,nebo jiného nástroje.Ty to víš,ale popsat to člověku,který tomu nerozumí,tak aby to pochopil je trošku horší. :wink:

kyvaa

Příspěvek od kyvaa » 01 črc 2008 12:34

Dyď si dělám prdel. Mohli sme taky poradit ať sedne k Cubasu - namapuje superior drums na pady, naefektuje - zahraje - nahraje - vyexportuje loops, načte do Abletonu + Cubase - nakomprimuje stopy, naseká smyčky, dohraje keys, basu a kytaru, vyrendruje - přiveze Ivovi - namasterujou každou stopu zvášť - hodí to na vinyl a hraje z toho, viď. A za měsíc máš slušnej track. (v práci si veme dovolenou)

Dreamgate

Příspěvek od Dreamgate » 01 črc 2008 12:44

:wink: A nebo taky tak.Ale viděl bych to spíš na dva měsíce.

matucha

Příspěvek od matucha » 01 črc 2008 13:01

Namastrujou kazdou stopu zvlast? myslis jako ze to smichaj? ;)

Odpovědět