EPROM Drummachines

Ostatní audio hardware, obecná diskuse
a.tom.x

Re: EPROM Drummachines

Příspěvek od a.tom.x » 29 dub 2010 19:51

Viděl jsem takhle udělanej Alesis HR16 měl samply z HR16, HR16b, TR909 a Oberheima. Byl super a ještě lehce circuit bentovanej. Dost me mrzi, ze jsem ho nevzal. Docela by mě bavilo to HR s custom EPROM

info tady: http://www.burnkit2600.com/diy-sound-roms/
Art of Sound - Professional Soundware Solution
http://www.aos-pro.com

Dreamgate

Příspěvek od Dreamgate » 29 dub 2010 21:08

ReaktoplazmAR píše:ECSON: sample sa mi lúbia.. dokonca som zistil že sample z DX a Drumulatoru používam už roky velmi hojne, a to som vobec netušil (mám všetky premenované v zložke "my kit"), hlavne plechy !, ako by som to povedal..?. no sa mi zdá že tie sample majú v sebe viac než je zrejmé na prvý pohlad, dá sa s nim i pracovat donekonečna, "moderné" sample ma vždy po chvíli omrzia..
přesně tak.dají se s tím dělat krásný věci.vlastně já u nich používám jenom obálku+zavěsím hall nebo delay,občas přeladím a zní to stokrát líp než nějakej staženej ultramegadancebass kick několikrát zprasenej kompresorem.

EW:tyhle mašinky jsou fakt super a závidím Ti je :wink:
Musí být moc fajn udělat skladbu jen s těchto starých mašinek,včetně analogových synťáků.Ale to už je opravdu jen pro fajnšmekry.

ECSON WALDES
Profesionál

Příspěvek od ECSON WALDES » 03 kvě 2010 01:08

Obrázek

Obrázek
nekolik generaci modelu LM1 (Zmensenej nahled 900 x 3000 bodu)

Pokukuju se po nejakym Linndrum LM1, je to vubec prvni drummachine kterej prehraval samply. Je z roku 1979. Na tech par co jsem narazil byla cena tak zoufale vysoka ze jsem nemoh uverit ze jsou lidi schopny za LM1 zaplatit tak velky penize. Pro priklad treba tahle aukce na eBay, kde se cena za LM1 vysplhala na neuveritelenjch - $ 3,467 !!! http://cgi.ebay.com/Linn-LM-1-LM1-Drum- ... 1e5aa884ae

Pred mesicem jsem jeden LM1 drazil v Londyne, kdyz castka pretekla v prepoctu 18.000,- Kč jsem to vzdal, prodal se za 35.000,- coz je ale stale hodne dobra cena. Ten byl ale tak "levnej" proto, ze bylo podminkou osobni prevzeti v Londyne, na to jsem dost sazel, protoz aukce s osobnim prevzetim bejvaj ultra vyhodny .c) ale i tak se cena dostala na dvojnasobek co bych byl do nej ochotnej investovat. Kazdopadne zaplatit vic nez tech 60 viz tahle eBay aukce to uz je fakt ulet. Nojo, za legendy se plati. Mam tyhle masiny moc rad, ale tyhle palky to uz je moc. Misto predrazeny LM1 si radej poridim EMU SP12, kterej toho umi mnohonasobne vic a stoji mensi peniz : )

Linndrum LM1 je kazdopadne hodne zabavnej a ma neuveritelnej zvuk kterej v kombinaci se realtime sequencerem a svou jednoduchosti vytvari nezamenitelnej zvuk elektro bubnu. Na tu dobu to byl velkej technologickej zazrak a prevratnej zvuk, protoze vsechny bici predtim byly generovany analogove. Zajimavosti je ze LM1 nemel crash ani ride samply, protoze to jsou dlouhy samply ktery by zabraly hodne mista a tenkrat byly ty par kilobajtovy pameti ultra drahy. Crash a Ride ma az nasledovnik LM2. Jeste zminim ze LM1 ma dve generace, odlisuje je predni panel a interni sequencer. A jeste jedna vec ... LM1 je O B R O V S K E J !!!! : )

Hezky Youtube videa. Predvadenej LM1 ma modifikaci, misto prepinacu "pan" jsou potenciometry ladeni, ktery byly puvodne pod Jack konektory na zadnim panelu. Tuhle modifikaci si jako prvni nechal udelat PRINCE, kterej LM1 pouzil na rade svejch alb, ta maji prave diky LM1 specificekj zvuk. PRINCE svuj LM1 miluje, v nejednom rozhovoru ho zminoval.

Oxyygen
Profesionál

Příspěvek od Oxyygen » 03 kvě 2010 10:52

nevim, jestli se da jeste mezi eprom masiny radit Roland R8, ale tu jsem mel fakt rad a hodne jsem ji pouzival na elektronickou tanecni muziku. Puvodni presety sice byly nic moc ,ale slo z toho dost "vykroutit". Jestli se dobre pamatuju, tak kazdej zvuk byl slozenej zvlast z uderu a zvlast z dozvuku. Diky tomu tam sly udelat moderni zvuky, ktere pak stacilo jen podkopnout 808-909 kopakem a znelo to super

Mala ukazka v praxi
http://leteckaposta.cz/239669213

Jinak co si dobre pamatuju (je to 9 let stary), tak tam je DX200, K2500,D50, TB303, kytara pres Line6 podXT
Výroba reklam, jingles a prom pro síť rádií Radio United
http://www.semamastering.cz | http://www.kiss.cz | http://www.bandzone.cz/mellowpower

ECSON WALDES
Profesionál

Příspěvek od ECSON WALDES » 04 kvě 2010 18:57

Par opravdu sladkejch fotek se spoustou krasnejch bubeniku, od Epromu - Linn, Emu, Oberheim, Sci, Simmons, az po analogy - cr8000 606 808 909 : )

Kua... Linn LM1 tam ma taky .c)

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 04 kvě 2010 21:00

pekna zbierka sakra, to patri do Mene je vice 8)

Lowpass

Příspěvek od Lowpass » 07 kvě 2010 10:31

No, jsou to pěkné mašinky, sám mám EPROMové bubeníky moc rád (až na trochu omezenou editaci), ale tenhle člověk tam má daleko raritnější/zajímavější kousky než to, o čem se tu mluví, alespoň pro mě, protože některé mám/měl jsem sám doma... Například mě zaujal Simmons SDS6, zelený Microwave 1...

Hodně dobrá věc na bicí je Dynacord Add-one, je to sice z trochu pozdější doby než tyhle klasické kousky, ale zvukově si to nezadá a ty možnosti editace (a triggerování!!!) jsou skvělé. CEM filtr na každý kanál, kromě mezní frekvence je tam i např. VC rezonance... V jednom mám EPSC rozšíření (4 sady EPROMů z údajně 6 existujících), ve druhém mám ADD-RAM 6 MBit sample RAM rozšíření, k němu sampler ADD-drive a je to maso... Akorát to není samomlátička...

Já už bych chtěl v podstatě jen Linn Drum a pak TR-808, ale tu jen proto, že jí mám osobně moc rád, ale asi bych jí už nikam nepoužil, stejně jako málokdy dám někam TR-909, která je také skvělá, baví mě si s ní hrát, ale táááák profláklá. I když, nedávno jsem slyšel něco od Dee-lite, bicí byly jasně z 909, ale taková méně obvyklá nastavení a docela jsem si jí užil...

Ještě jak tu Tudy zmiňoval alternativní kopák k Drumtraksu, tak ten doporučuji, zní skvěle, v mém ho mám.

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 07 kvě 2010 10:36

A to už nikdo dnes nebubnuje ? Nedočkáme se za chvíli Guitarmachines, Vocalmachines atd. ? :wink:

W.Cable

Příspěvek od W.Cable » 07 kvě 2010 10:38

Tak sem si pohral s tema samplama, loadoval jsem je do MPC a ruzne kombinoval, az jedna tretina skoncila ulozena jako pouzitelna. Kupodivu to hralo jak ho..do, jsou to supr masiny, gratuluji.

biscuit

Příspěvek od biscuit » 07 kvě 2010 11:56

Ivo píše:A to už nikdo dnes nebubnuje ? Nedočkáme se za chvíli Guitarmachines, Vocalmachines atd. ? :wink:
ehm, tady je rec o muzejnich kouscich, nezaspal's trochu dobu? jakypak dnes? btw guitar, vocal a jiny machines uz taky davno mame..
kdybys tu byl tejden a mel 5 prispevku, tak to chapu, ale takhle se nemuzu zbavit dojmu, ze sis koupil novej klacicek na rejpani a jal ses jej vyzkouset...

ew: diky za samply, stazeno ;)

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 07 kvě 2010 12:25

biscuit píše:
Ivo píše:A to už nikdo dnes nebubnuje ? Nedočkáme se za chvíli Guitarmachines, Vocalmachines atd. ? :wink:
ehm, tady je rec o muzejnich kouscich, nezaspal's trochu dobu? jakypak dnes? btw guitar, vocal a jiny machines uz taky davno mame..
kdybys tu byl tejden a mel 5 prispevku, tak to chapu, ale takhle se nemuzu zbavit dojmu, ze sis koupil novej klacicek na rejpani a jal ses jej vyzkouset...
Nevím, mně ta otázka připadne docela legitimní (tj. používají se dnes už jen automaty místo reálných bubeníků ?), co se týče rýpání, mám ten pocit spíš z tvé strany ..

biscuit

Příspěvek od biscuit » 07 kvě 2010 12:42

ivo to si delas srandu ne? drummachines se pouzivaji od dob kraftwerk, jarreho a janevim buhvikoho jeste pred nimi. snad je ti jasny, ze pouziti maji ve specifickych hudebnich zanrech, vetsinou zalozenych na elektronickych instrumentech. jestli tvoje nevedomost je v tyhle oblasti tak hluboka, tak se ti omlouvam za to osoceni z rejpani. ale prijde mi naprosto absurdni, ze nekdo, kdo ma na foru, ktery se dlouha leta jmenovalo electrozone, pres pet a pul tisice prispevku, nevi takovouhle elementarni vec, ktera je prolezla soucasnou hudbou naskrz a nelze se s ni nesetkat.

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 07 kvě 2010 12:47

Ivo: no ta otazka byla imho celkem mimo. Ale asi nic, za co by ti mel nekdo vynadat, jen to svedci bud o nepochopeni tematu nebo o neznalosti. Kdyz teda pominu verzi, ze bys tu chtel byt za trolla.

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 07 kvě 2010 13:10

Obávám se že se jedná spíš o nepochopení otázky a trošku neadekvátní reakce na ni. Takže polopatěji: postupuje hudba a její nahrávání už tím směrem, že se dnes používají místo reálných bicích s živým bubeníkem většinou podobné stroje anebo mají ještě reálný bubeník a reálné bubny pořád své místo ? V rámci tendence že třeba akustické nástroje už se taky moc nenahrávají a používají se většinou samply. Protože se nahráváním podobných věcí a podobné hudby nezabývám, tak nevím a proto se pro zajímavost ptám ... Čili - to co slyšíme v dnešních rock/popových nahrávkách jsou většinou podobné stroje v základu anebo se tam ještě vyskytují živí bubeníci ?

Lowpass

Příspěvek od Lowpass » 07 kvě 2010 14:11

Jako bývalý jazz/artrockový bubeník mám živé bicí rád, dodnes jsem obdivovatelem Whitea a Brufforda z Yes (a vůbec celých Yes), ELP a dalších, tam si to nedovedu představit a pochybuji, že se v takové hudbě i dnes používají automaty. Nevadí mi ale použití el. bicích, to co vyváděl Brufford na Simmonsy, z toho mi dodnes padá brada. To že se dělají nesmysly, jako podkládání/výměna zvuků za samply a dokonce časové korekce do strojova, je blbost daná dobou, kdy se hraje bum prásk při stále stejné dynamice a je to nuda. Staří bubeníci tu hutnost a razanci měli také a mnohdy větší, než je dnes po všech těhle úpravách...

Na druhou stranu, jak už tu padlo, tak do některých směrů se zase živé bicí moc nehodí, jsem velký fanda Tangerine Dream a když si vzpomenu na jejich ranné desky, kdy do strojových sekvencí Moogu 960 šly akustické bicí, tak jsem byl vždy toho názoru, že by to bylo lepší úplně bez nich. Pak nějakou dobu bicí moc nepoužívali a myslím, že to bylo ku prospěchu věci. Ale když si vzpomenu na intro z pozdější slavné desky Poland, která začíná TR-808, nic lepšího tam dát nemohli...

Odpovědět