EPROM Drummachines

Ostatní audio hardware, obecná diskuse
Pytkin
Moderátor

Re: EPROM Drummachines

Příspěvek od Pytkin » 07 kvě 2010 14:23

ivo ; prave naopak .. doba postupila tak , ze uz sa tieto masinky nepouzivaju .. mas to casovo dako obracene ..

jackies

Příspěvek od jackies » 07 kvě 2010 14:35

Nechal bych smažit v pekle všechny výrobce ( PRODEJCE ! ) podobných "bubeníčků" a i všech jiných bývalých i budoucích automatů.

biscuit

Příspěvek od biscuit » 07 kvě 2010 14:42

Ivo píše:Obávám se že se jedná spíš o nepochopení otázky a trošku neadekvátní reakce na ni. Takže polopatěji: postupuje hudba a její nahrávání už tím směrem, že se dnes používají místo reálných bicích s živým bubeníkem většinou podobné stroje anebo mají ještě reálný bubeník a reálné bubny pořád své místo ?
ivo, jedna se o tvoje nepochopeni drummachines (a to zejmena EPROM, o kterych je toto tema) a nasledne moje nepochopeni toho, ze to nechapes :-) verim, ze ti ta jedna omluva vyse stacila. k ty tvy otazce je jednoznacna odpoved ANO, zivej bubenik ma stale svoje misto a vzdycky to tak urcite bude. drummachines nemaji za ukol vystrnadit bubeniky a vetsinou maji odlisnej zvuk, nez akusticky bici soupravy - zejmena pak EPROM hracky. pluginy jako ezdrummer, bfd atd. vetsinou slouzi spis kdyz jsou bici blbe nahrany, nebo lidem, ktery nemaj moznost nahrat zivy bici, maj znit co nejvic jako klasicky bici, ale nikdo rozumnej nechce nahrazovat cloveka strojem..

jen pro zajimavost, je spousta elektronickejch, nebo elektroniku pouzivajich "kapel", ktery maji treba studiovy nahravky s elektronickejma bicima (rozumej rizeny sekvencerem) a na koncerty si berou zivyho bubenika..

jestli muzu pozadat moderatora o premisteni, nebo smazani, protoze to neni vubec o eprom masinach a nema to tu co delat (moc dekuju moderatorovi)

jackies: ty prosimte neprispivej, kdyz chce nekdo diskutovat o vecech, kterym nerozumis. tvuj nazor uz vsichni znaj, tak se porad neopakuj. dik
Naposledy upravil(a) biscuit dne 07 kvě 2010 18:04, celkem upraveno 2 x.

a.tom.x

Příspěvek od a.tom.x » 07 kvě 2010 14:43

biscuit píše:ivo to si delas srandu ne? drummachines se pouzivaji od dob kraftwerk, jarreho a janevim buhvikoho jeste pred nimi. snad je ti jasny, ze pouziti maji ve specifickych hudebnich zanrech, vetsinou zalozenych na elektronickych instrumentech. jestli tvoje nevedomost je v tyhle oblasti tak hluboka, tak se ti omlouvam za to osoceni z rejpani. ale prijde mi naprosto absurdni, ze nekdo, kdo ma na foru, ktery se dlouha leta jmenovalo electrozone, pres pet a pul tisice prispevku, nevi takovouhle elementarni vec, ktera je prolezla soucasnou hudbou naskrz a nelze se s ni nesetkat.
:lol: :lol: biscuit rulez, to stím electrozone mě dost pobavilo
Art of Sound - Professional Soundware Solution
http://www.aos-pro.com

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 07 kvě 2010 14:46

Pytkin píše:ivo ; prave naopak .. doba postupila tak , ze uz sa tieto masinky nepouzivaju .. mas to casovo dako obracene ..
OK, díky (všem) za objasnění, proto jsem se zeptal - zase někdo dělá z případu případ :wink: Já jsem kromě toho pokud vím neříkal, že nevím že takové přístroje existují (to by asi bylo fakt trochu zvláštní), jen mě zajímalo (jako toho kdo se nahráváním bicích naprosto nezabývá) jestli už se jimi dnes nahrazuje skoro vše anebo ne ... fakt nevím co je na té otázce tak dráždivého ? A jako neznalého v této oblasti mi moc neříkají ani jednotlivé značky, takže omluvte mou neznalost v časové ose jejich vzniku.

ReaktoplazmAR

Příspěvek od ReaktoplazmAR » 07 kvě 2010 18:39

..ved predsa bicí automat a živý bubeník sú dva celkom rozdielne "nástroje", to je ako porovnávat tb303 a bassgitaru ????
no je mi jasné že nájdu sa aj taký čo by chceli na počítač hrat tak aby to znelo ako akustická gitara,, ale to mi príde taká istá hlúpost ako chciet hrat na akustickú gitaru tak aby to znelo ako počítač a myslím že na ezone nikto taký asi neni.. :)

Tudy

Příspěvek od Tudy » 11 kvě 2010 21:27

Adam píše:Zdravim...
Třeba by někdo z vás věděl jak vyřešit muj problém :D mám moduly Simmons SDS7 a SDS8...u SDS7 jsou pravě E-EPROM paměti a při uložení sady se mi
po několika dnech nebo klidně i hodinách různě vyresetujou uložené sady, takže na live je to pro mě velkej problém - musim před každym hranim všechno
znova nacvakat...
Obrázek
Takže servis Tudy, který se již zabývá jen věcmi, které ho samotného zajímají :) vyměnil v dodaném SDS-7 baterku a paměť drží jak má. Jen je třeba si při zapojování sekvenceru dávat pozor na zemní smyčku - ta ji zase spolehlivě vymaže (ale co bubny spouštím pomocí CV/Trig převodníku, tak není problém).
Dnes jsem jsem na Adamovo přání nechal přepsat tři EPROMky, na nichž byl původně ten samý TOM.
A máme tři nové "EPROM" zvuky (Adame 909snare nakonec vypadl, na to byse musela koupit jiná EPROM)
Takže jsem nechal udělad closed HiHat (která je ale správně dlouhá, takže z ní jde i krásná polootevřená HiHat na sudé osminky :) ), pak 909-kový tleskanec a ten zní ze Simmonse obzvlášť luxusně. No a nakonec gateovaný Linndrumácký snare a to je MASO!!! Na tom dozvuku se krásně projevují všechny neřesti (v našem případě VELMI vyhledáváné) "EPROM" zvuku. Super!
Nebýt toho, že editace je na tomhle stroji noční můra a že nemá MIDI (to by se ale dalo řešit pomocí CHD kitu), tak bych po něm HODNĚ MOC toužil.
Největší sranda je totiž to, že kromě digitální části s obálkou dozvuku a ladění a modulací, má SDS7 i analogovou část opět se stejnými parametry, plus šum a click. To vše jde do analog filtru s možností nastavení cutoff, resonance a jednoduché obálky. Filtr jsem úplně nepochopil, ale zdá se, že je to nějaký široký bandpass, resp LP + HP a mezi nimi náhorní rovina.
Mazec!
Petr Tudy Holubář - INSANIA, RIVER
Tvorba + dema nástrojů: http://www.soundcloud.com/tudy-cz

Tudy

Příspěvek od Tudy » 11 kvě 2010 22:50

Jednoduchá ukázka Simmons SDS-7: http://members.upc.cz/tudy/MP3/SDS7.mp3

Kopák je v celé ukázce klasický SDS-7 EPROM sound.
HiHat v první polovině je z analogové části a v druhé EPROMková.
Rytmičák: na začátku jen zvukový efekt analogové části, pak původní EPROM a v druhé půlce LinnDrum gated snare.
Občasné zvukové efektíky z analogové části.
Reverby z TC PoCo

a.tom.x

Příspěvek od a.tom.x » 11 kvě 2010 23:10

Art of Sound - Professional Soundware Solution
http://www.aos-pro.com

Adam

Příspěvek od Adam » 12 kvě 2010 12:27

:wink: Díky Tudy...ta hihatka je luxusní, už se těšim na víkend, až tu sds7 provětrám...na tu editaci se dá zvyknout, ale peklo to je :D
Tady je odkaz na video co sem nahrával pro kámoše kterého zájímal dozvuk a ruzné extrémy těch modulu, je to po všech stránkách hrozný video :
záznam z foťáku, ukulhanej nerytmyckej rytmus atd. Tak to sem dávám spíš pro pobavení(nejsem bubeník). 3 pady sou sds7 a 3 sds 8 + line6 delay

http://www.youtube.com/watch?v=YXzt1Oe4GUU

Tudy

Příspěvek od Tudy » 19 čer 2010 21:35

Tohle sem úplně nepatří, protože toto téma je o EPROM automatech a modulech, ale když už jsme nakousli ten Simmons, tak zde je kratičká ukázka čistě analogového modulu Simmons SDS-8
http://members.upc.cz/tudy/MP3/SDS-8_demo1.mp3

Obrázek

ECSON WALDES
Profesionál

Příspěvek od ECSON WALDES » 29 srp 2011 03:03

Emu DRUMULATOR ... programovani HipHopu : )

.

Odpovědět