Korg MX1

Ostatní audio hardware, obecná diskuse
Odpovědět
Radax

Korg MX1

Příspěvek od Radax » 16 zář 2004 16:58

Má někdo zkušenosti s touto mašinkou?Líbí se mě že má analogovej synt.Díky za názory :!:

tremor

Příspěvek od tremor » 23 zář 2004 08:13

nema analogovej synth. pokud vim tak je to VA.

juan

Příspěvek od juan » 23 zář 2004 08:53

Na www.korg.co.uk si muzes stahnout ukazky, jak to hraje, je tam i kompletni manual, kde je vsechno popsano. Uprimne receno - za ty kacky to neni nic moc.

Radax

Příspěvek od Radax » 23 zář 2004 09:15

To jo mám už to všechno projetý a zvuk se mě zdá slušnej a vypadá to,že se to bude i dobře ovládat.Jen by mě zajímalo jestli s tím má někdo zkušenosti z praxe.

MVD

Příspěvek od MVD » 23 zář 2004 19:33

Mam EMX-1 teprve ted od prazdnin. Zvuk ma opravdu pekny. Je to takovy Rebirth nebo hodne jednodussi Reason v HW podobe. Provedeni je bytelne co se tyka vlastni krabice (masivni plechy), Knoby jsou trochu forove - takovy plast a nejsou to rotacni kodery, ale potaky. Kdyz to srovnam s Yamahou RM1x - ma kodery, coz mi vyhovuje vice. Korg ma jednoduche ovladani, ale nema ve srovnani s Yamahou takove moznosti v editaci MIDI. Ma zase ale lepsi zvuk co se tyka Synth sekce, jsou to VA synthy, nektere typy oscilatoru jdou modulovat z externiho zdroje, take efektova sekce se da pouzit pro externi zvuk, efekty lze synchronizovat s BMP.Vadi mi (ve srovnani s Yamahou), ze filtry nejdou priradit pro part Drums. Taky mi trochu vadi ve srovnani s Korgem ER, ze Drum sekce jsou pouze PCM vzorky ( skoro se to neda nijak editovat), zvukove slusne, ale nejde vyrobit vlastni elektroanalogovy zvuk bicich.Naprogramovane paterny jsou slusne, bohuzel Motion part se neda na pristroji analyzovat - myslim to, ze se neda jednoduchym zpusobem odecitat jaky efekt, nebo konkretni nastaveni (hodnota knobu)v jednotlivem kroku bylo pouzite. Zatim jsem to nepretahoval do PC sekvenceru, abych se podival jak je to udelane.
Vyzkousel jsem z EMX-1 ridit Korg Karma a na nem pak aplikovat GE. To uz byl dost ulet a je to dost zajimave.

Radax

Příspěvek od Radax » 23 zář 2004 23:55

Ty jo parádně ses rozepsal,super!Díky moc!Takže zvuk bicích se nedá nijak měnit jo?A jak je na tom ten synták to má nákou přednastavenou banku zvuků nebo si je náko generuješ?A co seqvencer jak se na něm dělá?Mám doma yamahu dx200 tak jsem přemýšlel,že to spolu propojim.Jinak rm1x znám měl jsem ji,ale zdá se mě už zvukově dost chudá.A tenhle korg se mě z ukázek na netu líbil.Zněl pěkně dynamicky.Je dobrý,že má kompresor!Jen se trochu obávám,že ty efekty nebudou žádnej zázrak.No ale to by mohla spravit náká efektová jednotka.Jo kde a za kolik si ho pořídil?Já pořád hledám to pravý ořechový a tahle mašinka mě přijde celkem rozumná na pohodlný skládání a na live.Všechno ostatní je už moc drahý.Taky se mě zdá,že těch 5 syntákovejch kanálů je málo co myslíš?Budu rád když mě o ní něco trochu napíšeš at vim do čeho jdu.
Měj se a dík moc!

ADDyS

Příspěvek od ADDyS » 24 zář 2004 17:30

Teda jestli to chces jenom kvuli synthu tak bych do toho nikdy nesel za ty prachy!!!! 28 tis. za novy je na me moc velka palka, za takovy nic synth!!!

Co takhle treba nejakej Virus...???

atomik

Příspěvek od atomik » 25 zář 2004 11:11

a co takhle ESX-1 plus EA-1 MK 2?
to by mozna stalo za to

Radax

Příspěvek od Radax » 28 zář 2004 11:21

Ne jen kvůli syntu,ale sháním nákej slušnější groovebox a tento se mě zdá za ty peníze asi nejlepší volba.Měl jsem MC909 a ta byla dobrá na ovládání,ale zvuk byl dost tvrdej a na live to bylo těžkopádný.Pak rm1x ta je dobrá na ovládání,ale zvuk je už starej.Pak jsem objevil Emu XL7 ta se mě zdála fakt super jak výbavou tak zvukem,ale zas se nedá sehnat.Tak ted mě už nic nenapadá tak půjdu asi do toho korga.Je sice jednodušší,ale zvukově to není zas tak zlý a podle obrázku to vypadá,že by se to mohlo dobře ovládat...jsou k mání ještě i jiný groovy?do 30tis?

kmmik

Příspěvek od kmmik » 18 říj 2004 15:09

mno ne nadarmo bylo mxko zvoleno grooveboxem roku..dynamika bicích je nekompromisní a synty trhaj uši..všichni kdo si ho pořídili nelitovali jediné negativní reakce jsem zaznamenal u efektu reverb a u toho že přídavnej gain -lampový zkreslení při větším vohulení prdí..jinak super..s touhle mašinou jde komponování samo..nedávno si ho do svý sbírky pořídil i Muchow

eGen

Příspěvek od eGen » 19 říj 2004 08:54

Korg co se tyka DSP modelingu vse odvozuje od OASYS systemu. Z1, Prophecy, VA karty pro Trinity/Triton, Electribes .. vse je stejny algorytmus. Jenom vice ci mene integrovany. NOvy ETribe maji co se zvuku tyce v ceste lampu, jinak algorytmus je stejny (proc taky delat neco noveho ze? )

Psal si ze nechces jenom ten synth, ael kdyby ano, tak nejrozumejsi je asi Prophecy (8kCZK v bazarech), Pak Z1, ale je to krava. No a chvilema byla na trhu i OASYS PCI karta, ael nevim jak si rozumi dnes s XP a novymi deskami/cpu ...

vodrha

Příspěvek od vodrha » 18 čer 2006 11:58

lidi, shanim pro staryho elekctiba EM-1 korg em-1 editor, crack, fullverzi, daj se tam pres sysex presouvat patterny, .. nebo nechcete se nekdo slozit? .. nebo nevite jak to necim nahradit? uz jsem z toho kolecka ukroucenej.. dik

Ondrash

Příspěvek od Ondrash » 19 čer 2006 11:46

Radax píše:Mám doma yamahu dx200 tak jsem přemýšlel,že to spolu propojim.....
Ahoj. Jak jsi spokojenej s DX200? Stáhnul jsem si nějaké zvuky, docela se mi to líbilo. Je to prý plnohodnotná kopie DX7 + navíc filtry a sequencer. Za ty peníze mi to připadá docela slušný...

Munro

Příspěvek od Munro » 19 čer 2006 16:29

Me se na EMX libi becne koncepce. Je to velice jednoduchy, pritom to neni tupej ROMpler, btw. editace bicich je s ER-1 temer totozna. Jen nevim do jakejch frekvenci jde modulace LFOckem. ER jde do slysitelnejch frekvenci a dela fakt bozi FM peklo.

Synth party jsou sice monofonni, ale precurany je to tim, ze maj tzv. chord oscilator, kde jde menit hranej akord/ v PCM sekci jsou samply celejch akordu. Mimochodem synth neni jen VA, maj tam i waveshaping, cross modulaci, cili nejjednodusi FM. Pokud to prezenu (a nebijte me za svatokradez :) ), EMX je extremne vykostenej Radias. Mimochodem aspon v manualu pisou ze motion seq jde editovat i krok po kroku.

Zvukove se mi to libi taky velice, Yamaha RM1x mi spis pripomina architekturou samohrajku. Jako solo sekvencer je vyborna, zvuk uz dneska problem. Emu xx-7 se jeste vyrabi?

No kamos ma EMX objednanej. Mel by mu do mesice prijit, ale cert ver obchodnikum. Cena cca 21k za novej mi uz ale prijde prijatelna.

Odpovědět