M Audio Sono 88 - Ableton - Latence

Ostatní audio hardware, obecná diskuse
Odpovědět
alquadim

M Audio Sono 88 - Ableton - Latence

Příspěvek od alquadim » 16 říj 2010 19:18

Zdravim,

tak jsem koupil Sono, nainstaloval drivery a Ableton - latence 0. Pak jsem preinstalil Widle, nainstaloval tak samo driver a ableton - latence jako hrom + nejde mi na vystup kytara v Guitar Rig 4 (predtim sla). Tak asi maji pocitace sve dny, ale spise to bude mnou a nejakym nastavenim.

Predtim to vypadalo, jako by se Ableton na vystupu vubec neopiral o nastaveni ĺatence, ted se opira (nechapu, ze predtim ne a ted jo) a je to k nicemu.

Nevite nahodou cim to muze byt? Diky moc. Zkousel jsem co se dalo, ale bez uspechu.

S.

tomy45

Re: M Audio Sono 88 - Ableton - Latence

Příspěvek od tomy45 » 17 říj 2010 15:01

Ableton je znamy CPU zrut :) najma od verzie 8. Cize, urcite prva otazka znie ake mas CPU? Dalsia vec u Abletonu je aky mas OS, xp? vista? win7? XP a Win7 no problemo, treba nastavit kvoli ASIO bezanie programov na pozadi. Vypnut AERO, indexovanie disku. A ja ked uz na Widliach instalujem ableton tak to robim sposobom, ze najskor nainstalujem vst, zvukovku, potom defragmentacia (kvalitna), a az potom instalujem ableton, samozrejme uz so spomenutymi upravami. Dolezite je si Abletone pozriet IN a OUT vstupy a vsetky ich "vysvietit" na zlto, aby boli online. Inak ich nezapnes, nastav si latenciu najprv na 12ms, spust si test a postupne chod s latenciou dole.

alquadim

Příspěvek od alquadim » 13 pro 2010 10:57

Zdravim,

tak jen kdyby nahodou nekoho zajimaly me postrehy co se latence tyce, tak tady jsou. Pokud ma k tomu nekdo co rict, budu jen rad.

Srovnaval jsem: jiz zminene M-Audio Sono 88, CME UF 70 + modul UF 400e, a Lexicon Alfa. Na vsechny jsem pouzil stejnou zatez co se zvuku tyce (v Abletonu generovany zvuk, latence kolem 5 ms, coz se da celkem pouzit). U vsech, nehlede na to, zdali to slo pres USB ci Firewire, byla zatez na procesor stejna. Dochazim tedy k zaveru, ze na typu zvukovky ve sve podstate nesejde (co se zavislosti na latenci tyce), nejvice zalezi na procesoru pocitace, pripadne na softwaru (mohu se mylit, pak prosim okomentujte). Nema tedy cenu kupovat drahe zvukove karty pro lepsi vykon, nybrz poradny procesor a pamet. Na jine parametry, nez je latence cena samozrejme muze mit vliv.

Pokud mate nekdo jine zkusenosti, muzete prosim pridat par postrehu? Predem diky.

S.

Jens Ludwig

Příspěvek od Jens Ludwig » 13 pro 2010 22:09

záleží, co od tý karty čekáš - pokud je to jen na přehrávání, tak budiž, pokud ale karta má přehrávat více nezávislých výstupů + několika vstupy nahrávat, tak tam už je to i o kartě - nehledě na to, že různé karty jsou pak různě stabilní...

Odpovědět