Moogerfoogery

Ostatní audio hardware, obecná diskuse
Odpovědět
matucha

Moogerfoogery

Příspěvek od matucha » 09 dub 2013 02:20

Pujcil jsem si od kamarada na chvili moogerfooger lowpass filter, abych si ho protuk, jestli pro me ma smysl.

Na prvni pohled me prekvapilo jak velkej to je efekt, je zhruba o 25% vetsi nez jsem si ho predstavoval a jeho kroutidla kladou 2x tak vetsi odpor nez jsem si predstavoval ;).

Zvuk filtru vlastne splnil ocekavani, chova se to presne jak si filtr predstavuju a prestoze to neni moznostma zadnej sherman, tak jsem behem chvilky na bici smycce nasel hodne poloh, ktery vsechny mely neco do sebe. Velkou roli v tom ma taky zkresleni (nastesti se to da vybudit dost brutalne) a i nenapadnej mix dry/wet.
Dobre to funguje i jako ekvalizer na pridavani vejsek (frekvence vysoko, rezonance dle chuti, pripadne dry/wet primichany) nebo specifickej zatlustovaci shelf (frekvence nekde ve stredech nebo nekde nizko, rezonance dle chuti a dry/wet taktez). Interakce vsech veci plus envelope, ktera funguje skvele i jako lehkej rozpohybovavac me generujou dobre pouzitelny pekne spinavy vysledky. Cistota me moc nezajimala, takze tim smerem jsem si s tim nehral.

Mel jsem trochu pochyby o tom, jestli takovej filtr nebude moc podobnej treba tomu co mam v roland sh09 nebo i v pro one. Ale neni, vsechny 3 jsou dost jiny a tohle kvuli par drobnostem (mix, drive, 2-4pole) ma o dost sirsi paletu nastaveni.

Nedalo mi to a nastartoval jsem demo UAD Moogerfooger filtru, jestli to nezastane stejnou ulohu +- stejne (a lip, protoze to ma fakt mnohem vic moznosti). I kdyz ten uad filtr v necem hw pripomina, tak i po velky snaze se mi nepodarilo ani jednoduchy nastaveni trefit byt jen podobny. Uad ma tak nejak defaultne takovej tupej zvuk a vlastne dost jinou barvu v zakladu. HW je primej, s rychlou obalkou a prijemnym zrnem, soft se snazi byt vic mekkej a vlastne mi to pripomina arturia minimoog filtr. Asi ty digi simulace takhle musej dopadnout... nevim co to je, zni mi to trochu jako nejakej chorus nebo co.
Prestoze UAD filtr je urcite pouzitelnej a kreativne umoznuuje fakt hodne a hezky veci, jestli jsem o nem kdy uvazoval, setkani s realnou veci mi rozhodovani hodne zjednodusilo.

Tady je zaznam casti mojeho seznamovani s tim co to dela. Neni to sice s videem, ale zato je to flac.
https://www.dropbox.com/s/5so9rf0cc04s2 ... wpass.flac

Jaky Moogerfoogery mate? Jaky jste zkouseli? Me by dost zajimal MF105 a mozna delay a mozna... maj toho hodne lakavyho ;).

Magion

Re: Moogerfoogery

Příspěvek od Magion » 09 dub 2013 03:09

Obálky to má dobře citlivý. Zkreslení to má taky pěkný. Plná resonance je taky moc pěkná :wink: Jsou to lákavý věcičky. Mě se jinak líbí hodně ten delay - fakt luxusně synchronizovanej tučnej analogovej delay. Ale celá ta řada má dost moogovské ceny... Politika hodně peněz, za jednoduchou věc, která je ale prostě jedna z úplně nejlepších je ale vlastně úplně v pořádku. Nicméně (zatím) nemám nic.

COBOLT

Příspěvek od COBOLT » 09 dub 2013 08:58

takhle pevnej filtr jsem snad ještě u ničeho z sw neslyšel. I když ten monark filtr zněl docela agresivně třeba to pojede i jako fx tak se to bude dát porovnat.

c9000

Příspěvek od c9000 » 09 dub 2013 09:51

Pěkně to hraje. Jěště je hodně podbnej moogovskej filtr v Gforce Minimonsta ale celej minimonsta je takovej trochu tenkej. Ale jak psal magion, Cena je hlavním mínusem těhhle krabic.
Cimbál, Harmonium a Vozembouch.

biscuit

Příspěvek od biscuit » 09 dub 2013 09:52

cobolt: never tomu, monark filtr bude +- neco jak popisuje matous uad fooger.

COBOLT

Příspěvek od COBOLT » 09 dub 2013 10:12

Ale jo asi máš pravdu že to žádnej zázrak nebude nicméně charakterem toho filtru mi připadalo takový organičtejší než standartní sw filtry.

Aha tak tys to demo už testoval.

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 09 dub 2013 10:21

dik za ukazku, pekny. Ja ten uad filtr obcas pouziju a neni to spatny prave treba na to ztlusteni (nebo presne i to pridani vejsek, ktery popisujes) nebo rozpohybovani veci i to zkresleni se mi z toho libi. Ale je fakt, ze treba co se tyce vyraznejsi resonance, tak tohle z toho clovek rozhodne nedostane. Mam pocit, ze ten sw je tak nejak vic oddelenej od toho origo zvuku nebo jakoby tam vnasel vic nechtenejch zmen, nez ten hw.

monoque

Příspěvek od monoque » 09 dub 2013 10:23

Ja mel kdysi Delay, Murf a Filter. Nejvic se mi zamlouvala kombinace delaye a murfu. Mel jsem je jako inserty pro Voyagera.
Obrázek

matucha

Příspěvek od matucha » 09 dub 2013 11:06

Jo to muselo byt pekny. Predpokladam, ze drive u vsech zni +- stejne?

Skoda ze nedelaj stereo verze.

Ten UAD filtr nezni tence a v hustejch mixech se asi ztrati (pokud se nema prosazovat). To zkresleni zni taky trochu podobne a nezdalo se mi nepouzitelny... jen vedle pravy veci... to je neco jako Korg Legacy, neurazi, ale proti originalu odvar.

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 09 dub 2013 14:44

pekny, diky za ukazku! za sebe-- filtr je zasadni efekt, ale u me jeden z nejvic automatizovanejch efektu, kde zalezi na preciznim casovani, tak spis dam prednost flexibilite vst nez charakteru a spontannosti OTB. je to ale dobra hracka, to musim uznat. a pro matousovu analogovou estetiku vhodny. ja bych mel spis zalusk na shermana, na basy je podle ukazek super a ma to vic moznosti.

peteness

Příspěvek od peteness » 09 dub 2013 17:17

ja si ho koupil v dobe, kdy me ta cena netrapila. Kdyby misto CV pridali MIDI, bylo by to snazsi rozhodovani. Kdyby byl stereo, bylo to uplne jasne. Taky by mohl min sumet, ale to asi patri k tloustce.
Sherman jako lowpass se mi moc nelibil, ale ma zajimavy zkresleni, i na kytaru. Plus miliony moznosti, coz chce spoustu casu na "zapracovani" :)
Jeste jsem mel Electrix Filter Queen, to sumelo pekelne.
To je sucha smycka na zacatku?

Odpovědět