Poptávka - custom midi controller

Ostatní audio hardware, obecná diskuse
elektrabel

Poptávka - custom midi controller

Příspěvek od elektrabel » 17 srp 2015 14:40

Vyhlašuji výběrové řízení na dodavatele midi kontroleru dle přiloženého nákresu. :-)

Netroufám si sám to spájkovat z nějakých DIY modulů, raději to někomu zaplatím. "Komerčně" vyráběné jsem nic nenašel, ani kdybych to spojil z více modelů.
Pokud máte i nějaký tip na výrobce, budu vděčný.
Děkuji.
Přílohy
MIDI_nakres-01.jpg
MIDI_nakres-01.jpg (178.24 KiB) Zobrazeno 763 x
Naposledy upravil(a) elektrabel dne 20 srp 2015 13:16, celkem upraveno 1 x.

Pytkin
Moderátor

Re: Poptávka - custom midi controller

Příspěvek od Pytkin » 17 srp 2015 15:06

neviem ci sa tu dakto najde .. toto je skorej poptavka na daky server , kde sa motaju elektrotechnici .. alebo daka firma , co robi zakazkovu vyrobu ..

dJR

Příspěvek od dJR » 17 srp 2015 15:11

no přesně něco takového mi na trhu chybí, prostě kontrolelr s tímto rozložením a necháním na uživateli, jak si to namapuje. Dokonce jsem vážně přemýšlel, že bycj to začal vyrábět a nabízet... Našel jsem ale argumenty proti - většina muzikantů má osypky z toho si něco mapovat sama - v tom je úspěch těch trapných Automapů nebo přednamapovaných Mackie MCU, Euconů atd... Dále bych toho musel vyrobit a prodat řádově minimálně desítky až stovky kusů ročně, aby se vyplatila investice do vývoje (ale hlavně do designu, který by nebyl úplně trapný)... No ale největší strašák je, že MIDI CC maping umožňuje JEN 127 kroků, což je pro některé parametry zoufale málo.... Protokol Mackie. který to řeší, není free... Nakonec jsem od toho nápadu upustil... Ale kdyby se našel investor, rád poskytnu svou hlavu...

biscuit

Příspěvek od biscuit » 17 srp 2015 16:11

prvni dve veci, ktere se mi vybavily... netvrdim, ze je to presne a uz vubec, ze to je levne, ale...

http://www.dubspot.com/DS1/
http://www.korg.co.jp/Product/Discontinued/ZERO/

48cube

Příspěvek od 48cube » 17 srp 2015 16:22

To bude nakladna legrace. 182 potu/faderu plus kopa prace. Ale chapu touhu po necem takovym. Zkus http://midibox.org/forums/
Kdybych si to bastlil sam, tak stavim na jejich provereny a otevreny platforme MidiBox.

elektrabel

Příspěvek od elektrabel » 17 srp 2015 17:18

dJR píše:no přesně něco takového mi na trhu chybí, prostě kontrolelr s tímto rozložením a necháním na uživateli, jak si to namapuje. Dokonce jsem vážně přemýšlel, že bycj to začal vyrábět a nabízet... Našel jsem ale argumenty proti - většina muzikantů má osypky z toho si něco mapovat sama - v tom je úspěch těch trapných Automapů nebo přednamapovaných Mackie MCU, Euconů atd... Dále bych toho musel vyrobit a prodat řádově minimálně desítky až stovky kusů ročně, aby se vyplatila investice do vývoje (ale hlavně do designu, který by nebyl úplně trapný)... No ale největší strašák je, že MIDI CC maping umožňuje JEN 127 kroků, což je pro některé parametry zoufale málo.... Protokol Mackie. který to řeší, není free... Nakonec jsem od toho nápadu upustil... Ale kdyby se našel investor, rád poskytnu svou hlavu...
Potřebuji to k Abletonu na konkrétní projekt. Nebo spíš funkci mám přesně vymyšlenou - každý kanál je Gain, 3pásmo EQ s nastavením freq u středů, synth - filtr, res., att., release, 2x send, solo, mute. Namapovat to je už otázka pár minut.

elektrabel

Příspěvek od elektrabel » 17 srp 2015 17:23

biscuit píše:prvni dve veci, ktere se mi vybavily... netvrdim, ze je to presne a uz vubec, ze to je levne, ale...

http://www.dubspot.com/DS1/
http://www.korg.co.jp/Product/Discontinued/ZERO/
DS1 je to nej co se dá pořídit. Ale pořád je tam toho málo a ta cena je naprostý úlet. Však už taky slevňují.
ZERO8 právě mám, ale potřeboval bych víc kanálů. Jinak tohle je pro mně naprosto nejgeniálnější "zvukařské" zařízení. Tedy ideou - spojení mixu, zvukovky a MIDI. Bohužel, SW a i technické provedení je naprostá katastrofa. Možná proto to taky přestali vyrábět.

elektrabel

Příspěvek od elektrabel » 17 srp 2015 17:24

48cube píše:To bude nakladna legrace. 182 potu/faderu plus kopa prace. Ale chapu touhu po necem takovym. Zkus http://midibox.org/forums/
Kdybych si to bastlil sam, tak stavim na jejich provereny a otevreny platforme MidiBox.
Děkuji za tip, zkusím to tam nadhodit.

dJR

Příspěvek od dJR » 17 srp 2015 19:12

Přemýšlím o důvodech, proč se podobný kontroler s tak přirozeným rozložením prvků dávno nevyrábí... to musí mít nějaký důvod. Někde bude zakopaný pes...

Já mám Mackie MCU s extenderem a zvykl jsem si...

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 17 srp 2015 21:01

podla mna neni o taku kontroler zaujem .. nema logiku v racku ..

biscuit

Příspěvek od biscuit » 17 srp 2015 22:05

ale na live by mit mohlo... jenze vetsina lidi asi vystacila s akai apc a drive s uc-33 nebo uliho bcr a bcf. faktem je, ze ableton tohle uz mel davno zmenit, ale nestalo se.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 17 srp 2015 22:35

aj na live je predsa lepsi desktop controler , nez do racku ..

biscuit

Příspěvek od biscuit » 17 srp 2015 22:41

ja te spatne pochopil... myslim ze ty rackovy usi jsou to posledni, co elektrabel resi ;-) navic 12 savli - ani nevim, jestli se to vejde do rozmeru racku, tam tech 8 bude na knop ne?

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 18 srp 2015 00:36

aha .. ja som prave myslel , ze mu ide specialne o to , aby to bolo v racku ..

m4x

Příspěvek od m4x » 18 srp 2015 01:50

Aby to byl desktop a současně se vešel do racku nemusí být až takový problém.

Odpovědět