Přehrávání vinylů

Ostatní audio hardware, obecná diskuse
Odpovědět
Stue08

Přehrávání vinylů

Příspěvek od Stue08 » 28 říj 2012 20:19

Zdravím všechny,
Chtěl bych se zeptat na pár detailů ohledně přehrávání vinylů. Mám krásně zachovalý gramofon Telefunken STS 1 a zatím všechno přehrávám pouze přes mé kytarové kombo. To má ale samozřejmě výšky a středy až na půdu ale basy nevýrazné i když šteluju s jejich nastavením. Z gramofonu jde jediný kabel (samec klasický pětikolík). Já si pro svoji potřebu udělal kábl samice pětikolík - samec jack 6.3 a poslouchám přes kombo, ale jak jsem psal tak zvuk není uspokojující a přes PC se ani nedá mluvit o hudbě protože nemám zesilovač ani nic podobného a moje zvuková karta to krutě nezvládá(při SW zesílení je slyšet strašný šum). Chtěl bych se tedy zeptat jak si levně užit svoje vinyly. Jestli pořídit nějaké nové reproduktory, zesilovač nebo staré reproduktory s pětikolíkem, jestli to hnát přes PC. Snad se najde nějaká dobrá duše co poradí.

longsleeper

Re: Přehrávání vinylů

Příspěvek od longsleeper » 28 říj 2012 21:37

Potřebuješ buď gramofonový předzesilovač http://www.audiotek.cz/gramofonove-predzesilovace + zesilovač a bedny,anebo zesilovač s phono vstupem a bedny

Stue08

Příspěvek od Stue08 » 28 říj 2012 21:43

Takže pokud seženu zesilovač s phono vstupem tak předzesilovač nebude potřeba?

co třeba začít takhle? : http://aukro.cz/gramofonovy-predzesilov ... 53813.html

EDIT: Díky za pomoc, studoval jsem a myslím že když jsem si objasnil co je co a co jak funguje už se s tím nějak poperu, stejně je to jen o tom co na to řeknou moje uši/ co na to řekne moje peněženka. Díky za radu, ode mne to bude vše :-)

longsleeper

Příspěvek od longsleeper » 28 říj 2012 22:22

ano,phono vstup nebo předzesilovač

Odpovědět