problém s mixem Behringer MX 2004A

Ostatní audio hardware, obecná diskuse
Odpovědět
bledule

problém s mixem Behringer MX 2004A

Příspěvek od bledule » 18 úno 2007 10:03

2 mikrofonní šavle šumí a praskají i při nulovém gainu,poradíte mi prosím
čím to může být a jestli se vyplatí dát to opravit.Na live se to dá ,ale na
nahrávky už je to průšvih.Jedna šavle je výrazně horší.a celej ten efekt je
podobnej jako když vaří kondenzátorovej mikrofon.Provizorně to pro nahrávání 8 stop vyřeším externím preampem,ale do budoucna uvažuju
o něčem spolehlivějším.Aspoň už nebudu,tak blbej,abych šel znovu do Uliho mixu.Otázka je jestli se to vyplatí dávat x tisíc za opravu a čekat,až
se to podělá zase někde jinde.Díky....

bledule

Příspěvek od bledule » 18 úno 2007 10:36

tak dobrá zpráva je,že do nahrávky /přes insert/ to naštěstí neleze.Jde to
"jen"do main mixu,alt 3-4 a do aux sendu.řešení na live,když už ten mikrofonní vstup budu potřebovat,je spojit insert z tý průserový šavle
s nějakou nevyužitou line šavlí...ale stejně je to vopruz....

Ctirad

Příspěvek od Ctirad » 18 úno 2007 11:53

Řekl bych typickej problém všech levnejch čín, tj. studeňák nebo odešlá nějaká pasivní součástka za pár halířů.

smog

Příspěvek od smog » 18 úno 2007 12:55

Ulimix z tehle rady jsem mel taky a zacal zlobit presne tak jak popisujes. Do roka odesel do vecnych lovist uplne. Nechapu jednu vec: Jak je mozny, ze v USA jsou tyhle mixy dost oblibeny a normalne jim tam fungujou bez problemu :roll:
Ni Maschine, JBL LSR4326, Oktava 319, Shure SM7B, RME Fireface 400, Serato, Technics1200

safa
Profesionál

Příspěvek od safa » 18 úno 2007 20:54

SMOG) ... asi proto ze si uvedomujou za jakou cenu je koupili a necekaj ze bude hrat jak SSLko. Taky tam nefunguje takovy dogmatizmus ...

BLEDULE) ... Casto byvaji tyhle zavady zpusobene problemy ve spojeni plochymi vodici (abych vas pripravil o iluze, propojeni desek plochymi vodici pouzivaji vsichni vyrobci levnych pultu od MACKIEho pres TAPCO, YAMAHA, SOUNDCRAFT a ALESIS nevyjimaje). Pokud si do toho troufas vlezt zkus je aspon "dorazit" a pokud to nepomuze tak prekrymplovat.

Mimochodem, jak je stary ? (myslim jak mas ten pult dlouho)
Freelance zvukař, uživatelská a prodejní podpora u Audiopro s.r.o.
http://www.soundman.cz | http://www.audiopro.cz | http://www.zvukarskaskola.cz

bledule

Příspěvek od bledule » 18 úno 2007 21:09

Mám ho asi 2 roky,je z druhý ruky a počítám,že aspoň rok už někde makal.Na live ho nevozím /mám ještě menšího Uliho 1604 se čtyřma mic vstupama,kterej mi na malý akce stačí/,takže s ním moc "netřesu".
Je dost zaprášenej a asi i brutálně prokouřenej.Klidně se do toho mrknu,vlastně jsem ho jednou už rozebranej měl,kritický to zatím není,ale štve mě to ,každopádně dík za radu.

kexik

Příspěvek od kexik » 19 úno 2007 09:45

podla mna to bude zapraseny gain potenciometer. on ho uli zapaja urcite do spatnej vazby bez oddelovacieho kondasa, takze zabezpecuje aj jednosmernu spatnu vazbu, a ak jazdec straca kontat s drahou, tak to bude praskat. vymena ale bude o drzku, uli pouziva take tie male alpsy do dps, skoro nezohnatelne

bledule

Příspěvek od bledule » 19 úno 2007 20:32

To se mi Kexíku moc nezdá,jak jsem psal,z toho insertu,kterej je až za
gain potenciometrem je zvuk čistej,navíc se šum a praskot ozývá stále
a beze změn ať je gain na max nebo na nule,ať je v klidu a nebo se s ním točí...ale zase na druhou stranu se mi zdá,že když je gain na nule,
pořád tam nějakej signál leze a to by asi nemělo,nebo ne...i tak díky

bledule

Příspěvek od bledule » 19 úno 2007 20:34

omlouvám se za zaplácávání místa,ale dneska mi ten internet leze tak,že jsem jeden přízpěvek odeslal hned třikrát :oops:
Naposledy upravil(a) bledule dne 19 úno 2007 20:56, celkem upraveno 1 x.

bledule

Příspěvek od bledule » 19 úno 2007 20:35

taky mě napadlo,že jednu z těch šumících šavlí používám na kopák,jestli jsem to nemohl jako "prorazit" příliš silným signálem..

kexik

Příspěvek od kexik » 20 úno 2007 12:15

bledule píše:To se mi Kexíku moc nezdá,jak jsem psal,z toho insertu,kterej je až za
gain potenciometrem je zvuk čistej,navíc se šum a praskot ozývá stále
a beze změn ať je gain na max nebo na nule,ať je v klidu a nebo se s ním točí...ale zase na druhou stranu se mi zdá,že když je gain na nule,
pořád tam nějakej signál leze a to by asi nemělo,nebo ne...i tak díky
vec o ktorej pisem sa prejavuje aj ked sa gainom netoci (bezec nema kontakt an gro). ale argument s insertom tuto diagnozu vyvracia. prilis silnym signalom si nemohol urobit vobec nic.

Odpovědět