SSL Matrix

Ostatní audio hardware, obecná diskuse
syncro

SSL Matrix

Příspěvek od syncro » 13 bře 2008 14:34

Vcelku zajímavá věc pro někoho, komu se zaplatí "bling bling" faktor SSL, chce analogovou sumaci, DAW kontroler a fyzickou konzoli. Otázkou zůstává cena, ale zase - magická tři písmena ve světě dělají divy 8-)

Myšlenka vynechat preampy mi přijde v pořádku, ale je konzole konzolí bez EQ? Je SSL skutečně SSL bez EQ a dynamiky?

Osobně bych si to nekoupil, spíš to sem dávám jako kontroverzní zajímavost. Rychle rostoucí vlákno na GS tu kontroverznost dost dobře ilustruje - http://www.gearslutz.com/board/so-much- ... l-wow.html

Saša

/saso, zmansil jsem ti obrazek, s takhle sirokou veci v zahlavi se ten text kolem fakt neda cist. /safa
Přílohy
teii.jpg
teii.jpg (125.91 KiB) Zobrazeno 877 x

ECSON WALDES
Profesionál

Příspěvek od ECSON WALDES » 13 bře 2008 14:59

Syncro koukal jsem na ni predevcerem. Prvorade mne dost vydesil design, tenhle pult vypada jako Boby na snih, nebo necky, stolni hra pro dva, remote k cinskejm vlackum. Hlavne ta bakelitova prohluben kolem faderu, potenciometru... brrrrrrrr! Mozna to mam jinak ale z meho pohledu - nej serednej design za 2008 (jen stezi ho neco prekona)

Je jasny ze to musi bejt vosklivejsi a levnej vypadajici nez AWS+ ci Duality. Design je ciste ucelovej pro danou cilovku za danej peniz, nejde o to ze by SSL neumeli vybrat "draz" vypadajici design ale i tak mohli se snazittrochu vic o rozumnou vec. Levnejsi design prosazuji i u mnohem drazsich pultu - porovnani SSL Duality vedle monstra XL9000K vypada jako levnej bracha od vsemocnyho starsiho sourozence, ono to ale taky tak je : ))

SSL urcite dobre vi co dela, jinak by tenhle pult nepustili. No a soude podle ohlasu na GS se tam vetsine lidi zamlzilo pred ocima jen proto ze to ma napis SSL ... Skoro premejslim jetli se tomu vubec da rict pult : )

.

syncro

Příspěvek od syncro » 13 bře 2008 15:10

Design mě nijak neuráží, odpovídá poslání "lidového" SSL. Osobně si myslím, že tady hraje největší roli "bling" faktor. Kdyby totéž poslali do světa lidi z Mackie, tak by to vyvolalo salvy smíchu...

Ta otázka, jestli se tomu dá říkat pult, mě napadla taky. Mě to přijde jako luxusní sumační box s kontrolerem a patchbayem. Navíc, pokud to skutečně mysleli jako "kamaráda do deště" pro Duende, tak bych čekal aspoň sekci čudlíků pro dynamiky a EQ. Přijde mi dost nepraktické, s "pultem" na stole, ovládat tohle myší...

Nejsem cílová skupina, takže můj názor není relevantní, ale nějak tomu nemůžu přijít na chuť. To by mě asi mnohem víc nadchla kombinace toho nového Euphonix kontroleru a seriózní sumace. Taky se mi nepodařilo z popisu pochopit, jestli to má v sobě konvertory. Zdá se, že k tomu je potřeba ještě připočíst konverzi DA z DAW, což tu cenu dost posouvá (pro aspoň 16 kanálů).

Jasné je, že opravdu jen tak tlachám, protože to je mimo můj rank 8-)

Saša

Acid Punk

Příspěvek od Acid Punk » 13 bře 2008 15:12

Mno pro veci neznale, co je onen "bling" faktor?
Peace
'mentalita kulturnich okruhu'
edit: "nekteri slusni moderatori mohou byt slusni tak jako nekteri populisticti slovensti premieri..."
Obrázek

Shodan

Příspěvek od Shodan » 13 bře 2008 15:22

No ten design má spíš "uBLINKnu si" faktor. :D Teda ten metr-bridž ujde, ale ten zbytek je fakt divočina.
-= As we grow as unique persons, we learn to respect the uniqueness of others. =-

syncro

Příspěvek od syncro » 13 bře 2008 15:39

Acid Punk: "bling bling" je jedno z mnoha slov, kterými jamajské patois (patwah, specifický jazyk volně založený na angličtině) obohatilo slang anglicky mluvícího světa. Původně to bylo citoslovce třpycení se diamantu, které v přeneseném významu znamená asi něco jako "okázale bohatý". Bling bling jsou masivní řetězy na krku rapperů, jejich nesmyslně vytuněné kárky, připalování stodolarovkami, atd.

Saša

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 13 bře 2008 15:42

Podla mna to nevyzera az tak zle .. blink faktor funguje :)

Shodan

Příspěvek od Shodan » 13 bře 2008 16:05

Pytkin: No ty fadery v "lavóru"... asi je to proto, aby sis na to mohl položit SoS a číst si :) Ale stojánek na kafe tomu citelně chybí.
-= As we grow as unique persons, we learn to respect the uniqueness of others. =-

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 13 bře 2008 16:36

NO pre puristov je to velmi zaujimave .. osobne to nevidim ako tak zasadne .. skorej by ma zaujimal ten konttoler .. 16 fadrov .. ci nad nimi su kontrolery alebo analogove auxy .. ci kontroler neni len to na pravo .. atd .. ako to proste cele funguje .. z toho popisu na ich stranke to vobec neni jasne ..

hubert je na fraknfurte , tak to snad vysetri ..

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 13 bře 2008 16:40

Zase bude muset člověk nechat těch půl milionu nečinně ležet než přijdou s něčím lepším :) Holt není co koupit :lol:

Mně by se mnohem víc líbilo něco takového:

Obrázek
Naposledy upravil(a) Ivo dne 13 bře 2008 16:44, celkem upraveno 1 x.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 13 bře 2008 16:42

ivo : ved ale co by si inak s tym pol milionom robil ..

Acid Punk

Příspěvek od Acid Punk » 13 bře 2008 17:30

Investoval do politicke kampane?

Ivo na hrad! :-)
Peace
'mentalita kulturnich okruhu'
edit: "nekteri slusni moderatori mohou byt slusni tak jako nekteri populisticti slovensti premieri..."
Obrázek

kexik

Příspěvek od kexik » 13 bře 2008 17:47

co sa tyka dizajnu, je to KRASNE... ci je to funkcne, to je druha vec. to korytko okolo faderov urcite funkcne nie je

matucha

Příspěvek od matucha » 13 bře 2008 18:10

pusobi to jako by to bylo delany nekam do terenu... mohutnejc a ty korytka jako by mely chranit ty cudly pred urazenim

Odpovědět