Stavba nového studia

Ostatní audio hardware, obecná diskuse
kok1n

Stavba nového studia

Příspěvek od kok1n » 17 zář 2012 17:13

Zdravim, děkuju za odpovědi, bohužel jsem musel studio o rok posunout, ale teď už na to mám čas.
Mám pár novejch otázek, nejdřív potřebuju vyřešit basový pasti:
Navrhul jsem si akustiku v místonosti podle knihy Mixing Secrets for the small studio,
http://www.amazon.com/Mixing-Secrets-Sm ... 0240815807
foam.png
foam.png (108.24 KiB) Zobrazeno 777 x
bassTraps.png
bassTraps.png (76.68 KiB) Zobrazeno 777 x
Všude jsem našel, že to je v podstatě deska z minerálního vlákna, zabalená do látky v dřevěným rámu.
Byl jsem s tim za jedním profesorem z ČVUT, kterej se specializuje na akustiku a ten mi řekl, že to takhle fungovat nebude.
Řekl mi, že ta celá deska musí bejt zakrytá dřevem zepředu i zezadu, s tim, že na přední části jsou nějaké mezery.
Rozdíl je, že takhle to má pohlcovat jen nižší frekvence. V případě, že to je jen dřevěnej rám kolem obvodu, tak to bude pohlcovat všechno.
A protože na zdech je hromada pěny tak by toho bylo zbytečně moc.
bassTrap2.jpg
bassTrap2.jpg (29.16 KiB) Zobrazeno 777 x
To mě docela překvapilo, zatim jsem o tom nenašel nikde žádný info, přijde mi, že všechny DIY tutoriály používaj jen dřevěnej rám kolem obvodu.
Původně jsem plánoval že jedna past bude mít rozměr 120x60x10, ale teď jsem teda nevim.

Jinak zbytek akustiky je OK, na strop dám nějakou 10cm pěnu a po zdech dám DIY difuzory ze dřeba, s tim by neměl bejt problém.

//původní zpráva
Plánuju postavit svoje první studio, mám rozpočet kolem 30k a potřebuji poradit s koupí monitorů, zvukovou kartou a s nějakým akustickým materiálem...v případě, že zbydou peníze, tak bych koupil i nějakou midi-keyboard.

Nemám v plánu nahrávat nástroje/vokály nebo používat hardware synth.

Pokoj má rozměry kolem 477x340, předpokládám, že bych se měl koukat po 8" monitorech?
Produkuju hardstyle, jestli na tom nějak záleží Můžete mi dát nějaké rady? Díky ;)
Naposledy upravil(a) kok1n dne 05 říj 2013 20:14, celkem upraveno 1 x.

Pytkin
Moderátor

Re: Stavba nového studia

Příspěvek od Pytkin » 17 zář 2012 20:36

ja by som poradil precitat si toto forim .. k tomu co sa pytas , tu uz bolo vsetko povedane ..

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak » 18 zář 2012 07:24

30k je malo.. koupis krk vxt8 za 22k zvukovku za 5-6 a ses na nule.

DJDave

Příspěvek od DJDave » 18 zář 2012 09:47

Vsecko opravdu najdes tady na foru.
....:::: DJ Dave ::::....

Rošky

Příspěvek od Rošky » 18 zář 2012 10:12

kok1n píše:Plánuju postavit svoje první studio, mám rozpočet kolem 30k a potřebuji poradit
poradit lze jen jednu věc: obrň se trpělivostí, vyhraď si 14 dní času a přečti kompletně celý tohle fórum od začátku do konce. Úplně všechno. Vypadá to možná jako rada obludně, ale pokud to uděláš, posuneš se za těch 14 dní o mnoho let vpřed nejen v pohledu na pojem "studio" ale i v přehledu o tom co se v praxi všechno řeší a jak. To, co se tady rozumí pod výrazem studio se za 30k postavit nedá.
Ještě poznámka: na tomhle fóru je mimořádně dobrá parta profíků, kteří dávají k dispozici knowhow za který se jinde tvrdě platí.
Rošky

tony9

Příspěvek od tony9 » 18 zář 2012 10:23

Rošky píše:
kok1n píše:Plánuju postavit svoje první studio, mám rozpočet kolem 30k a potřebuji poradit

Ještě poznámka: na tomhle fóru je mimořádně dobrá parta profíků, kteří dávají k dispozici knowhow za který se jinde tvrdě platí.
1: tohle bych podepsal

2:zkus alespoň trochu vyspecifikovat co potřebuješ snad už máš nějaký tip na monitory, soft, značku keyboardu( kolik má mít oktáv) atd.
3: je pravdou, že všechny tyto informace jsou na fóru. Na druhou stranu nejsou moc přehledně uloženy, takže fakt se obrň trpělivostí a čti a taky použij hledání.

delay

Příspěvek od delay » 18 zář 2012 11:37

Minimálně by jsi měl specifikovat, jakou potřebuješ zvukovou kartu, hlavně kolik vstupů a výstupů, když nepotřebuješ točit vokály ani nástroje, tak předpokládám, že by ti stačila dvoukanálová zvukovka...

Poměrněrně fajn může být třeba nová Forte http://global.focusrite.com/usb-audio-interfaces/forte, případně karta s podobným designem, kde budeš mít vyřešený pohodlný ovládání hlasitosti monitorů atd... luxusnější pak RME Babyface, Apogee Duet 2, MOTU Track 16...
K tomu bych si vzal třeba ADAM A5X případně A7X. Na izolaci ti už moc nezbyde, ale třeba něco málo...

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 18 zář 2012 17:06

vzhledem k tomu, co delas, bych nejvic investoval do beden, potom do akustiky; nejmin do interfacu. a klavesy jsou fakt spis az na pozdeji. ten rozpocet je dost nizkej, ale jestli akustiku poresis svepomoci (rockwoolem ze stavebnin), tak by ti to nejak mohlo vyjit. vysetril bych si tak 20k na bedny a zbytek rozhodil mezi akustiku a kartu. karta ti bude zatim stacit ta nejlevnejsi, co umi asio, nepotrebujes i/o a dnesni pro-sumer karty uz jsou vsechny +- podobny. dej si jen pozor, aby mely drivery pro tvuj OS... zbytek (monitory) ti urcite nekdo poradi, kdo ma zrovna vic casu :)

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak » 18 zář 2012 17:27

Booklyn mi mluvi z duse :) ale poslech je zaklad pro jakykoli zanr..
Kup bedny za 20 spis 26k za 4k si kup interni zvukovku jako julii, audiophile
apod. do zacatku.. a akustiku pores svepomoci.
Resit i profi prvky od vicoustics atp. je tak za 20-25k za matros..

Zbytek udelas na softu.. kdyz budes jooo mlsnej tak si casem koupis TIcko
a ses king..

biscuit

Příspěvek od biscuit » 18 zář 2012 17:35

TOM-Thak píše:kdyz budes jooo mlsnej tak si casem koupis TIcko
a ses king..
muhehehehe :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

kok1n: no hlaven necekej, ze koupis bedny a vyresis studijko a za rok jsi sampion ;) je to drina a veda i u takhle, svym zpusobem, primitivniho stylu.

delay

Příspěvek od delay » 18 zář 2012 19:30

Pokud bys chtěl naprat největší část prachů do beden tak ti to možná malinko ulehčím, pač jsem to řešil nedávno...

zhruba>
KRK VXT6
Dynaudio BM5A
Focal CMS 50
Genelec 8030
Adam A3X + Adam Sub7

delay

Příspěvek od delay » 18 zář 2012 19:36

PS: Na 8" doporučuju zapomenout, jednak kvůli akustice, ale skoro žádnej 8" ti nepodá pořádně sřední frekvenční pásmo, zvlášť ne takhle levný...

matucha

Příspěvek od matucha » 18 zář 2012 20:34

Co rikal brooklin, s tim ze bych doporucil este pridat nejaky rozumny sluchatka. Pomuzou ti resit basy a pripadny slepy mista tvoji akustiky.

Akustiku rozhodne doporucuju resit rockwoolem a nespolehat na ty "reseni v krabicce", vetsinou zdaleka neobsahujou dost matrose, aby zarucily zasadni vyreseni problemu s basama. No a nebo toho musis koupit fakt hodne a to leze dost do penez, kterejch moc evidentne nemas.

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 19 zář 2012 14:51

delay: levny asi ne, ale obecne to neplati, jsou i 8", ktery maji velmi dobry stredy. Osobne jsem slysel jen Aeony, ale treba Ecson chvalil stredy na jeho Expose a hodne lidi chvalej stredni pasmo na Opalech (i kdyz Matous tusim rikal neco o tom, ze mu znely dost HiFi). BTW konkretne posledni par chci slyset vedle sebe a vedle O300, na to jsem fakt zvedavej.

matucha

Příspěvek od matucha » 19 zář 2012 15:09

Monitory docela dost ovlivnujou jak clovek micha, ale s nejakym tim vypetim se da naucit se delat na leccem. Jen je to pro zacatecnika hodne matouci a pro mazaky zbytecne zatezujici.

Pred casem se tu nekdo rozciloval nad tim, co ted znovu napisu. Chce to vzit si nejaky ty bedny domu a vyzkouset. Pripadne k tomu este pribrat nejakyho zkusenyho kamarada, kterej je pomuze umistit a zhodnoti pouzitelnost v ramci dany mistnosti. Vetsina prodejcu audiotechniky u nas nabizi moznost si vec pujcit (treba oproti zaloze, ale casto i bez).

Odpovědět