TC Powercore & SONY OXFORD

Ostatní audio hardware, obecná diskuse
Odpovědět
ECSON WALDES
Profesionál

TC Powercore & SONY OXFORD

Příspěvek od ECSON WALDES » 08 lis 2006 22:05

Obrázek

Mate tu nekdo konfiguraci Powercore & OXFORD? Zajima mne kolik eq nebo comp utahne jeden Powercore FIREWARE nebo PCI MKII.

Na sony webu pisou v tabulkach nejaky cisla moc popisny to ale neni.
EQ - http://www.sonyoxford.co.uk/pub/plugins ... Q-Spec.htm
Comp - http://www.sonyoxford.co.uk/pub/plugins ... n-Spec.htm

Chapu z toho, ze napr "" MONO Oxford EQ+Filters 44.1kHz "", je mozny soucasne spustit 3 na 150Hz Powercoru, tzn, Powercore PCI MKII kterej ma 4x 150 muze spustit 4 x 3 = 12 mono Oxford EQ ? ......jestli pouze 12 (6 stereo) tak to je ale dost zoufale maly cislo...

tyvole jsem z toho jelen..

.

Martin

Příspěvek od Martin » 08 lis 2006 22:20

A co bysi za 570Euro (cena za unplugged) ještě chtěl :)
Zázraky ?
UAD-1 například utáhne pouze 3 stereo Neve EQ
http://www.uaudio.com/products/software ... specs.html

Když si to spočítám , kolik utáhneSSL Duende , tak mi to přijde daleko levnější řešení na EQ a Com !
Od listopadu mají vypustit driver pro Win XP !!!

ECSON WALDES
Profesionál

Příspěvek od ECSON WALDES » 08 lis 2006 23:15

Chtel? co tak zhurta:) ?
ja nechci nic, jen si vytvarim predstavu. Zajimalo mne co takovej Powercore nabizi, vidim ze nic moc. Z meho pohledu mi prijde ze bez Oxfordu je to celkem nezajimavy. teda krome 6000 serie.

Ten NEVE v UAD je stejne nemastnej neslanej tak neni o co stat.
SSL Duende vypada slibne, i kdyz je tak trochu jednostrany. Mnohem atraktivnejsi volbou se mi zda bejt Focusrite LiquidMix kterej je hodne univerzalni a nabizi spoustu barev...a fajn je ze za polovicni cenu

No a k tomu Powercoru, je to bida, bida..... pak at se lidi prou proc maj ProTools stale navrch, clovek jim neutece.. 8)

.

Martin

Příspěvek od Martin » 08 lis 2006 23:27

V tom případě musíš zůstat u URS a Sonalksis :roll:

aum generator

Příspěvek od aum generator » 08 lis 2006 23:53

martin: no za 570 euro mas v dnesnej dobe celkom luxusny pocitac s procesorom ktory zvladne urcite viac ako 6 kvalitnych stereo EQ...nehovoriac o tom ze ten pocitac bude mat aj harddisk a bude vediet aj kopec inych veci.

takze zazraky by som necakal, ale nejaky rozumnejsi vykon urcite.

Martin

Příspěvek od Martin » 08 lis 2006 23:58

hm ... to by se ale obchody vubec nehly, kdyby stacilo 1xPC a jedna DSP karta!

muzikanty je potreba sedrit z kuze za kazdy spusteny plugin navic !
:)

onehalph

Příspěvek od onehalph » 09 lis 2006 07:49

EW: ja jsem pred davnou dobou zvazoval koupeni te DSP farm karty pro PT - a kdyz jsem zjistil, ze na tom spustim tak zalostne malo veci, tak jsem tu myslenku rovnou zapudil ... i kdyz je fakt, ze to uz je dlouho a taky bych teoreticky cekal, ze uz to bude lepsi :-)

jehlar

Příspěvek od jehlar » 09 lis 2006 08:25

Nejlepší bude to vyzkoušet. Pokud se mi podaří stáhnout demo tak bych to v sobotu mohl vyzkoušet (pro dowland chtějí ID PowerCore což musím odněkud vyhrabat). Jinak používám jen pluginy TC6000, škoda, že se neprodávala karta bez plugin když jsem svou MKII pořizoval :-(

Neural_I

Příspěvek od Neural_I » 09 lis 2006 08:31

tohle povazuju za nemalej luxus za ty prachy a solidni reseni verbu v compu, rozhodne skvela cena
http://www.thomann.de/gb/tc_electronic_ ... t_vss3.htm

jestli je ten verb tak super jak vsude ctu a bylo by to totalni reseni, tak asi rozbiju prasatko

jehlar

Příspěvek od jehlar » 09 lis 2006 08:38

Otázkou je co si představuješ pod pojmem "super verb" pokud přirozený, netrčící dozvuk tak ano. Pokud chceš dozvuk který je "načančaný" tak asi existují levnější řešení. Ta cena je opravdu lákavá :-)

Martin

Příspěvek od Martin » 09 lis 2006 09:15

To co se zda byt dneska super cena muze byt za 6 mesicu uplne jak , vzpomenme jen URS . kdo by kdy cekal takouvou extra kvalitu od pluginu?
Kdo vi , co se za chvili vynori u verbu? Kvalita pluginu ,k nasemu poteseni, prekonava ocekavani !

Neural_I

Příspěvek od Neural_I » 09 lis 2006 09:30

super verb si predstavuju prirozeny netrcici dozvuk 8) proste to co u softu tezko hledam
navic myslim ze u poco se tim ziska hlavne kus vykonu na karte ulehcujici compu pri michacce, tj. kdyz do toho investuju, ziskam pravdepodobne verb kterej bych v "beznym" softu tezko hledal a za dalsi tim prodlouzim "zivotnost" staryho compu takze ve finale i neco usetrim kdyz mi to dovoli pockat s abgrejdem aspon o rok dyl 8)

v nasledujicich mesicich me ceka michani 3cd (undergroundu pro par kamosu, nejsem zdaleka zadnej profik) takze cekat jaky ceny budou za pul roku nemuzu a dobrej verb co nebude zatezovat comp by se obecne hodil.. navic nevsim sem si ze by za poslednich 5 let sly ceny poco/uad vyrazne dolu, mozna klasicky pluginy ale DSP teda nee, no hlavne uvidim co najdu v prasatku, je posledni dobou naky vyhubly 8)

jo a sorry ze to sem taham kdyz je to tady o oxfordech, takze dost o verbu zpatky k oxfordum 8)

ECSON WALDES
Profesionál

Příspěvek od ECSON WALDES » 09 lis 2006 09:47

Reverby mne az tolik netrapej (mame tu nastesti konvoluci)

Rad bych k memu mobilnimu notebooku Fireware DSP kartu, ktera mi bude pocitat EQ+COMP, abych na cestach setril vykon procesoru.

Co mne nejvic lakalo byl Oxford bundel S-OX pro Powercore, ale kdyz jsem si udelal pedstavu jak mini mnozstvi jich utahne tak je to uz vpodstate zavrhnuto.

Potrebuju kvalitni workhorse EQ+COMP jako v mixpultu, kterym budu resit zakladni problemy. z FW DSP vychazej nejlip Focusrite LiquidMix a SSL Duende. oba nabizej 32 kanalu, coz je hodne prijemny cislo. Focusrite ma navrch jeste tim ze je to malinka ne rackova krabice [k notebooku naprosto idealni] a je supr i slusnym mnozstvim vintage convolucnich EQ+COMP. SSL Duende ma sice jen jeden charakter, ale to by mi nevadilo, jsem zvyklej na praci v mixpultu kterej ma vzdycky jen jednu barvu EQ+COMP.

jehlar: kdybys ten Oxford testnul a dal sem info, budu moc rad, at se mi udela realna predstava jak to stim poctem Oxford EQ+COMP je. Diky

Nikde jsem se zatim nedocet, jestli je uz LiquidMix i ve verzi pro WinXP - vsude se pise jen "Oktober 2006" ale potvrzeni nikde.

Focusrite Liquid Mix - pro muj notebook zatim nejvetsi lakadlo
Obrázek

VIDEO - Focusrite Liquid Mix
http://www.gearwire.com/mov/Focusrite_Liquid_Mix.mov

.

onehalph

Příspěvek od onehalph » 09 lis 2006 11:16

EW: mel bych to mit pujceny na vyzkouseni - sam o tom dost uvazuju

Sassot

Příspěvek od Sassot » 09 lis 2006 12:43

Focusrite Liquid Mix vypada zajimave. Dokazete nekdo rict co je lepsi? UAD nebo prave tenhle Focusrite? Hardware delaj docela obstojnej ale co ty pluginy?
Zatim co jsem se tady na foru docetl kazdy uprednostnuje UADA

Chci neco takovedleho poridit. Mozna to bude chtit asi oboji :roll: + powercore -)

Odpovědět