theremin

Ostatní audio hardware, obecná diskuse
Tudy

Příspěvek od Tudy » 08 kvě 2008 13:47

Jasně, ve studiu to není problém. Horší je hrát na theremin na rockovým koncertě :)

Tak jo, housle jsou o něco těžší - na ty potřebuješ aspoň 2 týdny :) :) :)
Petr Tudy Holubář - INSANIA, RIVER
Tvorba + dema nástrojů: http://www.soundcloud.com/tudy-cz

MSK

Příspěvek od MSK » 08 kvě 2008 15:47

biscuit

Příspěvek od biscuit » 09 kvě 2008 12:17

tudy: a neni lepsi prirovnani spis pozoun?

boro

Re: theremin

Příspěvek od boro » 10 čer 2010 16:44

toto je midi theremin od jaycaru
Obrázek

Obycajny asi rychlo zacne nudit, ale predstavujem si, ze s midi thereminom sa da zazit omnoho viac zabavy.
Nechce sa niekto zbavit MIDI Thereminu? Chcel by som ho.

PELF
Profesionál

Příspěvek od PELF » 05 lis 2010 16:26

audio::video::postprodukce
Studio ATLAS

markuc
Vybavení

Příspěvek od markuc » 05 lis 2010 19:36

Mam doma presne tohohle Mooga, kupoval jsem ho pro pritelkyni, která má konzervator ve trech oborech, doktorat na HAMU a muzikou se zivi ... musim nesouhlasit s nazory, ze neni tak tezky se na to naucit - ujistuju vas, ze je to tezky jako prase a ze je malo tezsich nastroju - tedy pokud to, co se pokousite hrat, ma aspon trochu ladit ... :lol:

martinrx

Příspěvek od martinrx » 06 lis 2010 04:32

:D Hezky nám to předvedl Sting v Praze....
Kurzweil PC3, Clavia Nord rack3, Roland A37, Apogee Duet, Event ASP6

Magion

Příspěvek od Magion » 06 lis 2010 09:00

theremin je náročnej právě kvůli lineárnímu průběhu výška tónu-vzdálenost ruky.
je fakt těžký se trefovat do přesných vzdáleností, tak aby to ladilo...
já jsem v Medůze ( viz. www.sonicave.com )použil podobný princip hraní, ale data ze senzorů jsem si pak pěkně vyfiltroval do stupnic a hrát se tak dá naprosto v pohodě. Hraje se podobně jako na theremin - jen to ladí...

MVD

Příspěvek od MVD » 01 dub 2011 20:41

Polyfonní theremin IDIOT IsoDirectional Inductive Oscillator Technology
Moog introduces the Etherwave PolyTheremin
Here's the details directly from Moog...

Introduced in 1928, the Theremin is one of the earliest and most widely known electronic instruments. Played by artists manipulating the pitch and volume of invisible sound waves radiated from a single antenna with their hands, Theremin music has distinguished hit records from such diverse artists as The Beach Boys, Led Zeppelin Clara Rockmore and Linkin Park.
Today (April 1st), Moog Music engineers carrying on the legacy of visionary founder, Robert Moog have announced the first major technical Theremin design advance in over 40 years. The PolyTheremin™ incorporates bleeding edge IsoDirectional Inductive Oscillator Technology, to isolate space around five individual pitch antennas thus enabling each to be played simultaneously (finger-by-finger) without interference from it's companion antennas. This revolutionary concept breaks the long held belief that the Theremin could only be monophonic instrument.
The PolyTheremin ships with Dorit Chrysler's instructional video "Playing the PolyTheremin is Even Easier Than Playing a Monophonic Theremin."
Features:
POWER Rocker Switch – On and Off AC power control
AUDIO OUT – Standard 1/4" phone jack delivers line level output to any compatible amplifier
PITCH - Rotary controls (5) independently adjusts pitch of each antenna.
VOLUME – Rotary control independently adjusts volume of each antenna (Note: reference to volume level not quantity)
WAVEFORM – Rotary control adjusts audio output waveform
BRIGHTNESS – Rotary control adjusts audio output brightness (audio not luminescence)
ANTENNA CONNECTORS – (5) Threaded for easy disassembly, washing & shipping
Power supply included: Order 110v for use in US or Canada or 220v for use in Europe, Asia, South America and Australia. Also available in retro steam or (clean) coal engine power source models.
Pricing and Availability:
$1,995.00

Tudy

Příspěvek od Tudy » 02 dub 2011 00:17

Magion píše:já jsem v Medůze ( viz. http://www.sonicave.com )použil podobný princip hraní, ale data ze senzorů jsem si pak pěkně vyfiltroval do stupnic a hrát se tak dá naprosto v pohodě. Hraje se podobně jako na theremin - jen to ladí...
Škoda, že už to tam není. Byli jsme s přítelkyní na podzim ve Výpustku a audiovizuální prezentace se nám moc líbila. Na konci jsem se ptal právě na tento interaktivní nástroj a paní průvodkyně nám vysvětlila, že to muselo pryč, protože od toho nemohli dostat děcka.. :(
Mimochodem, to nazvučení je překvapivě dobrý. V jeskyni bych čekal hodně velký problémy, ale předpokládám, že jsi to řešil nějakou brutální ekvalizací.
Petr Tudy Holubář - INSANIA, RIVER
Tvorba + dema nástrojů: http://www.soundcloud.com/tudy-cz

boro

Příspěvek od boro » 02 dub 2011 00:53

to je uzasne, ze od toho nemohli dostat decka... blahozelam magione

Magion

Příspěvek od Magion » 02 dub 2011 09:19

Díky, díky! :)
Tudy: brutální ekvalizace neproběhla :) Zvučil jsem to přímo na ty bedny co tam jsou. A samozřejmě nejsem spokojen, ale to já jsem fakt málokdy :) Během koncertu, který tam byl na podzim jsem zvuk vytáhl myslím o dost dál.
Dějí se tam různé fázové jevy, v závislosti na místě poslechu, ale to se mi právě líbí - že v různých místech to hraje jinak. Desetikanálový zvuk, který tam je, je vlastně okolo posluchačů a tím se dost řeší problémy s dlouhým jeskynním hallem, který by vznikl při reprodukci z jednoho místa. Takto je tam tak akorát přirozeně , ale už tolik nemaže.
( jeden reprák je ve výšce asi 15m - v jedné dutině nad hlavama - tam jsem se málem zabil, když jsem ho připevňoval, protože jsem to chtěl co nejvýš a stál jsem na šikmé výsuvné plošině úplně na špičkách v 13ti metrech a to se nezdá... v jenu chvíli se celá plošina tak rozkývala a já nedával pozor, že jsem měl fakt na mále...ve mě tak cuklo, že jsem to pak na zemi dlouho rozdejchával - ale reprák je tam!)

mONOGRAm

Příspěvek od mONOGRAm » 02 dub 2011 10:13

MVD: 8))

klingáč

Příspěvek od klingáč » 30 dub 2014 14:21

Tak je krásavec doma, skúsim sa trocha poučiť.. 8)

Obrázek

Odpovědět