Volca Emprire

Ostatní audio hardware, obecná diskuse
technostar
Příspěvky: 31
Registrován: 25 led 2023 11:08

Re: Volca Emprire

Příspěvek od technostar »

Tak som sa rozhodol bude to modry korg electribe 2.Myslim ze som nasiel moju masinku snov. :D

Uživatelský avatar
dendy
Příspěvky: 14134
Registrován: 12 črc 2002 11:16

Re: Volca Emprire

Příspěvek od dendy »

myslim ze to je dobra volba.. spusta zabavy s tym je (mal som ho kedysi ) .. velka vyhdoa je ze to vie exportnut projekt na SD-kartu v Ableton Live formate takze co rozrobis na boxe vies dokoncit v kompe ..

tuto pozri, paradne vysvetlene vsetko ako sa pouziva aj s par zaujimavymi tipmi a trikmi ... ingornuj ze v tom prvom to vysvetluje na cervenom, ono je to skoro to iste len cerveny ma menej vstavanych oscilatorov a filter typov a namiesto toho vie samplovat - inak su velmi podobne

Uživatelský avatar
dendy
Příspěvky: 14134
Registrován: 12 črc 2002 11:16

Re: Volca Emprire

Příspěvek od dendy »

aj toto je pekny tutorial na zaciatok

technostar
Příspěvky: 31
Registrován: 25 led 2023 11:08

Re: Volca Emprire

Příspěvek od technostar »

Dakujem dendy.Toto bude moja prva skusenost produkovania bez pocitaca a konecne pri tvorbe nebudem myslet na bohatstvo a slavu.Uz sa tesim. :D

Uživatelský avatar
dendy
Příspěvky: 14134
Registrován: 12 črc 2002 11:16

Re: Volca Emprire

Příspěvek od dendy »

Dolezite je aby si od toho necakal ze to bude uplne rovnake ako ked robis na kompe len budes mat v ruke fyzike knoby .. je to ine.. iny pristup, iny sposob uvazovania ked tvoris.. clovek, lebo je nuteny, sa viac sere s detailami a koli obmedzeniam ho to viac nuti vymyslat kreativne finty ako nieco spravit - aspon u mna to tak funguje, na kompe som len kadejak hala bala nahadzal pluginy, nieco potocil, ked mi mieco neznenelo dobre nahadzal som na to dalsie efekty :))) S HW skrz toho ze su tam limitacie moznosti ma to nuti viac sa snazit nastavovat tie veci a hladat sweet spoty kde to hra dobre .. a potom ten faktor kde vlastne "tvoris" strukturu skladby tak ze pocas toho ako ti hra pattern realtime zapinas/vypinas veci a krutis parametrami, to je proste uplne nieco ine nez daw kde nakreslis automatizacie a hra ti to same..

Pisem ti to aby si ratal s tym ze proste je to nieco uplne ine... chcel to chvilu sa s tym zzit, pochopit ten iny sposob uvazovania, iny pristup..

Sranda je ze to ako ma to naucilo viac davat doraz na detaily sa zrejme s5tne premietne aj do toho ked zase budem robit v DAW - teraz posledne dni som koli testovaniu jedneho pluginu ktory bude coskoro releasnuty trochy viac robil zase v DAW a zistil som ze sa mi zmenil pristup k veciam, podvedome som aplikoval vsetky veci co som si zvykol robit s HW a vysledok je ten ze podstatne lepsie a rychlejsie robim veci tak ze zneju ze som naozaj spokojny ..

technostar
Příspěvky: 31
Registrován: 25 led 2023 11:08

Re: Volca Emprire

Příspěvek od technostar »

Dendy nemas niekde vlastne video jamu na korg electibe 2?Na tvojom youtube som to nenasiel.Zaujima ma ci sa na tom daju riesit podobne veci ako na syntakte.

Uživatelský avatar
dendy
Příspěvky: 14134
Registrován: 12 črc 2002 11:16

Re: Volca Emprire

Příspěvek od dendy »

nemam, mal som ho v case ked som este moc veci na YT nedaval.. tak Electribe je samozrejme v niecom obmedzenejsie nez Syntakt, ale da sa tam robit toho tiez dost .. Trufam si povedat ze podobny set ako na syntakte by som dal aj na electribe, aj ked niektore detaily by tam nesli poriesit (Syntakt ma napriklad velmi rychle LFOcka az do 2khz a casto pouzivam rychlo LFO > Pan modulaciu na roztiahmutie zvuku do sterea, toto na Elektribe nejde.. Electribe ma o nieco jednoduchsiu strukturu syntezy a menej moznosti ale tak za tu cenu je to vyborny pomer cena/vykon. A zase niektore typy zvukov co tam idu spravit ani na Syntakte nespravim, obcas sokonca uvazujem ze by som si ho zase kupil na dopnenie zvukov :-)

Osobne ma na Electribe trochu menej bavil sekvencer, nepracuje sa s im az tak super ako s tym Elektronackym ale to mize by ten moj subjektivny vkus...

pohldaj na youtube ircite najdes spusti electribe jamov, je to velmi rozsireny groovebox prave koli dobremu po eru cena/vykon, si zober ze za cenu Syntaktu mozes mat aj modry aj cerveny (sampler) electribe a yo uz he dost vykonne kombo

technostar
Příspěvky: 31
Registrován: 25 led 2023 11:08

Re: Volca Emprire

Příspěvek od technostar »

Tak modry uz je doma.Musim priznat ze sa mi to neovlada lahko a ze to bude riadny masaker si na toto zvyknut.Ked sa to naucim ovladat postnem moj prvy jam.Takze uvidime sa asi v lete :)

Uživatelský avatar
dendy
Příspěvky: 14134
Registrován: 12 črc 2002 11:16

Re: Volca Emprire

Příspěvek od dendy »

pozri to video hore od Gabe Millera hore.. plus on ma viac veci o elektribe.. aj Loopop ma par videi kde vysvetluje veci.. to ti vela pomoze pochopit

Odpovědět