[color=red]Yamaha A4000[/color]

Ostatní audio hardware, obecná diskuse
Hawkens

Příspěvek od Hawkens » 25 srp 2005 14:30

Na domace studio staci aj menej alebo jeden vystup (par). Ekvalizacia je uz v masine, preboha naco si chalosi nakupite nabuchane saplery s najlepsimi filtrami a EQ, seperatne na kazdy hlas, ked ich aj tak nepouzijete ? A este si k tomu prikupite X-stopovu kartu alebo Adat, aby ste v pocitaci mohli urobit to co je uz v masine ? Ja viem, viem, tie eq co su na DAW kartach su asi lepsie a v Ecsonovom studiu nie je cas nahravat kazdu stopu po jednom. Ale doma do spalne (u mna do pracovne :) to staci, home producer ma priestor aj cas robit track by track. A zase jeho gear mu nevrati peniaze investovane do 16 kanalovej karty - nie kazdy je DJ Tiesto :)

Solarfall

Příspěvek od Solarfall » 25 srp 2005 14:39

hawkens: ja by som nemohol tak robit...ak by som kupil hw sampler tak jedine dokopy s dobrym mixom a aspon 8 (lepsie 12-16) vystupmi...
jak chces equalizovat cez interny eq? ak tam vobec nejak je tak urcite to nie je bohvieco .. hw by som si kupil okram zvuku hlavne kvoli hands-on...inak to nema pre mna zmysel..
a nahravat vsetko po stopach je bolest... chces zmenit nejaku midi drobnost a musis to cele pekne cele nahrat odznova...dakujem neprosim na to som prilis zhyckany softom...

Hawkens

Příspěvek od Hawkens » 25 srp 2005 14:51

Joj, to by si sa paradne s tym hands-on sekol! Kukni si ake maju ovladanie samplery, par hlupych cudlikov, to by to po par dnoch prislo zle z krebiehavania v menu a hladania kde je karta equalizeru.

Mozno to nevies, ale tie lepsie modely maju minimalne separatny filter alebo EQ na kazdy voice (program), niekedy aj oboje naraz. Mozno nie su uplne najlepsie na svete, mozno su, ale ak si hluchy alebo nemas skills ta ti ani nejlepsi EQ nespasi a naopak ak vies, EQ hocijakeho typu je mocna zbran.

... aj ked, na Z-plane vela ludi neda dopustit ...

ECSON WALDES
Profesionál

Příspěvek od ECSON WALDES » 25 srp 2005 14:55

No ja sam netusim jak s mejma HW smaplerama dopadnu.

Ted mam v planu koupit velky Protools HD TDM a tam budu mit i samplery od NativeInstruments a MOTU, tak jsem zvedavej jestli mne odnauci pouzivat AKAI a EMU krabice. Ttomne fakt zajima, a to ciste bez recicek ze HW je lepsi.. ikdyz tak bohatou syntezu jako v EMU samplerech jsem jeste v zadnym SW sampleru nenasel. sem fak zvedavej co to semnou udela.

.

Solarfall

Příspěvek od Solarfall » 25 srp 2005 15:01

ten hands-on som myslel hlavne ten eq na mixe...to je super ked siahnes a nastavis...preto by som nechcel eqovat v samplery... hoci akai s-rada ma vraj velmi pekny interface s obrovskym lcd a kopou tlacitok takze by to asi nebolo take strasne... ale aj tak by som tam chcel to usb a ovladat to z kompu...take to ovladanie sampleru mi pride pohodlnejsie....... NAROZDIEL od mixovania a ovladania syntakov... tam cim viac cudlikov tym lepsie...

preto rozmyslam skor na kupov synthu a nie samplera...
pokusenie mam casto ale neviem si nejak ospravedlnit vyhodenie tolkych penazi....

escon by sa mohol vyjadrit jak sa mu pracuje s akaiom a emu...

Hawkens

Příspěvek od Hawkens » 25 srp 2005 15:04

Ja dlhsie pracujem s Kontaktom, ktory ma v triede SW velmi prijemny zvuk, ale co si pamatam na staru A3000, tak predsa len na nu nemal. Vcera mi pisal chalan co si porovnaval sound Kontaktu vs. sound Z8 ze hw je proste HW. IMHO co robi rozdiel je efkety a filtre, a ked mas samotny HW sampler vs. samotny SW sampler, tak tam skore ostava po starom. Dry sampel prehra kazdy zhruba rovnako. Ked nieco nahodis do Kontaktu a vysledok prezenies cez DSP*FX Aural Exciter a Amplitube, mozno sa sa to priblizi alebo vyrovna vystupu z nejakeho Akaia alebo Emu alebo Yamahy, ale to je uz o inom, prorovnavat vykon jedneho futbalistu s vykonom druzstva.

ECSON WALDES
Profesionál

Příspěvek od ECSON WALDES » 25 srp 2005 15:17

Prace s HW samplery je naprosto vpohode. Lidi se toho strasne bojej nechapu proc. Pracuju vtom opravdu sakramentsky rychle. Atuz AKAI ci EMU maji fantasticky vyreseny ovladani, vse je logicky prehledny a rychly. Samozrejme nez clovek pochopi celou strukturu syntezy obou sampleru veme to nejakej cas (jsou opravdu hodne slozity ne jako klasicky SW samplery), ale potom clovek uz nepremejsli co chce udelat - treba: napadne mne upravit filtr nebo obalky nebo editaci programu a uz nepremejslim kde to je, "proste se to stane", vse uz delam podvedome, takze mi neutikaji hudebni myslenky a pracuju plynule a opravdu velmi rychle!

Samozrejme moje samplery AKAI S6000 i EMU E4 PLATINUM muzu komplet editovat pres pocitac PC/MAC jako SW sampler, ale to jsem jeste nikdy neudelal, nemel jsem ktomu duvod.

.

Hawkens

Příspěvek od Hawkens » 25 srp 2005 15:30

Ecson: ako editujes Emu z pocitaca ? Cez ZeOS ? A ako tam naladujes ked mas napriklad X MB wav-kovych samplov na disku v pocitaci?

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 25 srp 2005 23:42

hawkens : mne pride pouzitie HW sampleru s jednym vystupom -> potom neustale prehravanie do audio stop DAW , ako velmi neproduktivne .. to uz potom mi pripada rozumnejsie pouzit SW sampler .. bez playbackovania ..

Hawkens

Příspěvek od Hawkens » 26 srp 2005 08:27

Sound is what makes difference.
Ak nie, samploval by som vo Fasttrackeri alebo FL.

Ale tym nechcem povedat ze nie je lepsie ked mas viac vystupov.

Solarfall

Příspěvek od Solarfall » 26 srp 2005 08:32

hawkey: ja si dost cenim easy of use ;) ked ma serie ovladanie tak to vo mne zabija kreativitu...
Naposledy upravil(a) Solarfall dne 26 srp 2005 08:40, celkem upraveno 1 x.

Hawkens

Příspěvek od Hawkens » 26 srp 2005 08:38

V tom pripade si zaobstaraj Kontakt alebo Halion, lebo pri HW sampleri zosedivies pri prechadzani z menu do menu, alebo v lepsom pripade budes mat na neho nejaky PC editor, co je to z hladiska easy ovladania iste ako SW sampler. A budes to mat este aj zatarmo, ked sa budes tvarit ze try before buy ze prvych 30 rokov skusas a rozhodujes sa ci kupit :)

Solarfall

Příspěvek od Solarfall » 26 srp 2005 08:42

no sak som uz pisal ze aj kupim hw tak skor synth nez sampler...
...a ak sampler tak taky co ide ovladat z pc...
a na pc pouzivam virtual sampler..

Hawkens

Příspěvek od Hawkens » 26 srp 2005 08:51

Mne tu este na tomto chyba niekto kto by ma potesil a povedal spat k teme, nieco ako hej chlapi ja mam Yamahu A4000 (A5000) a odporucam ju, je to dobra masina, ma super efekty a filtre, prekona aj Emu a Akaie, odporucam!

Tudy

Příspěvek od Tudy » 26 srp 2005 12:04

Hawkens: Tak to Tě nepotěším i potěším:
Yamahu A4000 jsem měl a rád jsem ji prodal, protože mi nevyhovovala její pomalost a způsob ovládání (tlačítková matrice a 5 enkodérů - mnohem líp se mi pracuje s kurzorovými tlačítky a jedním velkým enkodérem - editačním kolečkem), ale to je spíš otázka zvyku a já si prostě nezvyk.
Naproti tomu převodníky a efektovka, to je myslím to, co Yamaha samplery drží nad vodou. Jak možnosti, tak zvuk efektovky se mi moc líbily:)
Filtry mi přišly dost tenké, ale to je asi subjektivní pocit a záleží asi dost na tom, na jaký sampl se použije a jak si s tím kdo vyhraje.

Ecson:
Myslím, že to není strach ze samplerů, ale spíš lenost a v mém případě navíc odpor k architektuře zn. Yamaha.
Třeba si časem koupím nějaký E-MU, jak jsi mi už od začátku doporučoval.. :-)
Petr Tudy Holubář - INSANIA, RIVER
Tvorba + dema nástrojů: http://www.soundcloud.com/tudy-cz

Odpovědět