Ostatní audio software, obecná diskuse
Odpovědět
Poklop

Příspěvek od Poklop » 24 dub 2008 21:59

kexik:
Netvrdim, ze vsechny VA jsou super, jsou tam i "nic moc" kousky. Konkretne Novation mi zni opravdu hodne digitalne a jediny, co ma je tucnej zvuk.
Kazdej VA je dobrej na neco a nektery jsou nanic. Nicmene ty dobry (a je tu na ezone o nich spousta diskusi), nejsou jen mýtem ale osvedcenym kvalitnim HW.
Tvrdit, ze VA jsou nesmysl je nesmysl a od "moderatora" s poctem prispevku 10241 bych takovej ulet necekal.
Naposledy upravil(a) Poklop dne 24 dub 2008 22:00, celkem upraveno 1 x.

aum generator

Příspěvek od aum generator » 24 dub 2008 21:59

kexik: tie menovane synthy su podla mna presne to co pises, ale poznam aj kopec digital HW ktory mi prijde moc fajn a SW proste neexistuje. napr Yamaha VL1. alebo Eventide multiefekty. nic podobneho druhu a podobnej kvality ako SW imho neexistuje (a nieje to tym ze by to dnesne pocitace nestihali). ale az na tieto vynimky si tiez myslim ze je to presne ako pises...
(teda ked mam na mysli cisto zvuk, a neratam taky dalsi aspekt, a to ovladanie / pohodlnost / pocit z hrania s hardwareom vs pocit z klikania mysou....)
jihad on riaa & soza.

kexik

Příspěvek od kexik » 24 dub 2008 22:07

aum generator píše:kexik: tie menovane synthy su podla mna presne to co pises, ale poznam aj kopec digital HW ktory mi prijde moc fajn a SW proste neexistuje. napr Yamaha VL1. alebo Eventide multiefekty. nic podobneho druhu a podobnej kvality ako SW imho neexistuje (a nieje to tym ze by to dnesne pocitace nestihali). ale az na tieto vynimky si tiez myslim ze je to presne ako pises...
(teda ked mam na mysli cisto zvuk, a neratam taky dalsi aspekt, a to ovladanie / pohodlnost / pocit z hrania s hardwareom vs pocit z klikania mysou....)
VA ktore som vymenoval, su cenovo na urovni VSTi. nema zmysel porovnavat vst za 250 eur s virusom za 2000, je jasne ako to asi dopadne... btw ze mam 10000 prispevkov nie je ziadna zaruka odbornych kvalit a moderatorom tu moze byt hocikto. dokonca vacsina tu moderatorom byt nechce.

Poklop

Příspěvek od Poklop » 24 dub 2008 22:13

kexik:

Jmenuj prosim softwarovy analog, ktery je tedy drahy a vyrovna se treba Virusu...

Cyril

Příspěvek od Cyril » 24 dub 2008 22:16

Poklop: mozna by sis mel dat studenej hadr na celo, chlape. Ze jsi zapalenej do Hw, to je v pohode, ale zacinas bejt zbytecne agresivni, se mi zda... musim souhlasit s kexikem co se tyce sampleru, dodnes jsem ty fanaticky kecy nepochopil, pokud se ciste prehravaj samply, nic se nedopocitava, tak co je to za kravinu ze HW samplery znej taaaak uzasne a SW hur? A pokud teda jde o nejakou editaci samplu, tam je to uz vec na diskuzi, ale stejne je to vsechno SW.
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

peteness

Příspěvek od peteness » 24 dub 2008 22:16

Kexik: Taky to tak beru. Kolik muze stat druha ruka mikrokorg? 7 - 8? Juno D je tusim naky rompler, ten bych s tim nesrovnaval vubec i kdyz taky muze byt dobry zase na neco jineho. No levny Novation nema charakter, to jsou fakt vyhozene prachy. Ale si myslim, ze clovek co si koupi jen jednu levnou srandu, Mikrokorga, se posune kvalitativne nahoru oproti tomu kdyby delal 100% jenom v cracklym softu.......Ale samozrejme taky nemam kompletni prehled o vsech dostupnych pluginech. I kdyz obcas neco vyzkousim a nektre nejsou spatne,

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 24 dub 2008 22:35

co vam sibe skakat si tu do vlasov koli HW vs. SW ??? ste v pohode ???

klud vsetci lebo si vas tu postavim dorady a prefackam kazdeho :-)

aby som bol uprimny viacmenej sa stotoznujem s tym co pise poklop... ale neberem to tak tragicky.. komu staci VSTi pripadne nema alebo nechce dat $$$ za dobry HW, je to heho volba a ma moj respekt (ze ma na to nervy :-)))

Poklop

Příspěvek od Poklop » 24 dub 2008 22:45

ja se nechci hadat, myslim to dobre, ostatne vsichni jsme tu proo abysme si vzajmne vymenili nazory. Ja si za svym stojim. VST uplne nezatracuju, to vubec ne. Ale mozna nekoho tahle diskuse presvedci a pujde si treba pujcit nejakej dobrej VA a zjisti, ze ho to bude bavit.

Nicmene by me zajimal ten drahej soft synth, kterej hraje dobre.... (zcela uprimne).

bassline

Příspěvek od bassline » 24 dub 2008 22:53

ja tiez suhlasim s poklopom, sice nebol som zatial vlastnikom tolkych hw nastrojov, mal som ale par krat moznost pricuchnut si k roznym nastrojom a jeden HW dokonca uz aj vlastnim a na druhy cakam :-D...najprv by som ale chcel este poriadne vyuzit SW....

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 24 dub 2008 23:45

Poklop: me prijde, ze nektery nastroje z reaktoru znej virusovsky. Ale to usuzuju jen podle ukazek Viruse a z hudby, kde byl pouzitej, v ruce jsem ho nemel. Ale ten charakter mekkyho plnyho zvuku, kterej jsem z Virusu vzdycky slysel tam je. No zkus to a uvidis. Konkretne tim smerem trochu jdou Green Matrix Synth, Blue Matrix Synth a trochu i OKi computer. I kdyz koncepcne jsou uplne jiny, jen mi jde o ty zvukovy barvy.

A sorry, ze tu porad cpu reaktor, ale proste myslim, ze je fakt dobrej. A vzhledem k tomu, ze tam jsou nastroje prakticky na vsechno, tak proc to nezminit:)

Vlastne ted jsem si vzpomnel jeste na jeden sw, kterej sem pred casem daval Dendy. Docela jsem uvazoval, ze ho koupim, ale driv jsem koupil Reaktor. Byl to Surge od Vember Audio http://vemberaudio.se/surge.php . Ukazky na tom webu mi prisly dost fajn.

A imho teda neexistuje sw synth, kterej by se cenou vyrovnal top HW VA, budes muset holt hledat v tom levnym nejaky svetly vyjimky;)

Cyril

Příspěvek od Cyril » 25 dub 2008 00:12

A g-force minimonsta se vam nepozdava?
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

aum generator

Příspěvek od aum generator » 25 dub 2008 00:16

a ja si myslim ze cela substraktivna synteza je o hovne :P

(neda sa mi neprovokovat ked vidim takyto thread:)
jihad on riaa & soza.

Poklop

Příspěvek od Poklop » 25 dub 2008 00:32

Amorph:
Ja jsem uz dlouho Reakor nezkousel, prisel mi spletitej, ale je fakt ze hral docela prijemne, urcite je na neco pouzitelnej. Surge je taky dobrej.
Mnimonstu jsem nezkousel.

Muj setup je ted Virus Ti a Nord rack 2 a troufnu si rict, ze na vetsinu elektronickych aplikaci to je dostacujici.
Nord lead na basy a pevny leady a Virus spise na vsechno ostatni (plochy, leady a to vsechno okolo).
U Virusu Ti je super, ze ma obrovskej zaber. Sice neni tak pruraznej, ale diky tomu zase umi to co treba Nord lead ne a to jsou prijemny plochy a ruzny cinkrlatka a rytmicky sekvence.
Mimochodem Virus je ted nejlepsi koupit diky nizkymu kurzu Eura. Je to fakt super VA workstation. Diky FX a EQ na kazdym ze 16ti kanalu je prijemnej i pro finalni mix a usetri to spoustu prace s pripadnym roztacenim stop.

Acid Punk

Příspěvek od Acid Punk » 25 dub 2008 03:06

Oč se tady vlastne bojuje? :)))
Peace
'mentalita kulturnich okruhu'
edit: "nekteri slusni moderatori mohou byt slusni tak jako nekteri populisticti slovensti premieri..."
Obrázek

loudspeaker

Příspěvek od loudspeaker » 25 dub 2008 03:09

AP: spinkas nekdy? :)

Odpovědět