BEGINNER

Ostatní audio software, obecná diskuse
Kermitak
Moderátor

Re: BEGINNER

Příspěvek od Kermitak » 30 pro 2010 20:14

Ja to trosku poupravim - pod 64bit win spustis bez problemu vsechny 32bit aplikace, jen jedna aplikace nevyuzije vic nez 4GB RAM (v realu trochu min), pokud v tom stroji budes mit vic nez 4GB RAM. Pokud nainstalujes 64bit Cubase na 64bit system, muzes pak mit problemy s nekterymi 32bit VST. Pokud na 64bit system nainstalujes 32bit Cubase, neni problem, je to stejny, jako bys to nainstaloval na 32bit system. Jediny, co je treba si ohlidat, jsou ty ovladace, jak pise jackies. Pokud neplanujes vic nez 4GB RAM, tak je jedno, jestli 32b nebo 64b OS.

montek

Příspěvek od montek » 30 pro 2010 22:28

jackies píše:add zv. karta : jdi po kartě, na které jsou mikrofonní předzesilovače s XLR konektorem a fantomem a midi I/O.
V cenové relaci (cca 8.000.-) kterou pouze u tebe odhaduji, není nějak prostor k diskuzi o kvalitě nebo nekvalitě převodníků, předzesilovačů .....
Zda bude USB nebo FW až tak nezáleží.
Důležité jsou pouze funkční ovladače na tvůj OS.

.... a co třeba Presonus Firestudio Mobile???
Roland BK-5, Presonus FireStudio,Cubase 7.5,Studio One 2,BCF2000, etc ..

Fractal

Příspěvek od Fractal » 30 pro 2010 23:26

hrajes hry? pokud ne, porid si mac book pro, nebo air - za pet penez dostanes logic, uz tam je predinstalovany garageband, coz do zacatku bohate staci, tuny kvalitnich samplu zdarma samozrejmosti, zadny problem s 64, nebo 32 bity, vubec zadny problem s nicim, funguje to po registraci do 5 minut tak jak windows fungujou po nekolika dnech instalace vsech upgradu a drajvru pro kazdou idiotinu.. a ty nejlepsi hry jsou i pro mac... navic tam muzes mit i windows, design, user interface je o dve tridy dal a cena plus minus stejna, pak si kup nejakou firewire babyface, apogee minidac, levnejsi usbe reseni od focusrite nebo pak esi ci presonus, pokud hrajes na kytaru, tak line6, laptopove karty od echo taky nejsou spatne... ted jsem si na jedne party pujcil native instruments usb dj zvukovku, fungovala okamzite, pry nebyla ani draha a byl to kus kvalitniho zeleza, podobne jako esi

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 30 pro 2010 23:57

Tak to bychom meli vtipne intermezzo a ted zase vazne ;]

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 31 pro 2010 00:31

samozrejme ako cerstvy majitel macbook pro musim povedat , ze to co hovori Fractal zase tak vtipne neni a je to tiez velmi dobra alternativa .. ale trosku nakladnejsia ..

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 31 pro 2010 01:11

Nechci rict, ze Mcbook neni alternativa, ale na zaklade toho, co psal Fractal (a co neni v mnoha bodech pravda), by nekdo mohl utratit tezce nastreny penize a ocekavat zazraky, ktere se samozrejme nedostavi.

Fractal

Příspěvek od Fractal » 31 pro 2010 01:49

jasne, sem strasny fanboy a nadsenec :) no a kdyz potrebujes opravdu vykonnou masinu, tak ti macbook nestaci
ale tady jde o cas, o kvalitni produkci udelanou co nejlepe a nejrychleji (uz si nemuzu dovolit nad jednim trackem laborovat mesic)

vim ze na pc leopard umi běhat, ale nevim jak stabilne a jak legalne

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 31 pro 2010 01:52

Kermitak : tu nejde o zazraky , ale o to co komu sadne .. Logic je mozno prave to , co by Lunar Flapovi sadlo .. Ako alternativu to treba zvazit ..

Lunar Flap

Příspěvek od Lunar Flap » 31 pro 2010 09:54

Fractal píše:hrajes hry? pokud ne, porid si mac book pro, nebo air - za pet penez dostanes logic, uz tam je predinstalovany garageband, coz do zacatku bohate staci, tuny kvalitnich samplu zdarma samozrejmosti, zadny problem s 64, nebo 32 bity, vubec zadny problem s nicim, funguje to po registraci do 5 minut tak jak windows fungujou po nekolika dnech instalace vsech upgradu a drajvru pro kazdou idiotinu.. a ty nejlepsi hry jsou i pro mac... navic tam muzes mit i windows, design, user interface je o dve tridy dal a cena plus minus stejna, pak si kup nejakou firewire babyface, apogee minidac, levnejsi usbe reseni od focusrite nebo pak esi ci presonus, pokud hrajes na kytaru, tak line6, laptopove karty od echo taky nejsou spatne... ted jsem si na jedne party pujcil native instruments usb dj zvukovku, fungovala okamzite, pry nebyla ani draha a byl to kus kvalitniho zeleza, podobne jako esi
Fractal, hry hram.. na to mam osobitne PC. Na hudbu chcem samostatny NB. To co si napisal mi malinko naburalo uz trosku konkretnu viziu Cubase a PC. Pojem OS 32 or 64 uz mam po tychto prispevkoch vysvetleny.. Takze uz len otazka do plena.. Zvukovka M Audio Fast Track Pro bude robit problem? (v suvislosli s OS win7 32 or 64)? Pokial som spravne pochopil - na akykolvek system Cubase 32b bude fungovat..

emptysound

Příspěvek od emptysound » 01 led 2011 11:33

Já sem něco podobného co píše Fractal chtěl napsat hned na začátku, ale nechtěl sem právě nějak zvedat vlny.

Mám Macbook Pro s Logicem 9. System mi za půl roku provozu ani jednou nespadl. Neřeším žádné neustálé automatické aktualizace, ovladače, zas**né registry a insalace kde čeho. Mac prostě pracuje tak jak má a já se můžu soustředit na hudbu a audio produkci a ne na neustálé udržování systemu v provozu. Celý system mám ale především na postprodukční práci, takže se mi prakticky za ten půlrok zaplatil. Což přináší otázku jestli bych tentýž setup pořídil bez výhledu na návratnost.

Z toho plyne, že bych samozřejmě komukoli doporučil především Logic na Macu a nic jiného.

Jirka

Fractal

Příspěvek od Fractal » 01 led 2011 11:39

jenom dodám, že stále si nechávám 4 jádrový 6GB komp s win7 na postprodukci, (na ktery ale stejne mozna v blizke dobe nejakym zpusobem natlacim leoparda) zkratka laptop bych uz nikdy nechtel jiny nez Mac, neni duvod... a ty programy ala cubase, reaper, ableton, pt, reason tam fungujou taky

nikomu to nenutim, ale sakra nekdy cas od casu cloveka neco prijemne prekvapi, mozna je to taky tim ze jsem presel na maca ze 4 roky stareho hpčka

fova

Příspěvek od fova » 12 led 2011 14:54

Lunar Flap: Pokud umis anglicky, tak existuje jeden velmi zajimavy web, kde najdes odpovedi na vetsinu tvych otazek:
http://www.tweakheadz.com/guide.htm
je to vlastne navod pro zacatecniky, jak si postavit mini domaci studijko a zaroven tam vysvetluje ty odborne pojmy.
Me tyhle stranky hodne pomohly, kdyz jsem zacinal.
Musis si dat tu praci a tak 14 dni to studovat, ale zase te to posune o dost dal.

Uz jsem tam ale hezkych par let nebyl, takze nevim, jak hodne to aktualizuje.

Lunar Flap

Příspěvek od Lunar Flap » 16 led 2011 18:18

fova píše:Lunar Flap: Pokud umis anglicky, tak existuje jeden velmi zajimavy web, kde najdes odpovedi na vetsinu tvych otazek:
http://www.tweakheadz.com/guide.htm
je to vlastne navod pro zacatecniky, jak si postavit mini domaci studijko a zaroven tam vysvetluje ty odborne pojmy.
Me tyhle stranky hodne pomohly, kdyz jsem zacinal.
Musis si dat tu praci a tak 14 dni to studovat, ale zase te to posune o dost dal.

Uz jsem tam ale hezkych par let nebyl, takze nevim, jak hodne to aktualizuje.
Ďakujem.

Sonny

Příspěvek od Sonny » 10 kvě 2011 14:19

Jako amater, pridam taky svou troskou do mlyna:

- ad DAW - zacal jsem ve Fruity Loops 8/9 - levne, jednoduche, zacatecnicke - i kdyz jakmile do toho clovek zajede naplno, je tam more veci kterym dlouho rozumet nebude. Ostatne co vim, porad na tom lidi delaji i profesionalne... Nicmene po nejakem case mi byl ukazan Ableton a i pres prvotni nechut ucit se novy software musim konstatovat ze jsem nadsen. Mrak vestavenych efektu, profesionalnejsi provedeni, obrovske mnozstvi moznosti. Za me palec nahoru. Cubase jsem videl pouze na prezentaci a podle me je to vsechno jenom business, kdo nasadi kterou novejsi lepsi funci a uchvati tim nove zakazniky. Zakladni funkce a principy jsou jiz natolik zabehnute, ze je obsahuje pravdepodobne vetsina techto softwaru a jde jen o to, ktery ti sedne vic zejmna na ovladani.

- ad studiove monitory - jednim slovem: nesetri. Podle meho nazoru aktivni monitory v hodnotach do cca 10tis czk jsou jenom nouzovym a proto take zbytecnym vydajem. Snad jenom v pripade, ze by jsi chtel mit pozdeji tyto bedny jako druhe levne na poslech jiz "hotovych" projektu pro ucel porovnani. Osobne doporucuji vybirat mezi zabehnutymi modely (najdes tu opravdu hodne jinych threadu o repracich) v hodnotach cca 12 - 25tis. Muj osobni tip znacka ADAM, konkretne treba model A7 jiste nezklame. Pokud by jsi byl ochotny prihodit vic penez, slysel jsem Mackie HR824 a do vetsich prostor urcite taky zajimava volba. Suma sumarum nejlepsi postup je, ujasnit si cash, projet internetovy obchody a vybrat monitory ktere tomu budou nejblize a pote v idealnim pripade si vsechny naposlouchat a vybrat ty co tvemu uchu sednou nejlepe.
AKAI MPK49, Korg Kaossilator Pro, ADAM A7, Audio Technica ATH-M50

Odpovědět