Ostatní audio software, obecná diskuse
Odpovědět
Poklop

Příspěvek od Poklop » 24 dub 2008 17:31

už se vrátilo .. poslechni si nějaký dance electro .. :-)
člověk v tom pochopí vo co gou

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 24 dub 2008 17:36

the circle of life :-)

Acid Punk

Příspěvek od Acid Punk » 24 dub 2008 17:54

Jojo dobry postreh, kdyz se tak kouknu na svou vybavu, jo je tu zpet hw v plne parade :) tak to nam ceny zase porostou, ale ted je jeste chvili klid :))))
Peace
'mentalita kulturnich okruhu'
edit: "nekteri slusni moderatori mohou byt slusni tak jako nekteri populisticti slovensti premieri..."
Obrázek

elektri

Příspěvek od elektri » 24 dub 2008 19:03

občas mi přijde, že to velké množství používaného HW je u spousty lidí jen taková frajeřina, jakože: "ty seš ubožák so frčí na VST, to já jsem frajer, protože mám všechno v plechové krabici".

90% dnešních hardvéristů odpoví na otázku, proč používají HW, nějakou otřepanou frází, kterých jsou plná fóra, hlavně jsou nejepší ty magicko-tajemné odpovědit typu: "To se nedá popsat, ale když to máš před sebou, tak to poznáš" to je snad ta nejsměšnější odpověď :)

DiscoDSP rozhodně nezní uplně identicky jako NL2, ale je to vzhledem k ovládání a možnostem ten stejný synťák, takže se dají nakroutit zvuky uplně stejným způsobem, znít sice budou trochu jinak, ale já taky nevidím důvod proč by měly znít absolutně stejně... takhle si člověk může koupit NL2, k tomu DicoDSP a i když bude kroutit stejně, tak má dva různé zvuky, které může popřípadě vrstvit na sebe.

micanek

Příspěvek od micanek » 24 dub 2008 19:45

nejak se to tady rozjelo :) myslim, ze s temi 80 procenty jsem to opravdu neprestrelil - NL2 jsem mel 4 roky takze ho mam naposlouchanej - jelikoz vsak muj zvuk na nordu nestal, nebyl proste duvod si ho nechavat, kdyz to co jsem po nem chtel zvladne i discovery... jinak v zadnem pripade nejsem proti hardwaru-stale si nechavam par vybranych "ultrasnobskych" kousku, ktere nikdy neprodam... stejne by je nikdo za ty prachy co bych chtel nekoupil:)

Poklop

Příspěvek od Poklop » 24 dub 2008 20:51

elektri: zajímavý je, že ti, co maj fakt dobrou hudbu a dobrej zvuk, na VST nefrčí ....
Mimochodem Discovery neni stejnej jako NL, má dokonce podstatně větší možnosti barev. Ale bohužel, sílu NL jaksi postrádá ...
Pokud nakroutíš identický zvuk, tak na NL bude znít mnohem líp ...

Poshook

Příspěvek od Poshook » 24 dub 2008 20:55

Poklop píše:elektri: zajímavý je, že ti, co maj fakt dobrou hudbu a dobrej zvuk, na VST nefrčí ....
a toto si kde zobral?

micanek

Příspěvek od micanek » 24 dub 2008 21:01

2 poklop: tak to by si me rozesmal... neexistuje zadna souvislost mezi kvalitou hudby a uzitim VST,,, zvuk je neco jinyho, ale divil by ses kolik opravdu svetovejch producentu jede VSTcka a jejich zvuk nijak netrpi

Ondra P.

Příspěvek od Ondra P. » 24 dub 2008 21:17

Poklop: bych relk v tyhle dobe spis opak.... jako ono zalezi na stylu muziky... ale vetsina tanecni muziky jede z VSTi v dnesni dobe...

Poklop

Příspěvek od Poklop » 24 dub 2008 21:34

já mluvim o top producentech ....
samozrejme ze VST se uziva, jak jen to jde, ale tam kde nestaci .. nastupuje HW.

ekeaze: Ano vetsina dance jela az do nedavna na VSTi a taky to je sakra znat. Kopa tech dance veci hraje prašivě a i kdyz je to dobre zpracovany, hraje to VSTčkově.
Svět zažil VSTi boom, ale ruku na srdce :-) nehledáte náhodou pořád dokola a dokola VSTi analog synth snů??

No nic, uz me to nebavi, svoje jsem rekl...

kexik

Příspěvek od kexik » 24 dub 2008 21:34

poklop: hlavne davas dokopy true analogy (ktore su objektivne nenahraditelne) s VA debilinami, ktore su svojim sposobom podvodom na uzivatelovi. vo VA kategorii maju vyznam jen totalne nadupane krabice, ktore skratka vedia tolko, ze by ti bezne pc utiahlo v podstate len ten nastroj a nic ine. a tie kecy o sampleroch... sw sampler hra suverenne lepsie ako hw nahraty lacnou zvukovou kartou po analogu; nahraty po digitale hra uplne rovnako akurat sa s nim musis srat. neexistuje ze dnes niekto normalny pouziva v studiu sampler, je to ciste podiova zalezitost. teraz hovorim o modernych sampleroch, nie o nejakom 10bitovom ulete z roku 1985. pri starych sampleroch su dolezite skor tovarenske zvuky, mam nejake sample z emu masin a tovarenske zvuky z fairlightu a treba povedat ze i ked standalone hraju hnusne, v mixe funguju neuveritelne dobre. ono sa treba ku kazdej technologii stavat racionalne a nie fasisticky ;)

Poklop

Příspěvek od Poklop » 24 dub 2008 21:38

kexik
a tie kecy o sampleroch..
neprehanis to?
a nie fasisticky
Pisu ze si nejsem jist, co se tyce sampleru, to za prve a za druhe i pisu, ze VST se da, ale musi se vybirat ...
Nebudu na tebe utocit, i kdyz jsi to prehnal.

Virual analog nejsou debiliny covece, po precteni tveho dnesniho prispevku jsem si teda trochu zmenil obrazek o tobe.

COBOLT

Příspěvek od COBOLT » 24 dub 2008 21:45

Kdyz uz jste u toho kontra Sw,Hw a sampleru,mate nekdo dojem ze okrem toho ze na kontaktu se fain dela ze zni stejne neli lepe nez trbas takova 4000mpc???me by to fakt teda zajimalo, ale kdo tu ma 4OOO??
sorry za oftp.

kexik

Příspěvek od kexik » 24 dub 2008 21:51

poklop: chces povedat ze microkorg , novation x-station alebo juno d nie su totalne K*ko tiny? samotne slovo hardver pre mna osobne nic neznamena, a je mi nesmierne luto ze stracam tvoj bezmedzny obdiv, o ten mi slo vzdy najviac

peteness

Příspěvek od peteness » 24 dub 2008 21:54

Kexik: musim se zastat Mikrokorgu. To opravdu neni kokotina. I kdyz mam i par vetsich potvor.

Odpovědět