Distressor plugin!!!

Ostatní audio software, obecná diskuse
Uživatelský avatar
peteness
Příspěvky: 3669
Registrován: 22 čer 2004 17:31

Re: Distressor plugin!!!

Příspěvek od peteness »

Ja mel Distressor dost dlouho, postupne jsem oba prodal. Ten posledni za hodne slusnou cenu, brali to nejaci 2 kluci od Noveho Jicina, jsou ted docela obletovani Krystofem apod. Nezev si nevzpomenu. To zkresleni, mod 3 jsem nemel rad od sameho zacatku a tu saturaci mod 2 jsem zavrhnul casem. Nejlip to znelo bez. Sila Distressoru je prave naopak v tom, ze se da brutalne natlacit a furt to zni pekne, hladce. Proto ho taky hodne pouzivaji basaci nazivo, aby nemuseli tahat nejaky lampac. Distressol totalne netopi a je odolny. Nejpritazlivejsi na tom pro me byla ta obalka, i kdyz vyuziti nekonecne dlouheho attacku je minimalni, leda na nejake efekty. Musel by to byt hodne dobry soft, ktery by tohle napodobil - tak hladce a prirozene jako original. Ale stat se muze vsechno, pokud to neni jenom marketing.

msmucr
Příspěvky: 255
Registrován: 03 črc 2014 14:12

Re: Distressor plugin!!!

Příspěvek od msmucr »

peteness píše:Sila Distressoru je prave naopak v tom, ze se da brutalne natlacit a furt to zni pekne, hladce. Proto ho taky hodne pouzivaji basaci nazivo, aby nemuseli tahat nejaky lampac.
...
Nejpritazlivejsi na tom pro me byla ta obalka, i kdyz vyuziti nekonecne dlouheho attacku je minimalni, leda na nejake efekty. Musel by to byt hodne dobry soft, ktery by tohle napodobil - tak hladce a prirozene jako original.
Jo.. to jsi přesně popsal, co se mi na tom hardware líbí a vadilo na těch předchozích SW pokusech jako je třeba Disto.. při krátkém atacku se zvuk úplně rozsype nebo se začne "utrhávat" obálka z detektoru. Na HW tohle není a když jsem si s tím hrál, tak se to přesně dalo třeba na zpěvu "natlačit" tak, že tam sice nebyla téměř žádná dynamika (GR metr svítil jak vánoční stromeček :)).. ale nikdy to nezačalo vyloženě "prasit".
Nemyslím, že se to v software nedá udělat, jsou kompresory, které mají chytře udělané attack a release křivky s program dependecy a oversamplovaný detektor i pro velmi krátké čas. konstanty. Takže uvidíme, kam pokročili.
carloff píše:1178 se neumí tak přebudit jako 1176, má electronic balanced input s dual dual op-ampem, (jako poslední verze 1176) na rozdíl od vstupního trafa do revize F (ta byla poslední se vstupním transformerem ) 1176.Čímžto samozřejmě hraje dost jinak než distressor .
To jo, já jsem pak měl možnost používat i "nový" UA 1176 a UREI 1178 vedle sebe.. psal jsem o tom jen, že jsem v tu chvíli neměl možnost slyšet nic jiného podobného přímo vedle Distressoru.

Michal

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál
Příspěvky: 3559
Registrován: 06 úno 2005 01:03

Re: Distressor plugin!!!

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez »

mam HW fatso, to (a sw distressor) me bavi pouzivat v paralelnim zapojeni. neni spatny mit paralelni grupu bicich, nelitostne ji rozstrelit fatsem, a lehce ji klicovat hlavnima uderama neprocesovany verze.

Uživatelský avatar
carloff
Profesionál
Příspěvky: 2224
Registrován: 05 čer 2002 17:57

Re: Distressor plugin!!!

Příspěvek od carloff »

Jj to dělám úplně stejně:)
Hudebník a producent, majitel studia Soundevice
http://www.boriscarloff.com | http://www.soundevice-studio.cz

Odpovědět