DSP a Native Pluginy

Ostatní audio software, obecná diskuse
Odpovědět
Uživatelský avatar
SoundsFine
Příspěvky: 511
Registrován: 28 črc 2008 15:29

DSP a Native Pluginy

Příspěvek od SoundsFine »

Je nějaký rozdíl v kvalitě plug-inů vycházející z DSP (Duende, Powercore, UAD,...) a Native (URS, Waves, Algorithmix, Sonalksis,...)?

Já ten rozdíl nevidím/neslyším.
Mám UAD, Powercore, vedle toho Algorithmix Clasic PEQ Blue, URS,aj.
Zdá se mi, že DSP karta je už pouze hw klíč.

Uživatelský avatar
carloff
Profesionál
Příspěvky: 2224
Registrován: 05 čer 2002 17:57

Příspěvek od carloff »

kdyz si porovnam V radu od waves s UAD Neve a SSl waves s Duende tak ten rozdil tam je -nevim proc ,ale je...stejne tak reverby od TC poco jsou uplne jinde nez treba CSR i Bverb
Hudebník a producent, majitel studia Soundevice
http://www.boriscarloff.com | http://www.soundevice-studio.cz

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22416
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Příspěvek od Pytkin »

akurat sme sa o tom bavili minuly tyzden s ecsonom .. duende su digitalne algoritmy priamo z digitalnych konzol .. waves ssl emuluje analogove konzoly .. cize to je jeden z dovodov , preco zneju inak .. dokonca vraj vela ludia dava prednost WAVES lebo chcu ten zvuk analogovych konzol ..

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál
Příspěvky: 3559
Registrován: 06 úno 2005 01:03

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez »

u spravne napsanych minimal phase eq je to jen zalezitost navrzeni Q. nedavno probehly netem testy, kde se pri stejnych tvarech Q fazove vynulovaly treba xEQ od algoritmix z duende a stary ultrafunk EQ, ale i ultrafunk EQ a waves SSL eq. nevynulovalo se waves ssl se zapnutym 'analog' cudlem, ale schvalne si vyexportujte prazdnou stopu (a pak normalizujte) s timhle eq a zjistite, ze 'analog algoritmus' u waves neni program-dependent, ale jenom konstantne primichava sum. takze tim chci rict, ze dsp algoritmy jsou dobry a vedou, zvlast u kompresoru a na poco tc verb, ale ze samotny dsp jsou vpodstate hw klice, s tim bych souhlasil.

Uživatelský avatar
kexik
Příspěvky: 12152
Registrován: 08 bře 2004 13:43

Příspěvek od kexik »

akurat ze tie kluce aj co to spocitaju ;)

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál
Příspěvky: 3559
Registrován: 06 úno 2005 01:03

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez »

kexik píše:akurat ze tie kluce aj co to spocitaju ;)
spocitaji, ale taky pridaji latenci a v pripade firewire s sebou prinesou hezkou radku potencialnich problemu. coz sem si zazil u duende, ktery sem vymenil za pcie verzi.

Uživatelský avatar
ECSON WALDES
Profesionál
Příspěvky: 1859
Registrován: 16 zář 2002 14:52

Příspěvek od ECSON WALDES »

DSP nebo Native, neprijde mi ze se necim lisej, jde jen o to ze jsou to HW klice jak uz se tu psalo, kvalitativni rozdily jsem ale nenasel. Spis jde oto ze firmy ktery nabizej DSP si davaj zalezet aby nabizely zajimavy pluginy.

Osobne mam ze vsech pluginu nejradej nativni OXFORD Dynamics a EQ. Tyhle dva jsou prvni po cem pri mixazi jdu. Dle myho Oxford compressor je jeden z nejlepsich SW compressoru, nenasel jsem do ted lepsi. EQ jak by smet. Po Oxfordech mam pak nejpouzivanejsi SSL Duende X-EQ (mam moc rad jeho detail a neuveritelne strmy filtry), potom Duende BUS Compressor (skvelej na bus kompresi bubnu) a od Waves API 2500 na stejnej ucel. Powercore X8 jsem koupil kv 6000 reverbum ktery jsou nedostizny a mastering multibandu MD3. Compressory od TC moc nepouzivam, ale mam moc rad Dynamic EQ, resi nejeden problem rezonanci at uz v basech, stredech nebo vejskach. Hodne rad taky micham se skvelejma Kjaerhus Audio GEQ7, GPP1 a Classic Delay+Reverb. Vic toho nepouzivam, staci toho malo.

UAD nemam, nenasel jsem zatim duvod proc ho chtit. Ale treba me zlaka casem : )

.

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál
Příspěvky: 3559
Registrován: 06 úno 2005 01:03

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez »

ECSON WALDES píše:DSP nebo Native, neprijde mi ze se necim lisej, jde jen o to ze jsou to HW klice jak uz se tu psalo, kvalitativni rozdily jsem ale nenasel. Spis jde oto ze firmy ktery nabizej DSP si davaj zalezet aby nabizely zajimavy pluginy.

Osobne mam ze vsech pluginu nejradej nativni OXFORD Dynamics a EQ. Tyhle dva jsou prvni po cem pri mixazi jdu. Dle myho Oxford compressor je jeden z nejlepsich SW compressoru, nenasel jsem do ted lepsi. EQ jak by smet. Po Oxfordech mam pak nejpouzivanejsi SSL Duende X-EQ (mam moc rad jeho detail a neuveritelne strmy filtry), potom Duende BUS Compressor (skvelej na bus kompresi bubnu) a od Waves API 2500 na stejnej ucel. Powercore X8 jsem koupil kv 6000 reverbum ktery jsou nedostizny a mastering multibandu MD3. Compressory od TC moc nepouzivam, ale mam moc rad Dynamic EQ, resi nejeden problem rezonanci at uz v basech, stredech nebo vejskach. Hodne rad taky micham se skvelejma Kjaerhus Audio GEQ7, GPP1 a Classic Delay+Reverb. Vic toho nepouzivam, staci toho malo.

UAD nemam, nenasel jsem zatim duvod proc ho chtit. Ale treba me zlaka casem : )

.
rozbehal si to duende?

Uživatelský avatar
velvet
Příspěvky: 525
Registrován: 05 bře 2006 01:42

Příspěvek od velvet »

Pytkin píše:akurat sme sa o tom bavili minuly tyzden s ecsonom .. duende su digitalne algoritmy priamo z digitalnych konzol .. waves ssl emuluje analogove konzoly .. cize to je jeden z dovodov , preco zneju inak .. dokonca vraj vela ludia dava prednost WAVES lebo chcu ten zvuk analogovych konzol ..
Duende (alespon tedy ten Duende Channel a pravdepodobne BUS comp) sice obsahuje algoritmy z digitalnich SSL konzoli rady C (konkretne snad C200+), ty ovsem take simuluji SSL analogove konzole. Jestli si dobre pamatuju, "ce dvoustovky" maji analog switch aby simulovaly analogovou radu SSL 9000, Waves SSL jsou odvozeny od rady 4000, mj. i proto asi nezneji stejne.
Ja jsem si kdysi dost porovnaval nastaveni Waves SSL a Duende channelstripu a vic se mi vetsinou libil Duende channel a Analog switch na Waves SSL na to vliv nemel. Duende melo vzdy daleko vic konkretni a pevnejsi basy a oproti Waves SSL prijemnejsi vysky.

jinak si myslim, ze s narustem sily procesoru v compech se postupne vylepsuji i nativni pluginy.

mne osobne je jedno, jestli to je native plugin, nebo jedouci na dsp karte, na druhou stranu je fakt, ze 1167LN nebo La2a a Fairchild jedine z UAD, tezko si predstavim, ze bych veril nejakym Nomadum, nebo i Wavesum :wink:
ale mozna se mylim

Odpovědět