Fenomén doby - Autotune

Ostatní audio software, obecná diskuse
Uživatelský avatar
Greyhound90
Příspěvky: 571
Registrován: 22 zář 2013 11:42

Fenomén doby - Autotune

Příspěvek od Greyhound90 »

Bylo mi podezřelé, že věšina zpěváků a zpěvaček zpívá tím samým ostrým computerovým hlasem. Až pak jsem se dostal k efektu jež slove Autotune. Má ještě cenu po tom hodnotit hudbu podle zpěvu ?

biscuit
Příspěvky: 10618
Registrován: 22 črc 2004 02:58

Re: Fenomén doby - Autotune

Příspěvek od biscuit »

promiň, ale ty jsi fakt mimoň. není to tak dlouho, cos sem dal odkaz na kapelu, u které jsi kroutil hlavou, jak jen že je to možné, že je nechtějí rádia hrát a tato kapela nějakej dolaďovací efekt velmi neumětelsky používá - to ti nevadí, že?

jinak vítej v roce 2019. autotune vypustila do světa firma antares v roce 1996!!! jedna z prvních a zároveň nejznámějších popovejch písniček, kde byl autotune použitej jako efekt (nikoliv proto, že by zpěvačka neuměla intonovat) bylo "believe" od cher. to je písnička z roku 1998. cos dělal těch více než dvacet let?

fenomén doby :shock:

xdudy
Příspěvky: 345
Registrován: 12 led 2003 23:50

Re: Fenomén doby - Autotune

Příspěvek od xdudy »

no tak, biscuit nebuď tak tvrdej :-) pán si chce povídat a ty ho takhle vometeš :-)

no hele Greyhounde prostě se musíš povznést nad svý zakořeněný vnímání světa -prostě vše se mění vyvíjí a zaniká.
Vnímání zvuku potažmo hudby se posouvá, to co dříve bylo nepřípustné je dnes kreativní prostředek.
To ale nic nemění na tom, že stále vzniká zajímavá invenční hudba - jen není nutný hodnotit podle skostnatělého mustru kdo a jak to dělá, stačí hledisko líbí - nelíbí.
Věř že na světě je tolik dobrý hudby co by se ti líbila, že jí do konce života nestihneš poslechnout a jestli je použitý nějaký dolaďování je úplně jedno. Zaměř se na to co tě oslovuje a užívej si to a neřeš hovadiny - myšleno přátelsky :-)

biscuit
Příspěvky: 10618
Registrován: 22 črc 2004 02:58

Re: Fenomén doby - Autotune

Příspěvek od biscuit »

já ho tady tak pošťuchuju přátelsky už delší dobu, protože mám pocit, že ještě není beznadějnej. samozřejmě, jestli je to věc horší jazykový vybavenosti (ruština je přece jen na internetu skoro k ničemu), budu své chabé znalosti předávat bez impertinencí :-)

Uživatelský avatar
Greyhound90
Příspěvky: 571
Registrován: 22 zář 2013 11:42

Re: Fenomén doby - Autotune

Příspěvek od Greyhound90 »

biscuit: to jsem rád, že nejsem ještě beznadějnej :-) Asi to bude mou horší jazykovou vybaveností, nemám totiž klávesnici s azbukou. :D Neměl jsem na mysli jemná dolaďování co se děje už leta a postřehl jsem to dokonce i já, ale prakticky jeden hlas jako druhý v součásných hitparádách. Tak to bylo myšleno.

biscuit
Příspěvky: 10618
Registrován: 22 črc 2004 02:58

Re: Fenomén doby - Autotune

Příspěvek od biscuit »

poslechni cher - believe, tak to bylo myšleno
jinak jsem taky myslel, jestli spíš než angličtinou nevládneš tou azbukou... pak bych byl tolerantní k tobě, protože ani já bych se asi angličtinu nenaučil sám úplně od nuly (naštěstí už jsem ji měl alespoň na rozjezd ve škole).

Uživatelský avatar
MDudas
Příspěvky: 3831
Registrován: 12 črc 2011 22:55

Re: Fenomén doby - Autotune

Příspěvek od MDudas »

Pred dlhsim casom tu bola nejaka diskusia, kde pytkin tvrdil, ze to pouzivali aj nazivo v TV v Superstare. :lol:

Za mna len toto - presne ladenie je pre dobreho spevaka len uplny zaklad. Ak ideme dalej k nejakemo skutocnemu spevackemu vyrazu, tak dobry spevak musi vedet nadladovat, podladovat a XY dalsich veci. Intonacia je fakt len zaklad.

xdudy
Příspěvky: 345
Registrován: 12 led 2003 23:50

Re: Fenomén doby - Autotune

Příspěvek od xdudy »

8) já jen malou úvahu - neposlouchám současný hitparády a mám klid - najdu si na netu co mně baví.

biscuit
Příspěvky: 10618
Registrován: 22 črc 2004 02:58

Re: Fenomén doby - Autotune

Příspěvek od biscuit »

jsou výjimky. pro mě je to z českého éteru r1. přecejen stárnu a už tolik hudbou nežiju, tak jsem rád, když se mám kde chytit. ono je to semtam potřeba, jinak člověk uhnije v minulosti.

xdudy
Příspěvky: 345
Registrován: 12 led 2003 23:50

Re: Fenomén doby - Autotune

Příspěvek od xdudy »

jo jo Rádio 1 mám rád už od jeho vzniku

Uživatelský avatar
Greyhound90
Příspěvky: 571
Registrován: 22 zář 2013 11:42

Re: Fenomén doby - Autotune

Příspěvek od Greyhound90 »

biscuit: z angličtiny mám státnici, ale vím jak jsi to myslel ;-)
xdudy: R1 jsem také poslouchal, ale když na hitparádě Rádia 1 týden co týden se svou skladbou či dvěma bodoval Honza Burian pořád jsem nechápal. Pak jsem si přečet, že Honza Burián je redaktor R1. To jen tak na okraj :-) To ovšem nic nemění na tom, že R1 je asi nejlepší rádio u nás. (pro nás pro starce)

biscuit
Příspěvky: 10618
Registrován: 22 črc 2004 02:58

Re: Fenomén doby - Autotune

Příspěvek od biscuit »

budils ve mně dojem, že tě soudruzi o anglinu připravili a ty si teď nemůžeš dobře počíst o věcech (jako je autotune :-) ) na opravdovým internetu (českej internetovej prostor je bez možnosti porovnání se zbytkem světa dost smutnej sám o sobě).

myslím, že to, že někdo boduje na hitparádě r1 nemusí znamenat protekci ve smyslu protěžování. prostě jen hodíš demo do ruky tomu správnýmu člověku (no a kapitán demo na to prostě je odborník ;-) (kromě toho, že je výbornej muzikant!)). s milým přístupem saši i dalších lidí, kteří se starají o dramaturgii se při troše kvality není třeba bát, že by to nezahráli. a dokonce není ani takový problém se dostat třeba do té hitparády domácí. ty lidi tam prostě pořád zajímá hudba. myslím, že tady nejsem zdaleka jedinej, kdo má s r1 výborný zkušenosti i takhle z druhý strany...

Uživatelský avatar
Greyhound90
Příspěvky: 571
Registrován: 22 zář 2013 11:42

Re: Fenomén doby - Autotune

Příspěvek od Greyhound90 »

MDudas: přesně. Dobrá intonace je základ. Poslechněte si třeba Roberta Planta. Občas ale ve správnou chvíli jakoby podladí tón a hned se vrátí. V tom je to napětí zpěvu. V některých živácích začne zpívat půl tón pod skladbou a pak to dotáhne na první dobu bicích. Ale to je o Plantovi. Out of topic. Omlouvám se.

Uživatelský avatar
Greyhound90
Příspěvky: 571
Registrován: 22 zář 2013 11:42

Re: Fenomén doby - Autotune

Příspěvek od Greyhound90 »

Já jsem ještě odchovanej na tomhle. Kdy zpěváci ještě uměli zpívat a muzika byla ještě o něčem. A nebylo třeba počítačů aby to tam bylo. Pánové rok 1971. Kdo z vás byl v té době na světě :D

xdudy
Příspěvky: 345
Registrován: 12 led 2003 23:50

Re: Fenomén doby - Autotune

Příspěvek od xdudy »

hm třebá já a spoustu dalších - ale tímhle uvažováním si sám sobě zužuješ obzory -to už je až stařeckej sentiment - nemyslím tím že máš rád Jethro Tull, ale ten patos vyjádřenej tím "jó to tenkrát"

Odpovědět