G- Sonique práve vydal Synthesizer „Ultrabass MX4/4

Ostatní audio software, obecná diskuse
Odpovědět
g-sonique
Příspěvky: 21
Registrován: 18 kvě 2008 11:49

G- Sonique práve vydal Synthesizer „Ultrabass MX4/4

Příspěvek od g-sonique »

Obrázek

Ultrabass is a new bass synthesizer for every 4/4 dance music style bassline (uplifting trance, psytrance, goatrance, progressive, hardstyle, electrohouse, electro, techno, tech-house, and many others).

Based on Alien303 DNA, a synthesizer that became very popular worldwide for its nice stable bass energy and the possibility to create fast basslines without any unwanted clicks or artifacts, which is very often a negative feature when you are trying to create basslines with a basic virtual analog/digital synthesizers.

Comparing to classic analogue and virtual analog/digital synthesizers, the sound of ultrabass' digital oscillators (based on Alien303 technology) is extremely precise, linear and sharp like a Swiss knife which makes them ideal for electronic 4/4 musics fast basslines, without any analog artifacts like arbitrary de-tuning, phase, shape and amplitude effecting it's stability. But the sound of Ultrabass is fat and massive like real analogue thanks to it's analogue filters, bass saturation unit and other features.

While Alien303 was limited in parameters and various sound possibilities, the new Ultrabass unit offers full bassline creative power. You can create almost every type of electronic bassline, from fat and massive two oscillator hardstyle basses, to light and floating, energetic or percussive basslines.

Many new parameters that many producers wondered about (requested features for Alien30) were added, like a second oscillator (dual mode), phase of oscillator control, oscillator spread, new oscillator types and waveforms, a second filter that can work in serial or parallel in a multi-mix mode. An individual envelope for amplitude and another for filter, many new types of analog and hardware DSP filters added for various styles and colors of basslines. A bass boost/analog saturation unit for heavy, fat and massive basses, and many new features.

If you liked Alien303 then the new ultrabass will be your sweetheart, 3x more options and 3x more power.Top features:

- Single / Dual oscillator(s) that can work in two selectable modes. With octave and semitone control as well as fine and an oscillator phase micro-control knob.

- 2 oscillators with 15 shapes (Analogue saw, Digital saw, Saw HB, Saw DB, Analogue ramp, Digital ramp, Digital square, Square, Pulse, Multipulse 1, Multipulse2, Multisaw1, Multisaw2, Vintage saw)

- Two filter modules that can work in serial or parallel multi-mix mode:

- Filter MODULE1 with 4 analogue sounding liquid low pass filters:

G-Low pass,
Low pass (classic),
Vintage analog low pass,
303 low pass

with cutoff, resonance, input volume and envelope amount knobs


- Filter MODULE2 with 9 Analog sounding liquid filters with G-Filters, a series modeled after codes from DSP chips of hardware synthesizers and an analogue low pass with a creamy sound modeled after vintage hardware keyboards/synths:

G-Low pass,
G-Band pass,
G-High pass,
Low Pass,
High Pass,
Band Pass,
Band Reject,
Peaking,
Analogue low pass,
None,

With cutoff, resonance and envelope amount knob together with a fast on/off switch.


- Fast linear Amplitude envelopes (attack, decay, sustain, release) without any unwanted CLICKS and ARTIFACTS that are often present when you are trying to make fast 4/4 bass with classic synthesizers.

- Fast linear Filter envelopes (attack, decay, sustain) without any unwanted CLICKS and ARTIFACTS that are often present when you are trying to make fast 4/4 bass with classic synthesizers.

- Non-Linear Saturation Unit with „main saturation knob“, Analog based amplifier section

- Bass boost / Analog saturation unit to add fat, heavy and massive sound to your bassline. With parameters like freq. and q (bandwidth) to set low frequency range that will be boosted, and soft enh., saturation and vol. of saturation parameters to set amount and color of saturation/bass boosting.

- Preset manager with more than 76 professional presets in categories bass, deep, psytrance bassesUvádzacia cena 18.90 Eur (pre prvých 100 zákazníkov) namiesto pôvodných 26.90 Eur


http://www.g-sonique.com/ultrabassmx.html
http://www.g-sonique.com VST/VSTi instruments, samples and effects.

g-sonique
Příspěvky: 21
Registrován: 18 kvě 2008 11:49

Re: G- Sonique práve vydal Synthesizer „Ultrabass MX4/4

Příspěvek od g-sonique »

http://www.g-sonique.com VST/VSTi instruments, samples and effects.

Uživatelský avatar
dendy
Příspěvky: 14119
Registrován: 12 črc 2002 11:16

Re: G- Sonique práve vydal Synthesizer „Ultrabass MX4/4

Příspěvek od dendy »

len skoda pani ze nerobite verzie pre OSX :-) velmi rad by som vyskusal...

g-sonique
Příspěvky: 21
Registrován: 18 kvě 2008 11:49

Re: G- Sonique práve vydal Synthesizer „Ultrabass MX4/4

Příspěvek od g-sonique »

dendy píše:len skoda pani ze nerobite verzie pre OSX :-) velmi rad by som vyskusal...
skoda skoda :-D
http://www.g-sonique.com VST/VSTi instruments, samples and effects.

g-sonique
Příspěvky: 21
Registrován: 18 kvě 2008 11:49

Re: G- Sonique práve vydal Synthesizer „Ultrabass MX4/4

Příspěvek od g-sonique »

Recenzia na psytrance.cz od Fractal-a http://www.psytrance.cz/cs/g-sonique-ul ... ynthetizer

G-Sonique Ultrabass MX4/4 vst synthetizer

Nový softwarový syntezátor malé slovenské firmičky by měl mít v názvu spíše 4X4, jako ty velké auta co žerou neskutečné množství paliva a jsou schopna urvat barák. Ne, teď nemluvím o tzv. SUVčkách, ale o kategorii Monstrer Truck...

Většina společností vyvíjejících softwarové syntezátory, se snaží nejčastěji o univerzální "mašiny" Tento blízkovýchodní VST modul si razí svou vlastní cestu, protože dobré basy není nikdy dost. A leštit basu na oněch univerzálních syntezátorech každého nebaví. A připomeňme, že výsledek je často nejistý.

Struktura syntezátoru by šla rozdělit na čtyři hlavní sekce, přičemž se slovenská firma G-Sonique držela hesla "v jednoduchosti je síla".

Sekce oscilátoru nabízí 15 vzorků různých vln a nový mód tzv. dual, který "zdvojí" hlavní oscilátor a poté pomocí parametru spread můžeme kontrolovat vzájemné rozladění dvou vzniklých oscilátorů. Výborná funkce je možnost ovládání parametrů fáze, tak jak ji známe třeba ze Subtractoru nebo Z3ta+. Tato funkce na mnoha softwarových i hardwarových syntezátorech úplně chybí.

Sekce filtrů bývá pro syntezátor a jeho výsledný zvuk klíčovou. Je zde řešena velmi elegantně a její hlavní pozitivum je ona nelineárnost ovládání, resp. chování. To na jednu stranu někdey znemožňuje odhad chování filtru v jeho běžných polohách, ale hlavně přináší mnohem více srandy, než klasická forma lineárních knobů. Hlavní filtr, tj. Filter 1, má úděl lowpassové hrazdy a to ve 4 módech, mód speciálně navrhnutý osazenstvem G-Sonique, klasický lowpass, lowpass emulující filtr z Rolandu TB303, a jakýsi vintage analog lowpass filter. Většina nepředvídatelných kroků se děje v první polovině hodnot cutoff, zde je knob nejvíce nelineární. Filtry můžeme zapojit paralelně, nebo sériově, tj. za sebou. Filter 2 se dá úplně vypnout. Má ale mnohem více typů filtrace, celkem 9. Vyjma klasických Lowpass a Hipass filtrů je tam i Bandpass a Bandreject.

Za další sekci bysme mohli považovat obálky filtru a zesílení. Zatímco obálka zesílení je pevně spjata s výstupem syntezátoru, obálka filtru je pro filtry společná a dá se volit, jak na filtry bude moc působit.

G-Sonique brzy po Alienovi 303 vydali basový efekt Xbass4000, který je implementován do poslední sekce Ultrabass MX4/4. Je to v podstatě nástroj, který dovoluje z tlusté basy udělat basu obézní. Musí se ním rozhodně opatrně. Tak trochu supluje chybějící sinusoidový vzorek v tabulkách oscilátorů. Poslední zastávkou jsou kolečka Main Saturation a Master Level. Poslední jmenovaný je jasný. Funkce globální saturace obohacuje zvuk, než výjde ven z nástroje. Tak z vaší obézní basy udělá hotového vorvaně. A sakra, zrovna mi vyletěl reprák z osazení...

To, že syntezátor neobsahuje žádné prostorové a zpožďovací efekty, jako měl Alien 303 mu jenom prospělo. Čarováním s filtry a jejich resonancemi jde dosáhnut velice zvučného basu, vhodného jak do dubstepu, breakbeatu, tak do různých odnoží trancové muziky. Hodně presetů, v instrumentu už uložených, je míněno pro různé deep house a minimal house styly.

Jediné mínus je absence sinusové vlny ve vzorcích oscilátoru a nemožnost vypnout vícehlasý režim a pracovat se synthem jako s monofonním, tedy i neexistence portamenta a možnosti různých slide-efektů s basou. Na jednu stranu jsou tyto mínusy velice závažné, na stranu druhou, v prvé řadě jde o zvuk a "dží-soňácké" basy opravdu trhají blány na reprácích. Rád bych také upozornil, že ač je Ultrabass myšlen jako basový synth, tak podobně jako Alien 303 se hodí i na ostré a těžké staby, leady a suché pady. Velikým plusem je cena, která teď po novém roce spadla na pouhých 23 Euro.

http://www.g-sonique.com/
http://www.g-sonique.com VST/VSTi instruments, samples and effects.

Odpovědět