GAINER

Ostatní audio software, obecná diskuse
JOhny2005

Re: BEGINNER

Příspěvek od JOhny2005 » 30 pro 2010 11:46

Ivo píše:Teda hoši, už to nepitvejte :) Kdybyste se místo těch litanií zeptali na nějaký konkrétní užitečný dotaz a dostali odpověd, bylo by to plodnější. A slovo GAINER by mělo být tady zabanováno :mrgreen:
tu odpověď na ty moje odkazy na to samé slovo asi také nedostanu viď?

Lunar Flap

Příspěvek od Lunar Flap » 30 pro 2010 11:55

Pani, ja som ten clanok kde sa spomenul Gainer nejako nepostrehol.. Uplne jednoznacne je ale to, ze sa v tom clanku to slovko mohlo objavit z viacerych dovodov. Bud chcel autor zaujat pozornost, alebo si chcel pouzitim nezvycajneho pojmu zvysit ego, alebo bol naozaj taky dement, ze nevedel co pise.. Mne v pohode stacila pytkinova odpoved ze je to uplna kravina..
Malinko ma mrzi ze moja tema dopadla tak ako dopadla... ale aj podla reakcii, polozil som uplne bazalne otazky a vlastne mozno vyprovokoval klasicku diskusiu o to tom preco sa tu niekto novy pyta na kraviny.
Vsetkym trpezlivim a reagujucim k veci dakujem - fakt som o nieco mudrejsi. A tym ktori mi odpovedaju na sukromne posty dakujem osobitne.

pavlii
Moderátor

Příspěvek od pavlii » 30 pro 2010 11:59

No ale kruciš - vždyť je to easy, na co se točit okolo nějakého termínu, který kdosi plácne na net. Je třeba trochu konstruktivního přístupu, který tu byl již několikrát napsán: autor článku měl zjevně na mysli plug-in, který zesiluje signál (proto použil termín "gainer"; je to stejné jako se tu lidi ohání termíny z hip-hopu a podobně, viz krátká rozepře na téma "beat"). Pokud neuvedl konkrétní plug-in (který by mohl mít shodný název), tak je celé pitvání daného termínu prostě ptákovina; jak tu již párkrát zaznělo, prostě jakýkoli plug-in, který umožňuje zesílit signál, je totéž.

Slovíčkaření je hezká věc, ale zase není třeba všechno řešit mechanicky a zapojit trochu tu makovici, no ne?

P.

W.Cable

Příspěvek od W.Cable » 30 pro 2010 12:03

Myslim si, pokud se mame bavit na nejake urovni a mame si rozumet, je vice nez dulezite pouzivat stejnou terminologii.

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 30 pro 2010 12:05

JOhny2005 píše:
Ivo píše:Teda hoši, už to nepitvejte :) Kdybyste se místo těch litanií zeptali na nějaký konkrétní užitečný dotaz a dostali odpověd, bylo by to plodnější. A slovo GAINER by mělo být tady zabanováno :mrgreen:
tu odpověď na ty moje odkazy na to samé slovo asi také nedostanu viď?
Hele, co takhle zkusit místo dalších esejů na tohle téma vytvořit kousek hudby a poslat ho sem ? :wink:

pavlii
Moderátor

Příspěvek od pavlii » 30 pro 2010 12:08

W.Cable píše:Myslim si, pokud se mame bavit na nejake urovni a mame si rozumet, je vice nez dulezite pouzivat stejnou terminologii.
Ale samozřejmě - já to taky takhle vždycky prosazuju (a obvykle se to nesetká s porozuměním :wink: ), nicméně jsem to myslel směrem k těm začátečníkům, že když od nás dostanou náznak odpovědi, tak se s tím mají srovnat (včetně všech věcí okolo) a ne se tvrdohlavě držet nějakého slovíčka (které není termínem - jinak by se to již dávno dozvěděli).

P.

JOhny2005

Příspěvek od JOhny2005 » 30 pro 2010 12:35

pavlii píše:
W.Cable píše:Myslim si, pokud se mame bavit na nejake urovni a mame si rozumet, je vice nez dulezite pouzivat stejnou terminologii.
Ale samozřejmě - já to taky takhle vždycky prosazuju (a obvykle se to nesetká s porozuměním :wink: ), nicméně jsem to myslel směrem k těm začátečníkům, že když od nás dostanou náznak odpovědi, tak se s tím mají srovnat (včetně všech věcí okolo) a ne se tvrdohlavě držet nějakého slovíčka (které není termínem - jinak by se to již dávno dozvěděli).

P.
W.Cable - přesně to co jsi teď napsal vystihuje ten vztah o kterém tady píšu, dá se říct, že chceš po začátečníkovi, aby se nejprve naučil plnou profiterminologii a pak si sním budeš teprve rozumět.

Pavlii - ale já se to právě dozvěděl až od tebe a za to ti děkuju. Konečně někdo, kdo mi vysvětlil, jak to ten člověk v odkazu myslel. Já se chtěl dobrat jen podstaty, jestli se to jmenuje gainer, painer, ocas nebo elektrohodiny je mi úplně šumák. Jinak jsem si taky všimnul, že si snad jediný, který ten článek až zas tak neodsuzoval, tedy kdysi dávno.

biscuit

Příspěvek od biscuit » 30 pro 2010 12:59

johny: reknu ti to jednoduse. kdyz se budes chtit naucit na nejaky skole na piano, tak se taky nejdriv musis naucit noty a nikdo s tebou o tom nebude diskutovat. a tak je to se vsim, jestli se chces opravdu neco naucit, musis do toho vstoupit s urcitou pokorou a namahat trochu hlavu a zvladnout nejakou nezbytnou teorii. kdyz to neudelas a pujdes cestou lidi co si na vsechno prichazeji sami, ztratis tim uplne nesmyslne pul zivota a nikam se stejne nedopracujes. proste si myslim, ze i ten nejvetsi punker se aspon ty tri akordy stejne musi naucit, aby pak moh ukazovat jak na vsechno s*re - tvymi slovy "je mu to sumak" ;)

W.Cable

Příspěvek od W.Cable » 30 pro 2010 13:04

Ano odborna terminologie patri k jakemukoliv remeslu nebo profesi, s tim nic neudelas.

rastis

Příspěvek od rastis » 30 pro 2010 13:22

pavlii píše:No ale kruciš - vždyť je to easy, na co se točit okolo nějakého termínu, který kdosi plácne na net. Je třeba trochu konstruktivního přístupu, který tu byl již několikrát napsán: autor článku měl zjevně na mysli plug-in, který zesiluje signál (proto použil termín "gainer"; je to stejné jako se tu lidi ohání termíny z hip-hopu a podobně, viz krátká rozepře na téma "beat"). Pokud neuvedl konkrétní plug-in (který by mohl mít shodný název), tak je celé pitvání daného termínu prostě ptákovina; jak tu již párkrát zaznělo, prostě jakýkoli plug-in, který umožňuje zesílit signál, je totéž.

Slovíčkaření je hezká věc, ale zase není třeba všechno řešit mechanicky a zapojit trochu tu makovici, no ne?

P.
no len v tom clanku bol problem podla mna aj s tym pouzitim "gaineru". teda aspon ja som vobec nepochopil, naco nieco podobne pchat pred analyzer. takze ja stale ostavam pri tom, ze gainer ako taky a specialne v pouziti spominanom v tom clanku je kravina.

pavlii
Moderátor

Příspěvek od pavlii » 30 pro 2010 13:33

Ano, souhlas.

2Johny: já jsem k tomu článku přispěl jen jednou věcí, která byla vyloženě špatně; diskutovat o aplikovaném postupu se mi vyloženě nechtělo a dost zastávám názor, že "proti gustu..." 8)

P.

JOhny2005

Příspěvek od JOhny2005 » 30 pro 2010 13:33

biscuit píše:johny: reknu ti to jednoduse. kdyz se budes chtit naucit na nejaky skole na piano, tak se taky nejdriv musis naucit noty a nikdo s tebou o tom nebude diskutovat. a tak je to se vsim, jestli se chces opravdu neco naucit, musis do toho vstoupit s urcitou pokorou a namahat trochu hlavu a zvladnout nejakou nezbytnou teorii. kdyz to neudelas a pujdes cestou lidi co si na vsechno prichazeji sami, ztratis tim uplne nesmyslne pul zivota a nikam se stejne nedopracujes. proste si myslim, ze i ten nejvetsi punker se aspon ty tri akordy stejne musi naucit, aby pak moh ukazovat jak na vsechno s*re - tvymi slovy "je mu to sumak" ;)
už nevím, jak polopaticky vysvělit fakt, že pracovat (ne profesilnálně, ale pro mě dostačujícím způsobem) s nástroji, které se používají při určité práci se nenaučím tím, že mi dokola budeš opakovat přenech to profíkům.
Já si samozřejmě beru rady odevšaď, proto se tu také neptám na věci, které již umím a které jsem vyčetl třeba i z této stránky. Ale na věc, kterou se ptám požaduji odpověď, když se mi nedostane, tak se prostě zeptám znova. Někdo se na to vykašle a raději to vzdá, já takový bohužel nejsem.

Jestli jsi si všiml, tak jsem odpověď od pavliho dostal a to i přes fakt, že mi tu spousta lidí tvrdila, že je to kýbl s práškem, nesmysl a že neexistuje. A víš, ani nečekám, že ti co to psali přiznají, že neuměli odpovědět, nebo nedej bože neměli pravdu. Oni totiž zase budou tvrdit, že ten gainer je nesmysl a to i přes fakt, že to pavlii vysvětlil.

W.Cable - ještě jsem nikde neviděl, aby se začátečník v určité profesi bavil odbornou terminoligií, k té se dostane studiem, nebo praxí, pokud to tady chodí jinak, tak to vidím prvně.

pavlii
Moderátor

Příspěvek od pavlii » 30 pro 2010 13:35

Chro chro - ale on to je v principu nesmysl; já jsem nic nevysvětlil, jen jsem jaksi uvedl, jak se má s podobnými slovy zacházet 8)

P.

Lunar Flap

Příspěvek od Lunar Flap » 30 pro 2010 13:41

pavlii píše:Chro chro - ale on to je v principu nesmysl; já jsem nic nevysvětlil, jen jsem jaksi uvedl, jak se má s podobnými slovy zacházet 8)

P.
Aaaaaaaaaale vysvetlil... a presne tak ako to bolo myslim vhodne.. :-)

JOhny2005

Příspěvek od JOhny2005 » 30 pro 2010 13:43

rastis píše:
pavlii píše:No ale kruciš - vždyť je to easy, na co se točit okolo nějakého termínu, který kdosi plácne na net. Je třeba trochu konstruktivního přístupu, který tu byl již několikrát napsán: autor článku měl zjevně na mysli plug-in, který zesiluje signál (proto použil termín "gainer"; je to stejné jako se tu lidi ohání termíny z hip-hopu a podobně, viz krátká rozepře na téma "beat"). Pokud neuvedl konkrétní plug-in (který by mohl mít shodný název), tak je celé pitvání daného termínu prostě ptákovina; jak tu již párkrát zaznělo, prostě jakýkoli plug-in, který umožňuje zesílit signál, je totéž.

P.
no len v tom clanku bol problem podla mna aj s tym pouzitim "gaineru". teda aspon ja som vobec nepochopil, naco nieco podobne pchat pred analyzer. takze ja stale ostavam pri tom, ze gainer ako taky a specialne v pouziti spominanom v tom clanku je kravina.
no vidíš, ale jak jsem to měl pochopit já, když mi to nikdo neřekl? Teď s tebe najednou padají slova jako, dát ho před analyzer a celkem mi to začíná docházet. Ale když mi hned na začátek řekneš, že je to kýbl s práškem, hovadina, nesmysl a že neexistuje, tak já jakožto začátečník dostanu dojem, že neexistuje vůbec a on je přitom jen špatně použit. Ty to třeba z postu znalce pochopíš, řekneš si, že je to špatně, že to tam nemá co dělat, víš že je to nějakej ten plug-in atd. Ale já vím kulový a pokud to zase někdo někde aplikuje, tak sem přijdu po druhé a budu říkat, že existuje.

Když to shrnu, tak je to nějaký ten plug-in, který byl jen špatně použit v tom článku.

Zamčeno