GAINER

Ostatní audio software, obecná diskuse
Pytkin
Moderátor

Re: BEGINNER

Příspěvek od Pytkin » 30 pro 2010 13:44

JOhny2005 píše: já tě chápu naprosto Pytkine, to ty mě nechápeš
Podla toho , co tu vypisujes, tomu skutocne nechapes ..

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 30 pro 2010 13:48

JOhny2005 píše:
základ jsi pochopil, víš, jak zhruba na to, že si musíš říznout do kůže v tom a tom místě, víš, jak dát anestezii, jak zašívat ránu, atd, atd. To, že ještě neznáš kompletní operaci neznamená, že se na těch základních radách nedá stavět. Když ti ale budu dokola vysvětlovat, že transplantace je složitá, že je potřeba dovedosti, lékařskou školu atd, atd, tak se k tomu řezání do kůže, anestezii, a dalším věcem nedostaneš.
Zacinam mat podobny pocit ako to tu uz niekto pisal , ze tento clovek si z nas robi srandu .. alebo to nema v hlave uplne v poriadku .. pripadne IQ do 20 ..

Lunar Flap

Příspěvek od Lunar Flap » 30 pro 2010 13:49

Co tak zalozit novu temu s nazvom GAINER?

JOhny2005

Příspěvek od JOhny2005 » 30 pro 2010 13:50

Pytkin píše:
JOhny2005 píše: já tě chápu naprosto Pytkine, to ty mě nechápeš
Podla toho , co tu vypisujes, tomu skutocne nechapes ..
Ok, nějaký příklad co nechápu?

Lunar Flap: není třeba, Pavlii už to vysvětlil.
Naposledy upravil(a) JOhny2005 dne 30 pro 2010 13:50, celkem upraveno 1 x.

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 30 pro 2010 13:50

JOhny2005 píše:W.Cable - ještě jsem nikde neviděl, aby se začátečník v určité profesi bavil odbornou terminoligií, k té se dostane studiem, nebo praxí, pokud to tady chodí jinak, tak to vidím prvně.
Fakt? Ja teda at jsem studoval cokoliv, tak prvni, co me vzdycky nutili naucit se, byla terminologie. Je to i logicky, neumim si predstavit vyuku, kdyby kucharsky mistr rikal ucnovi "vezmi to kulaty hrbolaty a nabrus si s tim nuz", nebo instruktor rikal zakovi v letadle "ta zatacka byla provedena spatne, coz bys vedel, pokud bys sledoval tamhleto s tou kulickou v obloucku" ;)

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 30 pro 2010 13:51

pavlii píše:No ale kruciš - vždyť je to easy, na co se točit okolo nějakého termínu, který kdosi plácne na net. Je třeba trochu konstruktivního přístupu, který tu byl již několikrát napsán: autor článku měl zjevně na mysli plug-in, který zesiluje signál (proto použil termín "gainer"; je to stejné jako se tu lidi ohání termíny z hip-hopu a podobně, viz krátká rozepře na téma "beat"). Pokud neuvedl konkrétní plug-in (který by mohl mít shodný název), tak je celé pitvání daného termínu prostě ptákovina; jak tu již párkrát zaznělo, prostě jakýkoli plug-in, který umožňuje zesílit signál, je totéž.

Slovíčkaření je hezká věc, ale zase není třeba všechno řešit mechanicky a zapojit trochu tu makovici, no ne?

P.
pavli : cital si ale cely ten clanok ? tu nejde o ten pojem GAINER .. ale o ten cely clanok , ktory je totalna hlupost .. A pre amatera uplne zly smer ..

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 30 pro 2010 13:54

JOhny2005 píše: Pavlii - ale já se to právě dozvěděl až od tebe a za to ti děkuju. Konečně někdo, kdo mi vysvětlil, jak to ten člověk v odkazu myslel. Já se chtěl dobrat jen podstaty, jestli se to jmenuje gainer, painer, ocas nebo elektrohodiny je mi úplně šumák. Jinak jsem si taky všimnul, že si snad jediný, který ten článek až zas tak neodsuzoval, tedy kdysi dávno.
Aha .. takze ten clanok asi neni az taky dobry pre zaciatocnkov , ked ja som hned vedel co mysli pod gainerom , a ty si to nepochopil .. I ked podla mna je to z toho clanku jednoznacne ..

JOhny2005

Příspěvek od JOhny2005 » 30 pro 2010 13:57

Kermitak píše:
JOhny2005 píše:W.Cable - ještě jsem nikde neviděl, aby se začátečník v určité profesi bavil odbornou terminoligií, k té se dostane studiem, nebo praxí, pokud to tady chodí jinak, tak to vidím prvně.
Fakt? Ja teda at jsem studoval cokoliv, tak prvni, co me vzdycky nutili naucit se, byla terminologie. Je to i logicky, neumim si predstavit vyuku, kdyby kucharsky mistr rikal ucnovi "vezmi to kulaty hrbolaty a nabrus si s tim nuz", nebo instruktor rikal zakovi v letadle "ta zatacka byla provedena spatne, coz bys vedel, pokud bys sledoval tamhleto s tou kulickou v obloucku" ;)
nemáš pravdu, to tě vždycky učí až během procesu, pokud na tu danou terminologii narazíš. Sakra nechcete mi snad začít tvrdit, že každý člověk, když někam bude chtít přispívat, tak nejprve bude muset otevřít patřičnou knížku s terminologickými výrazy a nejprve se má všechno naučit a pak se sním budete teprve bavit?

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 30 pro 2010 13:57

rastis píše:
no len v tom clanku bol problem podla mna aj s tym pouzitim "gaineru". teda aspon ja som vobec nepochopil, naco nieco podobne pchat pred analyzer. takze ja stale ostavam pri tom, ze gainer ako taky a specialne v pouziti spominanom v tom clanku je kravina.
pockaj .. ale ti si pisal , ze si ten clanok necital cely .. mozno preto si to nepochopil .. on tam pise , ze chce porovnavat rozne nahravky .. cize si napred na analyzeri nastavi nejaku (vraj nosnu) frekvenciu na rovnaku hodnotu .. Tusim 400Hz to bolo na -18 dB .. co samozrejme spravis jednoducho hlasitostou (co je vlastne ten gainer) ..

JOhny2005

Příspěvek od JOhny2005 » 30 pro 2010 14:06

no vidíš pytkin a hned se ztracený gainer našel, ale to všechno vysvětlil už Pavlii, jako jediný mě nasměroval k tomu, že jsem pochopil, jak to v tom článku myslel a neříkal hned, že je to ten kýbl, nesmysl a že neexistuje.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 30 pro 2010 14:08

ale taky plugin skutocne neexistuje lebo nema zmysel .. kazdy poriadny plugin ma gain na vstupe a na vystupe , ak je to treba .. kazdy poriadny analyzer ma tiez doladenie vstupnej urovne . atd ..

jackies

Příspěvek od jackies » 30 pro 2010 14:12

JOhny2005 : polož prosím nějakou otázku. Na normální otázku tady dostaneš většinou normální odpověď.
Třeba namátkou vymyšlená otázka, jak nastavují profíci kompresor, je v zásadě blbá a nic se opět nedozvíš, jelikož se odpovědět nedá.
Dostaneš odpověď že se na to jednoduše odpovědět nedá jelikož.......... záleží na........potom také ........ a následuje 20 stran textu ........

Ty budeš po 20 stranách pořád omílat, že ti nikdo nevysvětlil jak nastavují profíci kompresor, i přes to, že ti byla vlastně zodpovězena.

Zkus se na něco zeptat :wink:

add gainer : myslím, že bys po tolika letech s prací muziky na PC a (tuším cca 10 ) měl odhadnout co tím autor myslí a vůbec se nad nějakým takovým termínem nepozastavovat :roll:

rastis

Příspěvek od rastis » 30 pro 2010 14:14

Pytkin píše:...

pockaj .. ale ti si pisal , ze si ten clanok necital cely .. mozno preto si to nepochopil .. on tam pise , ze chce porovnavat rozne nahravky .. cize si napred na analyzeri nastavi nejaku (vraj nosnu) frekvenciu na rovnaku hodnotu .. Tusim 400Hz to bolo na -18 dB .. co samozrejme spravis jednoducho hlasitostou (co je vlastne ten gainer) ..
toto som zrovna cital. ale nejak mi to nedoslo, ze naco a preco a co... hlavne ked som si predtym precital zbezne par inych rad... vsak ked si chcem na analyzery mrknut, co sa deje v nejakom pasme, tak si to mrknem... ked chcem porovnavat s niecim referencnym, tak tiez mrknem. a keby som sa tym chcel teda riadit, tak vidim, ze referencii to tam hojne basuje cojaviem na 80tke a mne nie, takze mozem zhusta pridavat aj ja. na to nepotrebuejem davat pred ten analezer nic... samozrejme cely tento prikald je absurdny, aj postup - prisaham, ze na temu gainer je to od mna fakt uz naposledy :)

JOhny2005

Příspěvek od JOhny2005 » 30 pro 2010 14:20

Pytkin: uff, ty to snad nepochopis nikdy. Nikdy nešlo o ten samotný Gainer, šlo o to vysvětlit tu podstatu z toho článku, od příspěvku Pavliiho už to chápu, netřeba to dále řešit.

ReaktoplazmAR

Příspěvek od ReaktoplazmAR » 30 pro 2010 14:20

gainer = ten, čo má zisk.. čiže ten čo získava niečo tým že točí s knobom nad ktorým je nápis GAIN je gainer.. ked píšu v článku že treba do retazca gainer tak treba pozvat volakoho čo bude točit gainom a hotovo.. :)

Zamčeno