Jaký DAW s důrazem na postprodukci

Ostatní audio software, obecná diskuse
Odpovědět
Uživatelský avatar
Oxyygen
Profesionál
Příspěvky: 3294
Registrován: 06 čer 2002 19:22

Jaký DAW s důrazem na postprodukci

Příspěvek od Oxyygen »

Doted bylo 80 procent mých přijmů práce pro radia, bohužel (nebo bohudík..:-) došlo ke klíčovým změnám na trhu a já musím rozšířit svoji působnost.
Vše je ted s videem a já potřebuju kvůli tomu pořešit DAW.

Do ted jsem delal vesmes v Samplitude (stačila mi očesaná verze), každopádně se nyní rozhlížím po něčem jiném, co je více komplexnější s důrazem na postprodukci (80 procent audio, občas nejaky midi)

1) editace audia - to je pro mě klíčový. Musí být vše rychlé, separatni efektovani v blocích, realtime timestratching (ze capnu za roh a natahnu)
2) balik efektu - nechci nic nakupovat, chci aby v DAW bylo všechno klicové a v solidní kvalitě, žádný šidítka)
3) nástroje - není to uplne dulezite, ale nejaky funkcní syntaky by tam měly bejt (ne jen prehravace samplu)
4) mělo by byt multiplatformni... před par lety jsem byl na macu, ted jsem zase na windows. Porad se to muze zmenit.
5) umet delat zvuk pod video...

Takze o cem premyslim..

1) Samplitude - je fajn, ale je dost zamrzly ve vyvoji, verze X se od X3 prakticky neliší, pouze kvůli funkci zobrazovani videa se mi nechce davat 400 EU

2) Pro tools - studia v nem porad jedou (hlavne co delaj video reklamy). Absence VST me uplne nemusi vadit, pokud jsou efekty na postprodukci a "komerci" funkcni. Libi se mi ze jde na win i na mac, nelibí se mi ilok, predplatne 25 dolaru mi prijde rozumny.

3) Presonus Studio One - taky nevypada spatne, ale na jake urovni jsou nativni efekty. Je dostatecne rozsirene i v postprodukci?

Kdo z vas dela v postprodukčních studiich, kde se dela zvuk na obraz, reklamy do televize atd. Co ted nejvic "leti"?

Diky moc za odpovedi
Výroba reklam, jingles a prom pro síť rádií Media Club.
http://www.semamastering.cz | http://www.kiss.cz | http://www.bandzone.cz/mellowpower

Uživatelský avatar
TOM-Thak
Příspěvky: 3854
Registrován: 19 čer 2004 22:38

Re: Jaký DAW s důrazem na postprodukci

Příspěvek od TOM-Thak »

Ja delam hodne audio pro video a delam v cubase a sem spokojenej. Zkousel jsem studio one a popravde s tim videem to neni nic moc... pro me dost neohrabany. Ovsem bez baliku waves mi cubase nestaci. Ta kvalita efektu nevim no. Realtime timestretching to umi, ale zatahnout za roh pro protazeni tam nejde, bud offline timestretching nebo nastaveni puvodniho bpm a drzeni tempa podle sequenceeu jako ableton. Vyhoda je moznost timestretchingu celeho sequenceru podle obrazu. Pokud tam teda mas naky midi a skladas nejenom samply, ale treba i kontakt, tak ti to umi rozdelit na klicovy sceny a menit tempo resp. snap to grid od do s mezi tim ti to dopocita tempo.

Uživatelský avatar
PELF
Profesionál
Příspěvky: 2119
Registrován: 12 dub 2007 12:03

Re: Jaký DAW s důrazem na postprodukci

Příspěvek od PELF »

Veškerou audio postprodukci páchám posledních cca 5 let na http://reaper.fm/
Maximální spokojenost. Umí všechno co požaduješ.
audio::video::postprodukce
Studio ATLAS

Liquid Sound
Profesionál
Příspěvky: 1080
Registrován: 17 čer 2002 17:39

Re: Jaký DAW s důrazem na postprodukci

Příspěvek od Liquid Sound »

Jestli se dostaneš do nějakýho většího objemu resp. proudu prací v profesionální oblasti, Pro Toolům se nevyhneš. Ačkoliv v Čechách to funguje výdycky trochu jinak, než jinde...

Nejde o to, že by se to nedalo dělat v něčem jinym. Extra se ale spěchá. Od natáčení do uvedení do televize jsou třeba řádově týdny: Tim nemyslim devět, ale třeba tři. Neni čas na někoho kdo by produkci brzdil konverzema...
Freelance film scoring engineer, producer, senior sound engineer & editor, Wwise apprentice
vitekkral.com | IMDb | ALLMUSIC

Uživatelský avatar
dendy
Příspěvky: 14150
Registrován: 12 črc 2002 11:16

Re: Jaký DAW s důrazem na postprodukci

Příspěvek od dendy »

nativne efekty v Studio One su super, velmi pozitivne som bol z nich prekvapeny ...

Rudys
Příspěvky: 191
Registrován: 18 říj 2015 22:26

Re: Jaký DAW s důrazem na postprodukci

Příspěvek od Rudys »

Souhlasím s dendym. Používám studio one na audio tvorbu a musím říct, že spoustu věcí lze udělat snadno. Je to spíš o preferencích.

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22406
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Re: Jaký DAW s důrazem na postprodukci

Příspěvek od Pytkin »

My bezime 12 rokov na Nuende .. Sam doma poskulujem po Reaperi .. Zatial na obcasne pouzitie mi staci trial Nuenda ale Reaper ma laka .. Len ma serie ze nema destruktivnu audio editaciu .. Pri voiceoveroch sa bez toho neda zit ..

Uživatelský avatar
Jirka Štolfa
Příspěvky: 814
Registrován: 11 kvě 2013 09:16

Re: Jaký DAW s důrazem na postprodukci

Příspěvek od Jirka Štolfa »

Studio One je supr ale Liquid Sound ma pravdu. Většina top studií jede ProTools. Studio One nemá ani třeba importy omf,aaf, což je v profi postprodukci docela problém. Schopnost oevřít ProTools projek je docela cenná. S1 má nativní efekty na velice slušné úrovni. Vč. multiband comprese a hodně dobrého algo. reverbu. Na profi postprodukci bych se ale ohlížel opravdu spíš po ProToolech. Maximálně by se dalo uvažovat o Cubase.

Uživatelský avatar
Oxyygen
Profesionál
Příspěvky: 3294
Registrován: 06 čer 2002 19:22

Re: Jaký DAW s důrazem na postprodukci

Příspěvek od Oxyygen »

co zjistuju informace, tak bez znalosti protools ve svete postprodukce jsem hodne omezeny.

Je tu nekdo z vas, co protools aktivne pouziva?

Diky
Výroba reklam, jingles a prom pro síť rádií Media Club.
http://www.semamastering.cz | http://www.kiss.cz | http://www.bandzone.cz/mellowpower

Uživatelský avatar
PELF
Profesionál
Příspěvky: 2119
Registrován: 12 dub 2007 12:03

Re: Jaký DAW s důrazem na postprodukci

Příspěvek od PELF »

V čem spočívá ta omezenost (za předpokladu, že nepotřebuješ sdílet projekty s jinými uživately PT) ?
audio::video::postprodukce
Studio ATLAS

Uživatelský avatar
TOM-Thak
Příspěvky: 3854
Registrován: 19 čer 2004 22:38

Re: Jaký DAW s důrazem na postprodukci

Příspěvek od TOM-Thak »

V tom jen prave ta omezenost - potrebujes casto projekty sdilet.

Uživatelský avatar
PELF
Profesionál
Příspěvky: 2119
Registrován: 12 dub 2007 12:03

Re: Jaký DAW s důrazem na postprodukci

Příspěvek od PELF »

Pak ale není co řešit, pokud Oxyygen ví, že bude potřebovat sdílet PT projekty. Jinak nevidím důvod, proč se omezovat jenom na PT. Proto jsem se ptal na tu omezenost...
audio::video::postprodukce
Studio ATLAS

Uživatelský avatar
TOM-Thak
Příspěvky: 3854
Registrován: 19 čer 2004 22:38

Re: Jaký DAW s důrazem na postprodukci

Příspěvek od TOM-Thak »

Jasně, jinak nemá smysl řešit DAW. Třeba studio one, kde neni vidět video stopa mě hodně vadí.

Uživatelský avatar
m4x
Příspěvky: 462
Registrován: 12 lis 2009 20:18

Re: Jaký DAW s důrazem na postprodukci

Příspěvek od m4x »

Nuendo třeba? Na Reaperu jede překvapivě dost postpro studií.

Liquid Sound
Profesionál
Příspěvky: 1080
Registrován: 17 čer 2002 17:39

Re: Jaký DAW s důrazem na postprodukci

Příspěvek od Liquid Sound »

Oxyygen píše:Je tu nekdo z vas, co protools aktivne pouziva?
Já neumim v ničem jinym.
Freelance film scoring engineer, producer, senior sound engineer & editor, Wwise apprentice
vitekkral.com | IMDb | ALLMUSIC

Odpovědět