Lexicon PCM Native Reverb

Ostatní audio software, obecná diskuse
Uživatelský avatar
Ondra P.
Příspěvky: 2043
Registrován: 24 črc 2002 21:30

Lexicon PCM Native Reverb

Příspěvek od Ondra P. »

Tak toto je bomba... Lexicon bude mit Native Reverby pro nase DAW...

Obrázek

http://www.lexiconpro.com/product.php?id=163

listonos
Příspěvky: 314
Registrován: 08 říj 2006 07:29

Re: Lexicon PCM Native Reverb

Příspěvek od listonos »

a cena je tiez bombova $1899 - tym musi nacisto drbat :-)


Uživatelský avatar
Ondra P.
Příspěvky: 2043
Registrován: 24 črc 2002 21:30

Re: Lexicon PCM Native Reverb

Příspěvek od Ondra P. »

listonos píše:a cena je tiez bombova $1899 - tym musi nacisto drbat :-)
no to je nejakych 35000,- no je to dost ale polovina toho co stoji HW ne ? a muzes mit kolik chces instanci... no pro profiky myslm zajimavy, pro mne je to pouze povzdechnuti :D

Uživatelský avatar
peteness
Příspěvky: 3669
Registrován: 22 čer 2004 17:31

Re: Lexicon PCM Native Reverb

Příspěvek od peteness »

Super. Mne se teda do tanecni muziky vic libi TC reverby. Nedavno mi pad do oka levny plugin 112db Redline Reverb, ktery se k nim hodne blizi. Srovnaval jsem ho s reverbama co mam v TC Heliconu a zodpovedne prohlasuju, ze neslysim rozdil (jakoze tuhle zprofanovanou frazi nesnasim :) ).
Ten reverb je skvely, zni nekompromisne profi.

matucha
Příspěvky: 5778
Registrován: 24 kvě 2002 19:30

Re: Lexicon PCM Native Reverb

Příspěvek od matucha »

Dle slov programatora tech algoritmu to je z velky casti stejny jako PCM96. Ta se da koupit za $1800 z druhy ruky mimochodem. Jasne, jen 2 instance a nutnost to slozite (relativne k pluginu) interfejsovat s DAWem. Ale i tak nehrozi to, ze po case prestane Lexicon ty veci podporovat a cloveku zbydou jen "oci pro plac".

Co me odrazuje je iLock. Nemam ho a nechci si ho kupovat. Ta vec naprosto neochrani ten produkt pred piratama (aspon jak se zda) a k tomu maximalne opruzuje uzivatele ruznejma omezenima a nefunkcnosti.

Z ukazek se mi ten verb libi... jsou tam veci, ktery neumim udelat s tim co mam.

Cyril
Příspěvky: 5837
Registrován: 26 říj 2004 12:55

Re: Lexicon PCM Native Reverb

Příspěvek od Cyril »

Nepodrezavaj si pod sebou vetev? Nekupujou si treba vetsi studia vic tech jejich HW skatuli najednou, coz ted vyresej jen vice instancema toho pluginu?

Uživatelský avatar
dendy
Příspěvky: 14150
Registrován: 12 črc 2002 11:16

Re: Lexicon PCM Native Reverb

Příspěvek od dendy »

peteness píše:Super. Mne se teda do tanecni muziky vic libi TC reverby.
tak tak aj mne.. resp. pacili pokial neprisiel Bootsy s jeho epicVerbom :)

ad cena - no je sialena ale na druhej strane profici si to kupia tak ci tak a ludia co si to nekupia ale "ukradnu" by si to ukradli aj keby to stalo polovicu alebo tretinu.. a zase cakat ze zrovna lexicon vypusti VST za par eur je naivne :)

matucha
Příspěvky: 5778
Registrován: 24 kvě 2002 19:30

Re: Lexicon PCM Native Reverb

Příspěvek od matucha »

Cyril píše:Nepodrezavaj si pod sebou vetev? Nekupujou si treba vetsi studia vic tech jejich HW skatuli najednou, coz ted vyresej jen vice instancema toho pluginu?
No ono to jednou prijit muselo... myslim, ze to nebude bez nasledku. Ale lidi ve studiich stary leksikouny vyhazovat hnedtak nebudou, stejne nektery stary algoritmy v tomhle nejsou... teda skoro vechny ;).

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22406
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Re: Lexicon PCM Native Reverb

Příspěvek od Pytkin »

Cyril píše:Nepodrezavaj si pod sebou vetev? Nekupujou si treba vetsi studia vic tech jejich HW skatuli najednou, coz ted vyresej jen vice instancema toho pluginu?
ked sa HW uz moc nepredava , treba dat ludom co chcu = software ..

Cyril
Příspěvky: 5837
Registrován: 26 říj 2004 12:55

Re: Lexicon PCM Native Reverb

Příspěvek od Cyril »

dendy: a co Pantheon? :)

Poshook
Příspěvky: 2480
Registrován: 06 črc 2004 10:47

Re: Lexicon PCM Native Reverb

Příspěvek od Poshook »

peteness píše:Super. Mne se teda do tanecni muziky vic libi TC reverby. Nedavno mi pad do oka levny plugin 112db Redline Reverb, ktery se k nim hodne blizi. Srovnaval jsem ho s reverbama co mam v TC Heliconu a zodpovedne prohlasuju, ze neslysim rozdil (jakoze tuhle zprofanovanou frazi nesnasim :) ).
Ten reverb je skvely, zni nekompromisne profi.
mam a pouzivam Redline Reverb, Breverb, Aether Reverb (asi jednotka v "no name" pluginoch), Eos a Space Designer v Logicu. Momentalne mam 14 dnovy test Lexiconov. rozdiel v porovnani s ostatnymi asi ako z Bratislavy do Prahy :) Aether a EOS sa sem-tam trosku chytaju, ale v porovnani s lexom su vsetky spominane pluginy ako treti krat vyluhovany sacok caju. pamatam si, ze som mal VSS3, ale nijako som sa z neho nepriposral, za to Lexicony su uz na prve pocutie/pouzitie nieco, co vam neda spat.

moje prve postrehy:

- v prvom rade su "teple" a velmi soft, takze aj povodne "drsny" zdroj dostava punc jemnosti, vlacnosti, plnosti a dojmu "niecoho draheho", vysky su priezracne, ale nie rezave, skor "gulate". ostatne plugin reverby su v priamom porovnani riedke, tenke, derave, umele, vykastrovane
- vyrazna 3D informacia, ktora sa nestraca v mixe, zdroj sa "hybe" v priestore a zaroven je jeho priridzenou sucastou. ostatne pluginy zneju v priamom porovnani plocho, skor ako povodny zdroj s ocaskom na konci - staticky, bez zivota, nudne
- obsolutne prirodzeny zvuk - reverb splyva so zdrojom tak prirodzene, ze ho clovek vnima ako sucast povodneho zvuku a povodny zvuk nestraca na kvalite. ostatne pluginy zneju v priamom porovnani chemicky, technicky, "spinia" mix, "spinia" povodny zdroj.

Lexicon Native su tak dobre, ze si neviem vybrat, ktory algo s ktorym nastavenim pouzit v danej chvili, pretoze vsetky zneju paradne.

ako som spominal, najobstojnejsie si v priamom porovnani viedol Aether, ktory ma aspon naznak hw verbu, inak bieda. odporucam neskusat tym, ktori su spokojni so svojimi sucasnymi pluginmi

Uživatelský avatar
SoundsFine
Příspěvky: 511
Registrován: 28 črc 2008 15:29

Re: Lexicon PCM Native Reverb

Příspěvek od SoundsFine »

Dá se někde stáhnou demo?
iLock mám, rád bych to alespoň porovnal s TC VSS3,DVR2

Poshook
Příspěvky: 2480
Registrován: 06 črc 2004 10:47

Re: Lexicon PCM Native Reverb

Příspěvek od Poshook »

SoundsFine píše:Dá se někde stáhnou demo?
iLock mám, rád bych to alespoň porovnal s TC VSS3,DVR2
napis tony-mu na tony@highprofileaudio.com, nech ti vybavi demo, nezabudni mu dat ID na svoj iLok a priprav sa na "wow" zazitok

Uživatelský avatar
Ivo
Moderátor
Příspěvky: 11515
Registrován: 19 črc 2003 06:02

Re: Lexicon PCM Native Reverb

Příspěvek od Ivo »

Není překvapivé že to zní dobře - tohle jsou totiž opravdové Lexicon HW algoritmy převedené do pluginové domény. Je to v podstatě originál PCM96

Odpovědět