Linuxový program, který obohatí sinusový zvuk na něco víc

Ostatní audio software, obecná diskuse
Uživatelský avatar
48cube
Příspěvky: 169
Registrován: 14 úno 2013 13:36

Re: Linuxový program, který obohatí sinusový zvuk na něco ví

Příspěvek od 48cube »

Super nástroj! Podle zvuku hádám, že MIDI z toho stejně v reálnym čase nepůjde udělat. Ani nevim o žádným soft řešení, který by zvládalo polyfonní převod. Ale třeba něco existuje.

HW zásah do elektroniky by asi šel, ale byla by to vyšší dívčí a celkem velkej projekt vzhledem k počtu switchů.

Mě osobně se zvuk taky moc líbí. Dal bych tomu jen lehkej reverb, kterej zdůrazní unikátní charakter.

Co se týká audia na linuxu, JACK je pro jakoukoliv serióznější práci nutností, dost aplikací ho i očekává. Nejjednodušší je použít nějaký audio-video optimalizovaný distro. KXStudio je dobrý, ale stačí i jen použít jeho repozítáře se softem. Pro real-time zpracování zvuku je potřeba vyladit systém:
http://wiki.linuxaudio.org/wiki/system_configuration
Výhoda specializovanýho distra je, že nemusíš téměř nic tweakovat. Mě v poslední době nejlíp sedlo Quiana Studio (http://mayastudio.tumblr.com/64bit).

Uživatelský avatar
Hektolitr
Příspěvky: 6
Registrován: 18 kvě 2017 23:17

Re: Linuxový program, který obohatí sinusový zvuk na něco ví

Příspěvek od Hektolitr »

Pánové, díky.

Tak jsem to přehodnotil a do propojování syntezátoru s PC se vůbec nepustím. S časem jsem na tom fakt bledě a neche se mi investovat tolik času a úsilí do pronikání do úplně nové oblasti, přeinstalovávat systém a ladit aplikace s nejistým výsledkem. Budu na to hrát tak jak to je, už jsem si na to za těch pár dní i celkem zvykl. Mně není těžký překecat, že je něco vlastně fajn :-)

Co se týče toho sinusu - po shlédnutí toho videa a navazujících si už vůbec nejsem jistý. Zkusím to pro zajímavost natočit na diktafon a poskytnu k rozboru.

Odpovědět