MacOSX na PC

Ostatní audio software, obecná diskuse
Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 29 čer 2007 22:42

onehalph píše:Ivo: ja myslim, ze Vase antipatie vuci cemukoli od Apple je tady dostatecne znama ... proc jednoduse temata nadepsana Apple, OS X apod. nepreskocite a mate stale potrebu se k nim vyjadrovat s do oci bijici "ironii (tedy spis ve smyslu snahy o zesmesneni) a aroganci"? Pripomene mi to vzdy jisteho samozvaneho odbornika Hulana.
Omlouvam se, sam jsem se nechal ted strhnout, ale to offtopicovani mi tady na ezone zacina lezt krkem ... bude asi nejlepsi, kdyz si dam dalsi (delsi) pauzu od nej ....
Zvláštní ... Já tady vidím pouze neočekávanou a neadekvátní excitaci z druhé strany ... Já jsem jsem jen prostě a v poklidu zeptal "proč", čili jaké výhody by instalace OSX mohla mít pro PC. S tím že jsem na to ted i sám několikrát vážně pomýšlel po všech peripetiích s Windows během nedávné doby (protože OSX je dost uživatelsky lichotivý a pro běžnou administraci - kancelář, internet - by asi byl milejší než Windows).

Co se týče specializace Logicu na MIDI aplikace (aspoň ve starších verzích), je to obecně známá věc. Přímou zkušenost s nahráváním audia přes Logic mám dost osobní, kdy jsem pár měsíců mobilně nahrával přes EMI 2-6 (nebo jak se to jmenovalo) - ještě v době než přišel MBox. Absolvoval jsem dokonce i soukromý kurs Logicu a přesto nahrávání audia a jeho editace byla pro mě hodně náročná, komplikovaná a uživatelsky nepřívětivá (v porovnání třeba s ProTools). Pro ty, kteří MIDI atd. nepoužívají a věnují se jen čistému audiu, není myslím Logic typickou používanou aplikací a myslím že je mnoho jiných, pravděpodobně vhodnějších programů pro tento účel (nahrávání akustické a klasické hudby apod.).

Jinak, pokud o něčem mluvím, snažím se vždy aby to bylo z vlastní zkušenosti. Věřím, že skoro 4 roky exkluzivně na Apple (s 6 vystřídanými Macy různého druhu), mě snad k nějakému drobnému komentáři opravňují. Anebo je třeba provádět jen nepřetržité svatořečení, případně se držet předepsaných témat jako "Mráz - nejlepší děda" apod. ?

Poshook

Příspěvek od Poshook » 29 čer 2007 22:56

onehalph píše:Poshook: Logic Pro 7 (ani starsi) si nevyzkousis .... pokud ho tedy nemas koupeny .... na OS X je "osefovana" jen verze Express ....Ivo: jiste, Logic je uplne nepouzitelny na nahravani - proto ho taky nikdo nepouziva ... a kdyz uz, tak jedine zbloudilci a hlupaci - namatkou treba uplna nula Peter Gabriel (http://realworldstudios.com/Recording_S ... _Equipment)
Ach jo - fakt me prestava bavit neustale vyvracet tyhle polopravdy a myty :-(
nikde som vyslovene nenapisal, ze si ho chcem vyskusat, skor ma napadlo po 3 rokoch pauzy sa k nemu vratit - teda KUPIT SI HO (rovnako ako mam kupeny vsetok audio sw, ktory pouzivam) !!! :wink:

IMHO suhlasim s tym, ze ma tu na fore OT dost otravuju v poslednej dobe...

tony9

Příspěvek od tony9 » 29 čer 2007 23:21

Logic je můj sen , už jsem to vzdával a chtěl jít do Cubase, ale teď mně svitla naděje.

Jen tak mimochodem jde naistalovat dual - boot Os. X a Vista, nebo XP. Os. X na hudbu a Win net, text. procesor, fotky a tak.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 29 čer 2007 23:32

tony : najjednoduchsie je na 2 disky .. potom sa da lahko prepinat ktory system bootuje ..

onehalph

Příspěvek od onehalph » 30 čer 2007 01:34

Ivo: nemuzete se divit, ze zareaguje nekdo, jako jsem zareagoval ja - protoze za holou vetou se smajlikem skutecne nelze tusit nejaky blizsi zajem o vec ... minimalne je to alternativa k majoritnimu OS (kde majoritni nemusi - a skutecne taky neznamena - lepsi). Samozrejme, je to hodne individualni, ale co se tyka treba me, nedovedu si vubec predstavit ze bych jeste nekdy musel delat na Windows (tim myslim primarne - je jasny, ze se tomu neda vyhnout uplne, to bych se mnusel zavrit nekde doma) - mam to i tak nastaveny, ze i kdybych menil zamestnani, podminka cislo 1 je ta, ze to bude na OS X ... proste je to privetive a intuitivni prostredi ... tecka :-)
Naposledy upravil(a) onehalph dne 30 čer 2007 01:44, celkem upraveno 1 x.

onehalph

Příspěvek od onehalph » 30 čer 2007 01:42

Poshook: tak to se omlouvam - nechtel jsem se Te nijak dotknout, jen jsem nejak logicky nepredpokladal, ze bys pro potreby testovani oficialne nepodporovane instalace na neapple hw poridil legalni sw - notabene v te cenove kategorii, kde se pohybuje ... byla to spis narazka na to, ze se na netu vyskytuje jakoze zarucene 100% working verze, ktera je jen prevleceny Express, ale poznaji to jen lide, kteri s Logicem Pro delaji nebo ho vlastni ... Logic je pro me to nejlepsi, co muze byt - i kdyz ma sve (pomerne zasadni) mouchy - ale uvidime, co nova verze :-)

martinrx

Příspěvek od martinrx » 30 čer 2007 06:46

nainstalovat a používat osx na pc jde - funguje to někdy hůř, nekdy líp ale nikdy ne úplně stoprocentně - což vždycky nemusí vadit. nicméně problém je hlavně v tom že používat ten cracklý soft je prostě nelegální, originál tam nenainstaluješ. :D ale zase na druhou stranu znám velké procento mackistů kteří sice mají originál stroj ale systém už ne... :mrgreen: juch....
no ale jestli ti můžu doporučit tak si vyzkoušej jako daw digital performer - je to jeden z nejlepších a nejintuitivnějších programů pro recording které kdy vznikly. možnosti audio editace a nahrávání podobné jako v pt a midi jednoduché a velkými editačními možnostmi. navíc firma sídlí hned naproti škole v berkley a tím pádem chodí programátoři na pivo s nejlepšími muzikanty. z toho pak vyplyne že vznikne něco co je super co do možností a hlavně i pro hudebníky. žádný technokratismus jako logic či německý smrtonosný past - cubase :cry:
berte s rezevou..
co ti mohu jediné doporučit kup si prostě nejaký apple a budeš ce cítit osvobozen ze zajetí nesmyslných úkonů, strachů a nejistot a zprudů jako já z winnnnnnnbueeeeee. jinak co se týká logicu - asi výborný daw omezen pouze tím že jej můžou používat počítačově velmi orientovaní nadšenci. cubase tam jde o to že users si nedokážou představit že ty jejich vymoženosti se daji dělat v jiných programech daleko jednodušším a intuitivnějším - přirozenějším způsobem než jaký nabízí německá byrokracie.
jinak nakonec s názorem že widle fuhují už dnes stejně spolehlivě jako macosx můžu souhlasit - za několika podmínek - musíte mít více času, pevnější nervy, neustále se v tom hrabat aby vše fuhovalo, nesmíte projít kolem internetové zásuvky. nejlépe vlastně tam nestrkat nic odkud by mohl vyskočit nějaký bacil. zvyknout si na občasné nedefinované problémy. a ještě v neposlední řadě - grafické prostředí trochu bez vkusu a ispirace. a koupit si stroj s originálním systémem od značkového výrobce - který vás vyjde úplně stejně jako nový apple. pak máte šanci - a fandím vám.
nakonec on ten bill na tom není finančně až tak dobře tak je potřeba zahrát si na charitu a něco si od něj koupit ne :roll:
Kurzweil PC3, Clavia Nord rack3, Roland A37, Apogee Duet, Event ASP6

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 30 čer 2007 09:13

onehalph píše:Ivo: nemuzete se divit, ze zareaguje nekdo, jako jsem zareagoval ja - protoze za holou vetou se smajlikem skutecne nelze tusit nejaky blizsi zajem o vec ... minimalne je to alternativa k majoritnimu OS (kde majoritni nemusi - a skutecne taky neznamena - lepsi). Samozrejme, je to hodne individualni, ale co se tyka treba me, nedovedu si vubec predstavit ze bych jeste nekdy musel delat na Windows (tim myslim primarne - je jasny, ze se tomu neda vyhnout uplne, to bych se mnusel zavrit nekde doma) - mam to i tak nastaveny, ze i kdybych menil zamestnani, podminka cislo 1 je ta, ze to bude na OS X ... proste je to privetive a intuitivni prostredi ... tecka :-)
Mac OSX (zejména v nové zdokonalené verzi) bych si opravdu na počítač rád dal, protože je to uživatelsky opravdu vymakané (mnohem raději než třeba Linux). Jakmile to bezpečně a bezbolestně půjde, jdu do toho ... :wink:

Poshook

Příspěvek od Poshook » 30 čer 2007 10:04

ja to o par tyzdnov vyskusam - novy disk s OSX... uvidime, co to spravi

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 30 čer 2007 14:35

martinrx píše: co ti mohu jediné doporučit kup si prostě nejaký apple a budeš ce cítit osvobozen ze zajetí nesmyslných úkonů, strachů a nejistot a zprudů jako já z winnnnnnnbueeeeee. jinak co se týká logicu - asi výborný daw omezen pouze tím že jej můžou používat počítačově velmi orientovaní nadšenci. cubase tam jde o to že users si nedokážou představit že ty jejich vymoženosti se daji dělat v jiných programech daleko jednodušším a intuitivnějším - přirozenějším způsobem než jaký nabízí německá byrokracie.
jinak nakonec s názorem že widle fuhují už dnes stejně spolehlivě jako macosx můžu souhlasit - za několika podmínek - musíte mít více času, pevnější nervy, neustále se v tom hrabat aby vše fuhovalo, nesmíte projít kolem internetové zásuvky. nejlépe vlastně tam nestrkat nic odkud by mohl vyskočit nějaký bacil. zvyknout si na občasné nedefinované problémy. a ještě v neposlední řadě - grafické prostředí trochu bez vkusu a ispirace. a koupit si stroj s originálním systémem od značkového výrobce - který vás vyjde úplně stejně jako nový apple. pak máte šanci - a fandím vám.
nakonec on ten bill na tom není finančně až tak dobře tak je potřeba zahrát si na charitu a něco si od něj koupit ne :roll:
Ty asi mas rad flamy co ? Alespon zkus priste napsat neco jako "podle me", at je z toho jasne, ze je to tvuj nazor a ne obecne platna fakta (protoze spousta lidi by s tebou nesouhlasila).
Naposledy upravil(a) Kermitak dne 30 čer 2007 15:44, celkem upraveno 1 x.

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 30 čer 2007 14:36

Ivo píše:Mac OSX (zejména v nové zdokonalené verzi) bych si opravdu na počítač rád dal, protože je to uživatelsky opravdu vymakané (mnohem raději než třeba Linux). Jakmile to bezpečně a bezbolestně půjde, jdu do toho ... :wink:
Neda mi to ;) - linux != GUI, tudiz porovnavas jabka s hruskama ;)

Cheesetor

Příspěvek od Cheesetor » 30 čer 2007 16:04

Pokusnikum je treba predem rict, ze iLok je v OSX ucinne ochranne schema. Kdo ve windows jen (nebo prevazne) audiowarezi, mozna si ani neuvedomuje, ktere vsechny pluginy jsou iLokem chraneny - je to velka vetsina tech, co za neco stoji. V OSX tyhle pluginy, ktere vyzaduji iLok klic, ukrast nelze.
Obrázek

elektri

Příspěvek od elektri » 30 čer 2007 16:17

Cheesetor: za to ve Woknech nám stačí když si tam místo iLoku strčíme USB lampičku a všechno to valí :)

onehalph

Příspěvek od onehalph » 30 čer 2007 16:53

no to je jedna z veci, kterou nechapu - ze veci se stejnou ochranou (iLok, XSKey) jsou na windows osefovany treba behem tydne az mesice - ale na Macu od systemu 10.4 uz proste nejsou vubec (v 10.3. fungoval tzv iLok reset na trial verze) ... tak ale zase na druhou stranu to cloveka nuti vystacit s tim co ma :-)

Cheesetor

Příspěvek od Cheesetor » 30 čer 2007 18:03

onehalph píše:no to je jedna z veci, kterou nechapu - ze veci se stejnou ochranou (iLok, XSKey) jsou na windows osefovany treba behem tydne az mesice - ale na Macu od systemu 10.4 uz proste nejsou vubec (v 10.3. fungoval tzv iLok reset na trial verze) ... tak ale zase na druhou stranu to cloveka nuti vystacit s tim co ma :-)
Ten reset ale stejne prece fungoval jen na ty Challenge/response pluginy, ktery nevyzadovaly hw klic, jako Autotune. Nebo? Kdyz je ten expiration date ulozenej na klici, tak s tim uz nejde nic udelat.

Tak jako tak to ale vubec neberu jako nevyhodu.
Obrázek

Odpovědět