Mixer Resampling (FL Studio)

Ostatní audio software, obecná diskuse
Odpovědět
Tommy Dee

Mixer Resampling (FL Studio)

Příspěvek od Tommy Dee » 24 zář 2013 10:43

Zdravím, pred pár dňami som si zadovážil nový notebook CPU i7 haswell up to 3,4... Všetko išlo parádne, bol som ozaj nadšený až kým som si v audio nastaveniach neprestavil Mixer - Resampling na najvyššiu možnú hodnotu 512-point sinc (viď obrázok). Cpu load sa v FLku vyšplhal na závratné hodnoty 70-95% . Na moje prekvapenie bolo ale CPU v správcovi úloh vyťažené na 14%-20%.

Moja otázka teda znie, aká je optimálna hodnota Resamplingu, ak sa pri renderi dá resampling nastaviť hoc aj na 512 osobitne ? Ak to správne chápem ide o kvalitu, ktorú pri mixe počujem, preto ma zaujíma, ktorá hodnota je pri mixe vyhovujúca vzhľadom na vyťaženie CPU.

Moja pod otázka - Ako je to vlastne s tým CPU vyťažením? Skúšal som čo to vysurfovať na nete a vyčítal som len čosi o kompatibilite s viac-jadrovým procesorom. Alebo len správca úloh nezobrazuje tú správnu hodnotu?

Veľká, obrovská vďaka za každú reakciu :)

Obrázek

SadLuck

Re: Mixer Resampling (FL Studio)

Příspěvek od SadLuck » 24 zář 2013 15:02

jesus, 512 rozhodně neni dělaný na rozumnou realtime práci. Myslim, že pracuju na 24 point sync a ano, při renderu to normálně separátně nastavuješ, takže si tam klidně dej 512, když ti to udělá radost :)

Co je optimální pro tvou sestavu si musíš zjistit samozřejmě sám.. Ve chvíli, kdy ti to začne každou chvíli praskat, těžko oceníš nějaký výhody vyšší resampling kvality..

Odpovědět