nejlepsi softwarove verby

Ostatní audio software, obecná diskuse
Odpovědět
Uživatelský avatar
safa
Profesionál
Příspěvky: 2849
Registrován: 12 říj 2003 18:37

Příspěvek od safa »

matucha píše:no... urcite bude zajimavy vss3... m3000 z powercore je fajn vec ;-)
... mmno nerikam ze ne, ale ... meli jsme ve studiu M3000 a M2000 a ze bych z nich byl odvazanej to zrovna ne. Algoritmy z techle krabic mi prisly takovy studeny ... . TO M5000 byla IMHO zvukove mnohem dal a pritom je tusim starsi ...
Freelance zvukař, uživatelská a prodejní podpora u Audiopro s.r.o.
http://www.soundman.cz | http://www.audiopro.cz | http://www.zvukarskaskola.cz

vasek
Příspěvky: 2216
Registrován: 11 úno 2005 12:04

Příspěvek od vasek »

poshook - jsem ochoten přiznat, že je možné se tak dlouho vrtat v trueverbu, až to možná trochu hraje (ale stejně tomu nevěřím). Ale u toho TC - tam není moc co nastavovat, takže ovládání je v pohodě, ale zvuk se mi fakt nelíbí :(

Poshook
Příspěvky: 2480
Registrován: 06 črc 2004 10:47

Příspěvek od Poshook »

vasek píše:poshook - jsem ochoten přiznat, že je možné se tak dlouho vrtat v trueverbu, až to možná trochu hraje (ale stejně tomu nevěřím). Ale u toho TC - tam není moc co nastavovat, takže ovládání je v pohodě, ale zvuk se mi fakt nelíbí :(
nevravim, ze TrueVerb je liek na vsetko. Osobne ho preferujem na akusticke bicie, clasicke gitary a celkovo na akusticke nastroje. jeho prednostou je velmi dobra ER jednotka, ktora vytvara fakt realny dojem miestnosti. Reverb je uz slabsi.

TC NAtive sa mi zda umely. Obe jednotky ER aj Decay su velmi priemerne, ale pri troche predstavivosti sa da pouzit hlavne na miestach, kde nie je prilis pocut :lol:

vasek
Příspěvky: 2216
Registrován: 11 úno 2005 12:04

Příspěvek od vasek »

Trueverb - ER - souhlas. Ale podle mě je pro muziku důležitější reverb. No o tom by se dalo asi diskutovat hodiny... zkusil jsi ten 4080L?

ksr
Příspěvky: 155
Registrován: 25 úno 2005 12:31

Příspěvek od ksr »

Ale podle mě je pro muziku důležitější reverb.
Prave naopak.Ve spouste muziky zadnej reverb nepotrebujes,ale ER vzdycky zjednudusene receno. Zalezi na stylu hudby.Pokud nedelas akustickou hudbu, kde ziskas prirozeny prostor pri nahravani,tak ER potrebujes vzdy. Napr.na bici,jinak to zkratka nebude mit stavu. Ale jestli delas treba ambient, tak to chapu. :)

Poshook
Příspěvky: 2480
Registrován: 06 črc 2004 10:47

Příspěvek od Poshook »

vasek píše:Trueverb - ER - souhlas. Ale podle mě je pro muziku důležitější reverb. No o tom by se dalo asi diskutovat hodiny... zkusil jsi ten 4080L?
Ono "pre muziku" je velmi siroky pojem a to, co plati v rocku, nemusi platit v ambiente. ER/Reverb je velmi uzko prepojena dvojica parametrov, ktoru by som v suvislosti vytvarania dozvuku od seba neoddeloval. Dozvuk je vzdy vysledkom ich kombinacie v urcitiych pomeroch.

4080L som skusal. je to uz nejaky cas, ale pamatam si, ze ma nicim nejako zvlast neoslovil - jednoducho dalsi reverb...

jackies

Příspěvek od jackies »

Moji favorité

1.) Lexicon? Pantheon? http://www.lexiconpro.com/Omega/pantheon.asp

2.) Reverb A z Cubase

Rai
Příspěvky: 38
Registrován: 08 čer 2002 23:03

Příspěvek od Rai »

Ja sem ted uchvacen Classicem z Power Core. Kdyz sem zkousel samostatne
a porovnaval tak mi prisel fajn ale tak moc unesenej jsem z toho nebyl. Ted kdyz jsem na nem udelal celou michacku muzu rict ze pro mne zatim nej sw verb.

Uživatelský avatar
Ivo
Moderátor
Příspěvky: 11515
Registrován: 19 črc 2003 06:02

Příspěvek od Ivo »

jackies píše:Moji favorité

1.) Lexicon? Pantheon? http://www.lexiconpro.com/Omega/pantheon.asp
A to je jen pro tu jejich Omegu anebo funguje jako obecný VST plugin ?

jackies

Příspěvek od jackies »

Běží i bez Omegy, ale musíš používat soft, který je k ní dodáván.
Dávají k ní Sonar nebo Cubase pro Win. Myslím že v Sonaru3 je ten Pantheon přímo obsažen už i v normální krabicový verzi bez Omegy. Ale nedovolí ti
to používat ho třeba ve Wavelabu ....

Samostatně jsem na něj ještě nenarazil. Kdyby někdo o něm vědel, prosím upozorněte. Chci aby mi jel i v Nuendu :-)

Uživatelský avatar
Ivo
Moderátor
Příspěvky: 11515
Registrován: 19 črc 2003 06:02

Příspěvek od Ivo »

Já bych to chtěl vyzkoušet v Samplitude. Otázka pořád zůstává jestli to za to stojí, anebo je to jeden z těch mnoha nevýrazných umělých SW reverbů ...

jackies

Příspěvek od jackies »

Nainstaluj Sonar3, naimportuj nějakou stopu (třeba zpěvu) a pohraj si s ním :-)

Myslím že se ti to bude líbit a začneš ho taky shánět jako samostatný plugin.

vasek
Příspěvky: 2216
Registrován: 11 úno 2005 12:04

Příspěvek od vasek »

ksr: no, máš taky asi pravdu. Obojí je důležitý, je blbost dělat nějaký obecný závěry.

Uživatelský avatar
Pierre niko
Příspěvky: 719
Registrován: 28 pro 2004 11:04

Příspěvek od Pierre niko »

Jen se tak vracim k tomu novemu Lexiconu. Opravdu si myslite, ze firma vypusti neco fakt kvalitniho? Myslim, ze vetsina lidi si kupuje drahe otboardy od lexiconu k vuli reverbum, nez kvuli nejakym modulacim.To by byli sami proti sobe ne?

jackies

Příspěvek od jackies »

Co je to " drahý outboard " ?

Já si pod tím představuji kousek železa, nacpaný dobře napsaným algoritmem (třeba reverb). Je to pořád jen software, simulace a modulace jak píšeš..

Dobrý počítač s kvalitní zvukovkou stojí taky hromadu peněz.
Když k němu přidáš kvalitní plugin atd......

Je ale fakt , že ty samostatné krabice znějí nějak lépe :-)
Vysvětlí mi někdo proč ?

BTW :Lexicon je firma, která opravdu nepustí do světa nic nekvalitního.

Odpovědět