Novy U-HE Hive synth prezdivany Sylenth1 killer

Ostatní audio software, obecná diskuse
Uživatelský avatar
bassline
Příspěvky: 2739
Registrován: 22 zář 2005 16:21

Re: Novy U-HE Hive synth prezdivany Sylenth1 killer

Příspěvek od bassline »

Amorph: Ak mam drive na kazdy hlas, tak mozem pouzivat aj polyfonicke zvuky, ak je jeden spolocny drive pre vsetky hlasy, pri poly zvukoch vznikne bordel...

Uživatelský avatar
Amorph
Moderátor
Příspěvky: 5042
Registrován: 24 lis 2005 22:22

Re: Novy U-HE Hive synth prezdivany Sylenth1 killer

Příspěvek od Amorph »

bassline: o tom presne mluvim:) Kdyz mas drive na kazdem hlasu zvlast, tak budou znit vsechny podobne. Kdyz to das na celek, tak je to sice na jednu stranu vetsi bordel, ale to je v pripade overdrive vetsinou tak nejak zadouci a vic to pak zije;) Ale nikomu to nevnucuju, to je muj pristup.

Uživatelský avatar
demsky
Příspěvky: 2916
Registrován: 10 bře 2007 21:43
Vybavení

Re: Novy U-HE Hive synth prezdivany Sylenth1 killer

Příspěvek od demsky »

tak, da sa to urobit manualne nie? ale nechapem co bassline chape ako per voice, to je nastavenie osobitne pre kazdy oscillator, alebo myslis per voice tak, ako napriklad Sylenth, ze ma kvazi dve vrstvy (part 1 a 2) so svojimi oscilatormi, filtrami a obalkami? alebo to mysli tak, ze syntak ma polyfoniu a pri hrani polyfonickeho patchu sa pre kazdy hlas nastavi iny distortion? napriklad Sylenth ma maximalnu polyfoniu 512 hlasov (staci sa pozriet do vyuzitia voices nalavo hore), to chces, aby pre kazdy bol osobitny distortion hej? :)

Axerathix
Příspěvky: 287
Registrován: 08 dub 2010 12:38

Re: Novy U-HE Hive synth prezdivany Sylenth1 killer

Příspěvek od Axerathix »

Myslim ze bassline chce to, ze ked zahras akord, tak kazdy hlas z toho akordu bude mat distortion osobne. Nieco ako polyfonny filter ked drzis akord a hras druhou rukou este nieco melodicke a mas na filter aplikovanie nieco ako ADSR tak to bere na kazdy hlas samostatne.

Uživatelský avatar
demsky
Příspěvky: 2916
Registrován: 10 bře 2007 21:43
Vybavení

Re: Novy U-HE Hive synth prezdivany Sylenth1 killer

Příspěvek od demsky »

Nie je to uplne jednoznacne, lebo syntak zerie polyfoniu podla poctu oscilatorov, takze ked mas na jeden part (layer) 2 oscilatory, tak pri dvoch layeroch idu 4.

No, vidim aj inde, ze je to trocha chaos:

https://www.gearslutz.com/board/electro ... stion.html

aha:
Sylenth1 has four band-limited oscillators, with each one having up to eight stereo voices that can be panned, detuned and phased. Overall, the Sylenth1 has 16 notes of polyphony, but the polyphonic oscillators means you can achieve 4 x 8 x 16 = 512 simultaneous voices!
Naposledy upravil(a) demsky dne 19 led 2015 17:33, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
bassline
Příspěvky: 2739
Registrován: 22 zář 2005 16:21

Re: Novy U-HE Hive synth prezdivany Sylenth1 killer

Příspěvek od bassline »

Demsky: Struktura vsetkych komponentov synthu, ktore sa kopiruju pre kazdy hlas.

Uživatelský avatar
bassline
Příspěvky: 2739
Registrován: 22 zář 2005 16:21

Re: Novy U-HE Hive synth prezdivany Sylenth1 killer

Příspěvek od bassline »

Amorph píše:bassline: o tom presne mluvim:) Kdyz mas drive na kazdem hlasu zvlast, tak budou znit vsechny podobne. Kdyz to das na celek, tak je to sice na jednu stranu vetsi bordel, ale to je v pripade overdrive vetsinou tak nejak zadouci a vic to pak zije;) Ale nikomu to nevnucuju, to je muj pristup.
Asi chapem ako to myslis :) V tom pripade kazdy z nas hovori o dvoch roznych zameroch - ja mam na mysli drive ako nieco cim si vytvorim timbre patchu a ocakavam ze to rovnako bude zniet aj pri poly zvukoch.

Uživatelský avatar
demsky
Příspěvky: 2916
Registrován: 10 bře 2007 21:43
Vybavení

Re: Novy U-HE Hive synth prezdivany Sylenth1 killer

Příspěvek od demsky »

V tej terminologii je podla mna ofajc, napriklad tvorca Sylenthu zarucuje aliasing free oscilatory v kazdom frekvencom pasme, preto ma 4 podla mna algoritmy na cele spektrum. Preto tvrdi, ze na kazdy oscilator su spotrebovane 4 hlasy (8 stereo), ktore nie su oscilatory, ale algoritmy na eliminaciu aliasingu, to su tie band-limited. Preto marketingovo proklamuje ze ma k dispozicii 512 hlasov (voices) na 16-hlasu polyfoniu.

Ale uz to je jedno :-) i ked nechapem, naco by mi to bolo dobre, skreslenie (overdrive, distortion) pri polyfonii vytvara brutalne harmonicke zlozky, takze vacsinou by vznikol iba nejaky harsh, nie je to ako pri gitare, tam su tiez procesovane zosumarizovane harmonie (akordy/riffy). Vacsina elektronickych skladieb kde bol inteligentne vyuzity mala monofonnu linku, napriklad ten znamy Rez od Underworld. A ako som pisal vyssie, nie je problem vytvorit viac instancii a procesovat kazdy ton, respektive pattern zvlast.


biscuit
Příspěvky: 10636
Registrován: 22 črc 2004 02:58

Re: Novy U-HE Hive synth prezdivany Sylenth1 killer

Příspěvek od biscuit »

sorry michael, but your post is offtopic and spam! if you want to introduce your new synth, start a new topic, please. and don't hesitate to add some informations about the product ;-)

Uživatelský avatar
Jirka Štolfa
Příspěvky: 814
Registrován: 11 kvě 2013 09:16

Re: Novy U-HE Hive synth prezdivany Sylenth1 killer

Příspěvek od Jirka Štolfa »

Takže s odstupem můžu říct, že základní zvuk je hodně dobrý. To co vidím jako mínus je velmi omezené možnosti (žádné FM, PWM). Filtr je super a asi nejsilnější část. Stejně jako unisono, to je asi to hlavní a nejzajímavější na celém Hive. No, pokud nepřibyde nic dalšího (FM, PWM), tak se mi zdá i cena $99 hodně přemrštěná.

Uživatelský avatar
demsky
Příspěvky: 2916
Registrován: 10 bře 2007 21:43
Vybavení

Re: Novy U-HE Hive synth prezdivany Sylenth1 killer

Příspěvek od demsky »

Vela, ti sisi? Ved podobny HW stal nedavno minimalne 10x tolko a na FM ci ostatne prkotinky ma Urs ine pluginy napriklad http://www.u-he.com/cms/bazille. Vraj pri tomto by to vyzadovalo oversampling, takze zatazenie systemu by bolo omnoho vacsie.

Uživatelský avatar
dendy
Příspěvky: 14152
Registrován: 12 črc 2002 11:16

Re: Novy U-HE Hive synth prezdivany Sylenth1 killer

Příspěvek od dendy »

jo ta FM modulacia medzi oscilatormi bude asi hodne narocna vec koli vysokej frekvnecii oscilatora, uz od viacerych developerov som pocul podobnu informaciu ed som sa pytal preco nedali do svojho syntaku tak zdanlovo banalnu vec ako OSC2 > OSC1 FM modulacia :-)) Sranda, a clovek by povedal ze prkotina :)

Zatial bezkonkurencne FM-ko medzi oscilatormi ma Nord Lead 1/2 :-)

Uživatelský avatar
Jirka Štolfa
Příspěvky: 814
Registrován: 11 kvě 2013 09:16

Re: Novy U-HE Hive synth prezdivany Sylenth1 killer

Příspěvek od Jirka Štolfa »

Já žiju teď. V roce 2015. Takže co stálo kolik nedávno mě nějak moc nezajímá. Mě zajímá co za $99 dostanu teď (teda relná cena bude ještě s VAT, takže nějakých cca $120). A z toho mi vychází, že tu je mnohem zajímavější konkurence. Nebo dokonce i jiné Ursovi pluginy jsou zajímavější. Že finální cena bude $149+VAT je už pak docela úlet. Prostě pro mě blbý poměr cena/možnosti (zvuková paleta).

Uživatelský avatar
dendy
Příspěvky: 14152
Registrován: 12 črc 2002 11:16

Re: Novy U-HE Hive synth prezdivany Sylenth1 killer

Příspěvek od dendy »

tak je fakt ze vzhladom na ceny syntakov na ios je 99$ za plugin uplne sialena cena.. bohuzial SW developero si musia do ceny zapocitavat warez a je jasny fakt ze na desktope sa kradne asi tak 100000x viac nez v appstore, na 10 predanych appiek v appstore je mozno 9 ukradnutych a len 1 kupena na desktope

Odpovědět