Plugin na zmenu rytmiky...

Ostatní audio software, obecná diskuse
ReaktoplazmAR

Re: Plugin na zmenu rytmiky...

Příspěvek od ReaktoplazmAR » 04 zář 2013 19:51

skusim ešte trochu..
na rozbíjanie/posúvanie predovšetkým (ale nie len) nejakej rytmickej zložky skladby možem popísat z vlastnej skúsenosti nasledovné sposoby:

MIDI riešenie priamo v sekvenceri/pianorolle, myslím že netreba nijak popisovat postup ani výsledok, to je každému jasné..
Groove v Abletone – ten ma vobec nebaví, príliš slabá kontrola nad vecou na to aby sa to dalo použit kruto na plno, dobrý len na také ovievanie, kde ide skor len o taký podvedomý pocit nepravidelnosti. A hlavne sa to dá použit len na MIDI klip, čo v praxi znamená zvlášt MIDI stopu na zvuk, ktorého sa to týka..
Beat Repeat v Abletone – ten dokáže velmi zaujímavé veci, pri aplikácii na jeden „zvuk“ napr. snare, crash a pod. je to úplná lahôdka, hlavne ked už v tom človek netápa ale vie čo robí, akurát že tie zmeny sú komplexnejšie, nie len posun v čase..
Multitap Delay – roky som používal multitap v cooledite, lebo som nevedel najst VST ktoré by mi ho nahradilo.. Odkedy som si ale kupil Supertap od Waves tak chrochtám blahom, perfektne mi znie aj pri 100% wet a super pod kontrolou.. okrem toho že to je delay so širokou škálou použitia na hocičo, tak je použitelný aj na to čo zrejme Hombrefeo chce..
Permut8 – mega popiči vec ktorá je absolutne nevhodná na všetko, :-D, lebo tento efekt povodný nástroj zabije a rozporcuje, rozomele na prach a zlepí k obrazu svojmu.. ked tam pustíš trubku vyleze permut8, ked tam pustíš kopák vyleze permut8 atd atd..:-D , musím sa držat aby som ho nepchal furt a všade.. okrem toho všetkého čo dokáže zvláda perfektne aj to čo zrejme Hombrefeo chce.. Tam ale treba ten efekt dost skrotit na to aby robil len ten posun a nie hned to čo som popísal vyššie.. tz všetko na minimum/vypnúť, instruction 2 prepnúť na step mask a subtract a začínat s tým pomaly od minima, Sync hodín prepnút na DOT a potom sa hrat s frekvencou hodín + dry/wet na výstupe. Alebo vypnút uplne všetko a hrat sa len s hodinami v nadstavení TRI alebo STD ale to neni až tak zábavné..

charonme

Příspěvek od charonme » 04 zář 2013 19:53

ty chces toto?

Kód: Vybrat vše

a    b    c    d    a    b    c    d    a    b    c    d    a
e   f   g   h   e   f   g   h   e   f   g   h   e   f   g   h
alebo toto?

Kód: Vybrat vše

a   b   c   d   a   b   c   d   a   b   c   d   a   b   c   d
e   f   g   h   i   e   f   g   h   i   e   f   g   h   i   e

ReaktoplazmAR

Příspěvek od ReaktoplazmAR » 04 zář 2013 20:00

biscuit píše:neboj, ja jsem taky midi clovek :-) ale hnulo se ve mne asi djsky podvedomi
ale celkom si ma inšpiroval.. niekedy si skúsim vyrátat skladbu na kalkulačke, najprv skúsim len násobilku a potom nejaké rovnice, napr. na výpočet prietoku vody :D kedysi som spravil 2 skladby tak že som si ich v práci "nakreslil na hlucho" na štvorčekový papier tak ako sa mi páčili a potom som ich doma doplnil nástrojmi a celkom ma to bavilo..

Odpovědět