Proč ne(koupit) UAD

Ostatní audio software, obecná diskuse
Amorph
Moderátor

Re: Proč ne(koupit) UAD

Příspěvek od Amorph » 02 led 2013 13:33

COBOLT: rozdil... tezko rict. Neni to zas nic samospasitelneho a jako se vsim ostatnim se s tim musis naucit delat a spravne to pouizvat. Je to rozhodne cesta se kterou se da dostat daleko, ale jestli lip/snaze nez s alternativama, to ti asi nikdo nerekne. Tim te nechci odrazovat, sam mam UAD rad a je pro muj zvuk zasadni, jen jsem si na nej proste zvyknul a neresim jestli nejaka konkurence neni nahodou lepsi.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 02 led 2013 13:40

Uad1 ale so starymi drivermi funguje bezvadne.. Da sa kupit za hubicku .. A ak ma niekto vela licencii, tak jecto stale pouzitelne..

vras

Příspěvek od vras » 02 led 2013 13:51

To je nekonecne dilema, taky jsem byl svaden nutkanim stale hledat lepsi a lepsi pluginy (pominu to, ze mnohdy je to srovnani ryze subjektivni, casto jako placebo, vubec nijak nesouvisejici s cenou atd., dobre nastaveny "levny" plugin je proste mnohdy lepsi nez nejdrazsi plugin, ktery neumime nastavit, protoze ho zkratka jeste nemame v uchu nebo tam cpe barvu, ktera na dane audio nesedi, to vyzaduje jisty cas a zkusenost). Skoncil jsem u UAD a nekolika kusu dalsich konkretnich veci, ktere se mi dlouhodobe libi. UAD setri CPU, coz je dalsi plus. Offline render je naopak pomalejsi nez u native, ale cert to vem. A mam vyreseno. Az na vyjimky nehledam nic dalsiho, neb to nestoji za tu ztratu casu.
Naposledy upravil(a) vras dne 02 led 2013 13:54, celkem upraveno 1 x.

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 02 led 2013 13:52

Pytkin: to jo, ale novejsi pluginy (nez jsou na tech poslednich driverech) uz na tom nepustis. Navic teda vykonove ta uad1 neni zadnej zazrak, clovek pusti par instanci tech zakladnejsich veci a hotovo. Na plnej mix je dostacujici az tak UAD2 Duo. Ale na seznameni ta jednicka spatna neni a pokud k tomu nekdo bude davat i par pluginu, tak uz se to vyplati i kdyby pak clovek treba casem presel na nejakou silnejsi dvojku.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 02 led 2013 14:13

Novsie pluginy su uad2 only.. Cize novsie drivery netreba.. Ako pises .. Na zoznamenie je to fajn..

COBOLT

Příspěvek od COBOLT » 02 led 2013 14:33

Pytkin: Novsie pluginy su uad2 only ?
Bohužel jak jsem psal musím to propojit přez fw nebo usb, takže pro mě přichází v úvahu spíš ta satelite karta. K Uad 1 bych musel koupit ten box a ten není nejlevnější..
Vras, Amorph: mam to asi podobně pluginů je a bude přehlšle a prokousat se tím není možný pokud v tomhle UAD čas ušetří budu za to rád!

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 02 led 2013 14:49

cobolt : no uz aj starsie pluginy casto boli UAD2 only .. hlavne tie co potrebuju velky vykon , ako tie rozne emulacie pasov , FATSO , a podobne .. to uz bolo vsetko UAD2 only .. aj ked este bola podpora UAD1 ..

ako pozeram na webe , tak instance card uz rozdelili na UAD2 a UAD1:

http://www.uaudio.com/support/uad/compa ... chart.html
http://www.uaudio.com/support/uad/compa ... -uad1.html

Este je tu APOLLO , nad tym si neuvazoval ? to je paradna zvukovka za dobre prachy .. Ale nieco to stoji ..

COBOLT

Příspěvek od COBOLT » 02 led 2013 15:23

Pytkin: koukám a je to tak. Apollo uvažoval jsem o něm hodně, ale pak jsem zvolil solo dac TTC audio. Možná že Apollo časem pořídím je to pěknej kousek nyní ovšem jedu spíše DA, tak bych ho úplně nevyužil.

Ještě ukázky Manley

Naposledy upravil(a) COBOLT dne 02 led 2013 18:23, celkem upraveno 2 x.

Liquid Sound
Profesionál

Příspěvek od Liquid Sound » 02 led 2013 15:48

Vim že jsem v menšině a že bude muj názor dost rozpolcenej, ale ačkoliv jsou UAD jistě kvalitní, tak jsou to pořád jenom pluginy imo tak trochu tvářící se jako něco víc (v čemž UAD ale nejsou sami). Karta sama je v době dnešních osmi, dvanáctijader pořád jenom dongle a to i když má dedicated dsp, tak s časem používání a nakupování plugin bude přestávat stačit. (Mám z vlastní zkušenosti). Všechno to chápu a beru, jde o workflow, každej má vlastní. Je okej že to funguje, ale native popř. native s iLokem mi přijde výhodnější. Nestačim výkonem, koupim nový cpu a nazdar. Pak z praktický zkušenosti s AAX na kartách v PT. Ve studiu insertnu plugin, doma se naštvu že jsem na to zapoměl a že mi to nepůjde. iLok přepíchnu v jinym studiu a jedu, ale s kartou nic takovýho snadno nejde.
Sound engineer & producer
Smecky Music Studios | CoPPO | IMDb | ALLMUSIC | ARTIST direct

IGGY
Vybavení

Příspěvek od IGGY » 02 led 2013 19:36

Je pravda, ze kdyz neco delam na notebooku, tak nemam k dispozici UAD, protoze mam jen PCie karty, ale to jak pises s tim hardware neni spasitelne, mam nektere pluginy ktere maji jen urcity pocet aktivaci a je to vazane na stavaji hardware. Ono vetsinou s procesorem musim menit i desku a pameti pokud se chces posunout dal. S Ilokem mas pravdu, ikdyz nerad to prenasim abych ho neztratil nebo aby mi to nejaky dobrak nestopil, s tim ze je to flash disk. S aktivaci jsem mel napriklad problem u SSL, spadl mi pocitac, takze nova instalace systemu, u noveho systemu pri aktivaci padl net, licence v pr..., z SSL mi to znovu aktivovali, ale pry to uz neudelaji, at si koupim jejich dongle...

Neural_I

Příspěvek od Neural_I » 12 led 2013 18:17

ja koupil apolo protoze jsem primarne schanel poradnou zvukovku, resil jsem to uz nejak moc dlouho a uz me to stvalo tak jsem do toho proste vlit a smaznul jsem dve mouchy jednou ranou, dostal jsem od UA 3 pluginy dle vlastniho vyberu uplne zadaco (v puvodni hodnote 1000 dolacu coz neni malo), k tomu dva 50 dolarovy vouchery a stihnul sem jeste nemaly vanocni slevy pluginu, tak jsem nakoupil zakladni kusy ktery jsem potreboval a bylo mi jasny ze je jednou stejne koupim (štrůdl, ampex, neve 88, lexicon 224, limiter apod) a vyslo me to na zlomek ceny a opravdu vuuubec nelituju. priznam se teda ze jsem si behem let vypestoval uchylku na minimalisticky reseni obecne cehokoliv, jeden perfektni system kterej funuje, neomezuje, ale ani nenabizi prehnane moznosti ve kterejch se clovek zbytecne rochní a mrha casem, od ty doby zapnu apollo,nahodim prooolsy a jedu, vsechno ostatni jsem proste bez milosti natvrdo vyhazel a vubec me nezajima jestli vysly nejaky novy wavesy a jesti si tim mam zasirat comp a hlavu.

netvrdim ze to je univerzalni reseni a navod, je to jen nazor, driv jsem se hrabal, zkousel, zdrzoval, testoval, hledal, rochnil, bloumal, neskladal... hlavne tedy neskladal ... tak jsem vymazal, zahodil, vystoupil .... a nastoupil k UAD :D

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 14 led 2013 20:39

moznost pro seznameni s UAD http://midi.cz/Comment.aspx?id=118599

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 08 črc 2014 20:41

A hele The Culture Vulture pro UAD! To jsem zvedavej na nejake porovnani s HW:)

http://www.uaudio.com/support/uad/78.html

greezmen

Příspěvek od greezmen » 08 črc 2014 21:38

chlapik ma teraz cerstve videa je to len ytb a je jasne ze nie kazdy hw znie rovnako ale toto je podla mna extrem

Odpovědět