Sound Forge vs. WaveLab

Ostatní audio software, obecná diskuse
sunrise

Sound Forge vs. WaveLab

Příspěvek od sunrise » 15 lis 2009 17:58

Ahoj - mám dilema - koupit Sound Forge 9 (oficiálně již nejde koupit)/10 (příliš drahý a od devítky se téměř neliší) nebo WaveLab 6 ? Nebo je jiná cesta? Zkoušel jsem trialy na SF - WL nemá :( Používám SF 9 audio studio, které stálo pár dolarů, ale nemá logicky CD Architect 5.2 na red book, což potřebuji, nemá žádné RMS/PEAK metry (pořádné). Mastering se vším všudy v Cubase možný "není" právě kvůli absenci red book a RMS/PEAK metru. WaveLab mi dle grafiky příjde jako Cubase tzn. editovat v něm je za trest, ale má velkou výbavu - bohužel opravdu plná verze stojí 15.000 CZK a u SF cca. 8.000 CZK, takže ale zase dle recenzí je ve výbavě na tom lépe WL než SF. Pokud jste někdy měli podobný problém nebo jste-li již uživateli napište co bude nejlepší cesta. Podotýkám, že vyrábět zvuk 5.1 v dohledné době nebudu a vím, že samotný CD Architect jde koupit za 2.500 CZK což by vyřešilo otázku red book standardu, ale zase postrádám něco jako RMS/PEAK metr do Cubase jako VST (ano můžu používat Ozone 4, ale stačil by pro rychlý monitoring nějaký free plug in) Dá se sehnat free "red book" je i jiná levnější případně lepší alternativa než CD Architect od Sony? Díky všem za čas a reakce, Petr
Win7 64bit pro, 4core, Intel i7-920, 12GB 1800MHz
Mackie Control Universal PRO, Steinberg MR816x, KRK V8II
Cubase 5, Battery 3, Kontakt 4, NEXUS2, Largo, Roland SH-201, Korg MS-20,
Fat funker & 5060, Neumann U87 classic, RODE: NT 2A, UAD-2 DUO

Pytkin
Moderátor

Re: Sound Forge vs. WaveLab

Příspěvek od Pytkin » 15 lis 2009 19:58

mne osobne Wavelab nevyhovuje a davam prednost Sound Forge ..

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 15 lis 2009 20:06

co se tyce ovladani, tak u me taky jasne vitezi soundforge. Na druhou stranu ty redbook veci by mely byt i v lite verzi wavelabu, ktera je levnejsi.

biscuit

Příspěvek od biscuit » 15 lis 2009 20:48

na audioeditaci, ve smyslu strihani a obalek mam radsi sf, na ostatni wl. posledni dobou ale zkousim wavosaura a za ty penize mi prijde jako hodne slusna alternativa. jeste chci udelat 1:1 srovnani vyslednyho audia, pri stejnejch nastavenich s wavelabem, zatim nebyl cas.
mate nekdo s wavosaurem zkusenosti - zajima me hlavne stabilita.

pavlii
Moderátor

Příspěvek od pavlii » 15 lis 2009 22:24

Já pracuju ve WL; tohle je IMHO opět spíš o osobních preferencích - já nemám potřebu zkoušet nic alternativního (což samozřejmě může znamenat, že o spoustu věcí přicházím, ale protože to nevím, tak jsem v pohodě :lol: ).

Jak píše Amorph: měla byy ti v poho stačit Lite nebo Studio verze WL (koukni na web Steinbergu a otevři si srovnání všech modifikací WL, někde to tam bude).

P.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 15 lis 2009 23:28

iste .. funkcie su urcite viac menej podobne .. SF dlho nemal poriadne meraky .. V poslednych verziach uz ma .. I ked osobne mi stale chyba , ze ani jeden nema seriozny VU meter .. Na Wavelabe mi vadi trebars ako vykresluje vlnu .. na to si neviem zvyknut a aj ked som mal viac krat snahu v nom zacat robit , tak po otvoreni prveho wavu , ma odradi grafika , a ked este zistim , ze ziadna funkcia neni tam , kde ju ma sound forge (s ktorym robim uz v podstate na slepo) , tak wavelab proste musim zavriet .. nemam nervy sa s nim naucit robit .. ale predpokladam ze presne tento isty problem ma ten , kto cely zivot robi s wavelabom a chcel by prejst na Sound Forge :)

kexik

Příspěvek od kexik » 16 lis 2009 09:44

1. ale vsak free vst merakov je plna rit
2. ak neprodukujes v 5.1 staci aj wavelab 4, ktory kupis z druhej ruky snad za liter
3. ma uz konecne sforge realtime rack na pluginy + resampler/dither ako wavelab? bez toho je to na guvno
4. osobne sa stavim ze medzi oboma sw budu mizerne rozdiely a vsetky vyhrady vyplyvaju len neznalosti toho druheho sw, viz moj bod 3
5. wavosaur som skusal a zavrhol, ovladanie vst je STRASNE a zazil som aj skarede pady zvlast ked sa pouzije asio driver

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 16 lis 2009 10:04

kexik :
1/free vst merakov je plna rit , ale ani jeden nerobi seriozny VU meter , aky by som potreboval ..
3/ realtime rack na pluginy som nikdy nepotreboval a musim povedat aj to je vec co mi vadi na wavelabe .. som z toho volaky zmeteny ..
4/ to iste som napisal aj ja :)

kexik

Příspěvek od kexik » 16 lis 2009 10:47

co ti, vsak ten rack je genialny, mozes navrstvit tri efekty na seba a pocujes ako funguju synergicky... plus mozes hodit trio upsampler-plugin-downsampler a overit si aky ma zvuk na vyssej samplovacke vs na nizsej atd... jedine co mi chyba je taky interny plugin, ktory by v ramci tohto racku riesil outboard, tj ze si tam nakonfigurujes konkretne IO (nie to co mas nadefinovane v preferences pre hlavny playback ale dalsi par) ale mozno nove verzie to uz maju, ktovie

no, s tou serioznostou merakov je to veru kadejake, vo fruity pouzivam ten free G od sonalksisu ale cisla to dava pre rms vyssie ako wavelab ale nie je to nejake pevne zvysenie, ale premenlive

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 16 lis 2009 11:04

SF asi od verze 7 nebo 8 ma samozrejme taky realtime plugin chain.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 16 lis 2009 13:00

SF od verzie 7/8 ma plugin chain , a asi od verzie 5 sa dal doinstalovat ako plugin .. nikdy som to nepouzival ..

kexik : nikdy som take neico nepotreboval .. a vo wavelabe mi to dako vadi .. ale to je to najmenej .. na to by sa dalo zvyknut .. viac mi vadi vlna a ovladanie ..

Co sa tyka merakov .. ja stale hovorim o VU .. nie o RMS a podobne ..

BS

Příspěvek od BS » 16 lis 2009 13:55

osobne pouzivam wavelab. ovladani mi sedi lip, a jak zminil kexik ten realtime plugin chain, to byla jedna z veci diky kterym jsem ho uprednostnil proti soundforge.

jeany_jeany_jeany

Příspěvek od jeany_jeany_jeany » 16 lis 2009 18:45

Kexik: WL 6 už externí realtime FX smyčku v tom racku umí..

kexik

Příspěvek od kexik » 16 lis 2009 19:09

jeany_jeany_jeany píše:Kexik: WL 6 už externí realtime FX smyčku v tom racku umí..
ok, to sa dobre pocuva... ja sice ziadny zmysluplny outboard nemam ani neplanujem ale pekne to je :)

pharao

Příspěvek od pharao » 18 lis 2009 17:23

Obcas jsem nuceny prevadet 5ti hodinove prednasky z minidisku do pocitace. Pouzivam na to Soundforge, jelikoz
Wavelab neumi zaznamenat vice nez 2h na jeden nadech:) Pozorujete nekdo rozdil ve zvuku?

Odpovědět