SPL PassEQ plugin

Ostatní audio software, obecná diskuse
Fractal

Re: SPL PassEQ plugin

Příspěvek od Fractal » 09 lis 2010 21:32

tak visjak to je... neni jenom spl software na svete :)

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 09 lis 2010 21:50

Tak jsem to dnes nainstaloval a zkusil, musím říct že tak matoucí a nepřehledné ovládání EQ jsem ještě neviděl :) Kromě toho přesto, že to zabere skoro celou obrazovku, ty čísla a nápisy kolem těch "knoflíků" jsou tak mravenčí, že člověk musí naklánět hlavu aby to viděl ... Točící se knoflíky jsou fajn live, ale s myší je to vždycky trochu prekérní ... Zvuk a vlastnosti zatím komentovat nebudu :)

ECSON WALDES
Profesionál

Příspěvek od ECSON WALDES » 09 lis 2010 22:01

tomy45 píše:Tak vyskusal som i ja :) a musim povedat WOW. Tento EQ dokaze tak krasne a cisto sa "pohrat" s vyskami, akoby zneli tak priezracnejsie. M/S EQ tiez dava uplne iny rozmer. Pri cca rovnakom nastaveni inych EQ, som nedostal tak uspkojivy vysledok ako s SPL PassEQ. Nehovorim o nejakych drasticky zmenach - rozdieloch, ale ten rozdiel v detailoch tam je, tie detaily by som nazval "svojske" :) typicke prave pre SPL PassEQ. Netvrdim o sebe, ze som nejaky extra znalec, ale rozdiel som naozaj postrehol.

Ty vejsky potvrzuju, v tech je PASS EQ jedinecnej. Zneji moc hezky hladce a pritom umej projasnit zvuk bez jedovatosti. Je to docela hodnej EQ : )

Ivo píše:Tak jsem to dnes nainstaloval a zkusil, musím říct že tak matoucí a nepřehledné ovládání EQ jsem ještě neviděl :)
Ovladani neni uplne konvencni pravda : ) ale clovek se rozkouka hodne rychle.
Libi se mi ze u nej clovek premejsli prave diky tomu neklasickymu rozvrzeni jinak, coz je skvely.

SW plugin jsem zatim nenainstaloval, tesim se ze si na to udelam cas a provnam je

Fractal

Příspěvek od Fractal » 09 lis 2010 23:18

Ivo píše:Tak jsem to dnes nainstaloval a zkusil, musím říct že tak matoucí a nepřehledné ovládání EQ jsem ještě neviděl :) Kromě toho přesto, že to zabere skoro celou obrazovku, ty čísla a nápisy kolem těch "knoflíků" jsou tak mravenčí, že člověk musí naklánět hlavu aby to viděl ... Točící se knoflíky jsou fajn live, ale s myší je to vždycky trochu prekérní ... Zvuk a vlastnosti zatím komentovat nebudu :)
Souhlasím, je to asi tím, že chtěli ten hardware co nejvíce napodobit i vizuálně... mě se jedná hlavně o to, že tam jdou krásně využít výhody mid/side eqalizace (potažmo komprese když si člověk trochu pohraje s routováním do nějakých dynamických vstček), zvuk se mi zdá just ok, tak jak bych ho očekával od renomované firmy... začaly mi vyhovovat i pevně dané frekvenční body, ve kterých to pracuje, oni chlapci z spl určitě věděli proč to tak dělají :twisted:
ECSON WALDES píše:
tomy45 píše:Tak vyskusal som i ja :) a musim povedat WOW. Tento EQ dokaze tak krasne a cisto sa "pohrat" s vyskami, akoby zneli tak priezracnejsie.
Ty vejsky potvrzuju, v tech je PASS EQ jedinecnej. Zneji moc hezky hladce a pritom umej projasnit zvuk bez jedovatosti. Je to docela hodnej EQ : )
Jojo, je to "hodný" EQ a přesně to je na mastering potřeba... neměl jsem důvod ho dávat na stopy, na to mi fungují cubase eqs, nebo apeq uplně fpohodě ...i když na stopách by to znělo taky prima, ale to už by byla trochu šílenost a zpocený procesor :lol:

EW: porovnej, please, kvůli tomu sis ten hardware koupil ne? :mrgreen:

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 13 lis 2010 11:20

ECSON WALDES píše:
SW plugin jsem zatim nenainstaloval, tesim se ze si na to udelam cas a provnam je
jsem zvedavej!

viz:

"Hi guys... we have just released the SPL PASSEQ beta installers at SPL DOWNLOADS. ;-)

- Quality: we modeled this with EVERY detail, in fact the software that we modeled from the left channel of our hardware unit is closer to that channel than the right channel of the same EQ is!!! And we are talking about a matched mastering hardware unit...!

This plugin is also quite CPU/DSP hungry, as the circuit has to be calculated all in one go because of the inductive nature of the beast... but the plugin REALLY behaves just like the real thing...

Hermann (CEO of SPL) a/b-ed the hardware against the software in our PMC equipped test studio and after a few a/b switches he grabbed the volume knob of the hardware and turned it down bevause he couldn´t believe that he was really switching... there is literally NO difference in sound between the hardware and the software...

Now go and have some fun! ;-)

Cheers, Dirk / SPL "

Fractal

Příspěvek od Fractal » 15 lis 2010 00:27

Brooklyn / juanita juarez píše:
ECSON WALDES píše: This plugin is also quite CPU/DSP hungry, as the circuit has to be calculated all in one go...
NO WAY :shock: :?: :idea: :x :oops: :wink:

James L.

Příspěvek od James L. » 15 lis 2010 09:49

This plugin is also quite CPU/DSP hungry, as the circuit has to be calculated all in one go because of the inductive nature of the beast... but the plugin REALLY behaves just like the real thing...
Tak jako master eq by mě tohle tolik netrápilo.

tomy45

Příspěvek od tomy45 » 15 lis 2010 11:58

Ja som skusal dat 5x SPL passEQ v projekte a v pohode, neni to taky zrut.

BigaMyst

Příspěvek od BigaMyst » 02 led 2011 15:34

Ivo píše: Jak naznačil jeden myslím že už tady zmíněný test na GS, většina digitálních EQ zněla ve výsledku naprosto totožně ... Simulovat se dokonce moc nedají ani digitální reverby (viz "response impulses" a reálné přístroje), natož analogové přístroje. Ale lidé chtějí být klamáni ...
Na jedné fr. stránce prodejce kurzů jsem konzultoval moc zajímavou lekci (byla zdarma): srovnání EQ pluginů. Moc zajímavé, protože chlápek vzal asi 15 různých pluginů vždy několik v jednotlivých cenových kategoriích a srovnával je v dost komplexním testu. V každém případě jsme měli možnost si poslechnout výsledek a srovnávat je. Byla to tedy gigantická práce, protože vzali asi 5 různých typů zvukových problémů a vždy na ně aplikovali těch 15 pluginů. Pak byla možnost si jednak poslechnout každou nahrávku, ale hlavně je měřili dalšími nástroji, kde bylo možné graficky vidět, jak každý z nich pracuje.
Nejzajímavější na tom bylo, že v mnoha případech dopadly lépe levnější pluginy, než ty dražší, a dokonce v té nejdražší kategorii (kde byly asi 3 produkty) 1 z nich docela propadl. Ta nastavení byla vždy stejná a srovnávání bylo docela průhledné. Samozřejmě vyučovatel vše náležitě komentoval a vysvětloval. Nezdálo se však, že se výsledky všech pluginů srovnávaly. Naopak bylo krásně vidět ty šmejdy, co mají pěknou GUI, i když všechny kombinace se tam objevovaly: efektivita/dobrý GU, efektivita/hnusná grafika atd... a to vše za jakoukoliv cenu. V několika případech moje málo cvičené ucho nepoznalo rozdíl, ale zase jsem si nedával takovou práci, protože problém sám o sobě mě zas až tak neoslovil.

Ale tu studii bych si velmi rád přečetl. Jestli máš odkaz, díky předem.

Fractal

Příspěvek od Fractal » 02 led 2011 19:26

BigaMyst píše:
Ivo píše: Jak naznačil jeden myslím že už tady zmíněný test na GS, většina digitálních EQ zněla ve výsledku naprosto totožně ... Simulovat se dokonce moc nedají ani digitální reverby (viz "response impulses" a reálné přístroje), natož analogové přístroje. Ale lidé chtějí být klamáni ...
Na jedné fr. stránce prodejce kurzů jsem konzultoval moc zajímavou lekci (byla zdarma): srovnání EQ pluginů. Moc zajímavé, protože chlápek vzal asi 15 různých pluginů vždy několik v jednotlivých cenových kategoriích a srovnával je v dost komplexním testu. V každém případě jsme měli možnost si poslechnout výsledek a srovnávat je. Byla to tedy gigantická práce, protože vzali asi 5 různých typů zvukových problémů a vždy na ně aplikovali těch 15 pluginů. Pak byla možnost si jednak poslechnout každou nahrávku, ale hlavně je měřili dalšími nástroji, kde bylo možné graficky vidět, jak každý z nich pracuje.
Nejzajímavější na tom bylo, že v mnoha případech dopadly lépe levnější pluginy, než ty dražší, a dokonce v té nejdražší kategorii (kde byly asi 3 produkty) 1 z nich docela propadl. Ta nastavení byla vždy stejná a srovnávání bylo docela průhledné. Samozřejmě vyučovatel vše náležitě komentoval a vysvětloval. Nezdálo se však, že se výsledky všech pluginů srovnávaly. Naopak bylo krásně vidět ty šmejdy, co mají pěknou GUI, i když všechny kombinace se tam objevovaly: efektivita/dobrý GU, efektivita/hnusná grafika atd... a to vše za jakoukoliv cenu. V několika případech moje málo cvičené ucho nepoznalo rozdíl, ale zase jsem si nedával takovou práci, protože problém sám o sobě mě zas až tak neoslovil.

Ale tu studii bych si velmi rád přečetl. Jestli máš odkaz, díky předem.
na passeq je tak levny a tak ok plugin, ze me alternativy moc nenapadaji, mozna m/s veci od dfd HIIQ nebo jak se to jmenuje

Odpovědět