SRC comparsions

Ostatní audio software, obecná diskuse
Odpovědět
velvet

SRC comparsions

Příspěvek od velvet » 02 lis 2006 17:22

-------------------------------------
http://www.markvelvet.com

aum generator

Příspěvek od aum generator » 03 lis 2006 02:15

to sa vie uz davno ze Ableton ma nahovno audio engine... aj ked clovek by cakal ze medzi casom s tym nieco spravili.

edit: aha pozeram ze tam je porovnanie nielen abletonu....pardónik (:

velvet

Příspěvek od velvet » 03 lis 2006 08:36

Nemyslím, že jede o audioengine. Ale o to, jak kvalitně dokáže konkrétní software ( a jednou je tam pokud se nepletu algoritmus v hardwarové verzi od Weiss) konvertovat sample rate z 96 kHz do 44.1 kHz na konkrétním příkladu, kdy byl použit testovací tón na 1kHzů nakolik kvalitní algoritmy má daný software pro sample rate konverzi (což neznamená -snad- že by jinak audioengine pro nahrávání nebo sumaci v mixeru musel být taky špatný- nebo jo?)
Dost špatně na tom dle testu jsou "věci" od applu - LogicPro a SoundtrackPro, - což mne nepřekvapuje - kdykoliv jsem zkusil v Logicu sample rate konverzi, tak se mi to nelíbilo a radši jsem jí provedl jinde.
http://www.markvelvet.com

aum generator

Příspěvek od aum generator » 03 lis 2006 16:21

hej hej ja to chapem. no SRC je v podstate sucast audioenginu v abletone ktory je celkovo uuplne odflaknuty.

viac ako ten 1KHz tone ma zaujali passband a transition testy. na tom je odflaknutost niektory SRC vidiet o dost lepsie. ze v abletone tam musi vznikat aliasing jak svina....

a ten logic fakt nic moc....aj ked na druhu stranu, neni v tomto teste vidiet ze tie co maju dost strmy filter, ze ci je aj dost phase-linear.

Odpovědět