Synchro Arts - VocALign

Ostatní audio software, obecná diskuse
Odpovědět
S-CORE

Synchro Arts - VocALign

Příspěvek od S-CORE » 30 črc 2009 13:05

Synchro Arts - VocALign

prohledal jsem fórum, nikde jsem nenašel topic věnovaný tomuhle skvělému prográmku, tak snad se neurazíte, že jsem ho založil :)

Ve stručnosti (prosím omluvte ty lame výrazy): program dokáže strojově sladit dvě podobné audio stopy. Dá te to použít na "slepování" vokálů, pro hutnější zvuk, maskování nedokonalostí ve stopě, nebo třeba pro synchronizování dvou kytarových stop, zlepšování earlibů apod. Možností je mnoho!

Obrázek

Kód: Vybrat vše

VocALign® is the unique audio software solution for music and audio post that will adjust the timing of one audio signal to match the timing of another. Align:

* Lead vocal doubles
    * Backing vocals
    * Instrumental tracks
    * ADR (replacement dialogue tracks)
    * Foreign language dialogue
    * Sound effects 

VocALign's unique ability to align two signals enables it to be used creatively to take guide or even "live" tracks and create performances with perfectly aligned overdubs. This outstanding software gives users perfectly aligned double-tracked vocals, tight backing vocals, easy re-grooving of recorded vocals for remixing and shorter overdub sessions. Users also have the ability to choose the best rhythm and pace for a specific vocal, or even lay down the required tempo pattern for the artist.

VocALign Project 3

For post-production, VocALign will automatically edit a line of replacement dialog so that it aligns with the dialog recorded with the original film or video. The artist can concentrate on performance and the result is perfectly lip-sync'd dialog, or more convincing foreign language dubs.

VocALign is a truly amazing tool, which reduces the time taken to re-record dialog or vocals, saving money by drastically reducing production and studio time. Artists can now concentrate on performance and not sync during overdubbing sessions.
website:
http://www.synchroarts.com/

Byl bych rád, kdyby se v tomto topicu mohlo diskutovat o tomto softwaru, jeho funkcích, tipech...
Používá to tady z fóra někdo?
FruityLoops studio expert :D

Cyril

Re: Synchro Arts - VocALign

Příspěvek od Cyril » 30 črc 2009 15:10

Ja se o to pokousel ale zatim jsem na to nejak neprisel, zajimalo by me, jestli timhle fakt nekdo uspesne dokaze srovnat dve nebo dokonce ctyri ("stejny") stopy higain zkresleny kytary...
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

rastis

Příspěvek od rastis » 30 črc 2009 17:53

S-CORE píše:... nebo třeba pro synchronizování dvou kytarových stop...
skusal som to na dve "rovnako" zahrate gitary, aby boli este rovnakejsie, ale akosi sa mi nic dobre s tym nepodarilo docielit... ty to mas vyskusane a funguje to ako treba ?

S-CORE

Příspěvek od S-CORE » 30 črc 2009 18:02

mno probíhá to takhle:

vytvoříš si dvě stopy, ktere jsou zhruba stejné... nejlepší je, aby měly stejnou stopáž.

Jednu si pojmenuj třeba "hlavni_stopa.wav"
druhou "tuhle_budu_srovnavat.wav"

pak vlezeš do programu, a dáš jako GUIDE "hlavni_stopa" a jako DUB "tuhle_budu_srovnavat", vybereš metodu (v závislosti na verzi, kterou máš, klidně použí zatím tu původní, na experimenty je čas potom :D) a dáš srovnat.

Potom dáš uložit a nazveš to třeba "tahle_je_srovnana.wav".. Pozor tahle je jenom srovnaná (=jiná, přesnější verze) ke stopě "tuhle_budu_srovnavat", a jako šablona byla použita stopa "hlavni_stopa.wav". Fyzicky se ani s jednou z použitých stop ("hlavni_stopa.wav", "tuhle_budu_srovnavat.wav") nic nestalo, jen se přečasovala "tuhle_budu_srovnavat.wav" a uložila se pod jiným jménem ("tahle_je_srovnana.wav").

Teď si otevřeš jakýkoli audio editor a položíš pod sebe stopu "hlavni_stopa.wav" a "tahle_je_srovnana.wav". A voilá, sedí to jako prdel na hrnec :D

--
Snad to jde pochopit z tohoto odstavce.. Chvilku mi trvalo, než jsem přišel na to, jak to funguje, ale používám to, a srovnává to skvěle...

rastis

Příspěvek od rastis » 30 črc 2009 18:17

pokial si pamatam, tak ten princip som snad pochopil a snad som spravil, co trebalo. len ten vysledok ma nepresvedcil... boli to rychly metalovy skresleny riff na gitare...

S-CORE

Příspěvek od S-CORE » 30 črc 2009 18:19

takže jsi to srovnával už efektované ("wet", ušpiněné)?

Cyril

Příspěvek od Cyril » 30 črc 2009 18:21

S-CORE: ale srovnava to i tak "neprehlednej" signal jako je hodne zkreslena kytara? Kde nejdou moc jasne rozeznat spicky... (vizualne)
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

S-CORE

Příspěvek od S-CORE » 30 črc 2009 18:33

to právě asi ne, s tím nemám zkušenosti, já efektuji kytaru až v PC pomocí VST špiničů. Čili pracuje valstně s "dry" stopu..

rastis

Příspěvek od rastis » 30 črc 2009 19:06

S-CORE píše:takže jsi to srovnával už efektované ("wet", ušpiněné)?
a jake ine ? ja hovorim o realnej situacii, ked mas nahrate realne gitary z aparatu - tam ziadny takyto plugin mi nepomohol...

Cyril

Příspěvek od Cyril » 30 črc 2009 19:44

Jo to je fakt ze srovnavat DI stopu (cistou) je asi neco uplne jinyho... a pak to prohnat virtualnim a nebo skutecnym (pres reamp) aparatem...

Odpovědět