Waves CLA, JJP a pod.

Ostatní audio software, obecná diskuse
Odpovědět
pedro
Příspěvky: 7
Registrován: 26 zář 2016 17:26

Waves CLA, JJP a pod.

Příspěvek od pedro »

Zdravím Vás,
máte někdo zkušenosti s pug-in řadami na úpravu jednotlivých nástrojů od Waves, jako jsou JJP (např. http://www.waves.com/plugins/jjp-drums), CLA (např. http://www.waves.com/plugins/cla-drums) a podobné ? Jsou aplikovatelné na živě nahrané nástroje a pomohou něčemu ?

biscuit
Příspěvky: 10633
Registrován: 22 črc 2004 02:58

Re: Waves CLA, JJP a pod.

Příspěvek od biscuit »

Ja teda tyhle jejich "abstraktni" pluginy moc nechapu. Ale neco to dela a pouzitelny to urcite taky je. Jde spis o to, komu tenhle styl pluginu vyhovuje a komu je urcenej. Ja mam dojem, ze to je urceny spis pro hrace, nez pro zvukovyho geeka.

Uživatelský avatar
Stan
Příspěvky: 2523
Registrován: 27 dub 2013 15:26

Re: Waves CLA, JJP a pod.

Příspěvek od Stan »

jj Jsou to takovy "to go" pluginy moc u toho nemusis premyslet a dela to co potrebujes, takovy "wow" efekt :wink:. Jak psal biscuit tyhle samohrajky jsou urceny pro lidi ktery se zvukem moc nechteji zabyvat a radeji sahnou pro jednodussi reseni (samozrejme musis mit predstavu jak s tim kterym pluginem nalozit). Vsechny pluginy z JJP rady jsou strasne narocny na CPU a krome toho ze jsem je vyzkousel je vubec nepouzivam. CLA jsem nezkousel ale asi to bude podobny protoze tam probiha hodne procesu najednou. Jediny co stoji z "Singnature serie" za zminku je asi MM delay. Samozrejme vsechny pluginy jsou pouzitelne na zive nahrane nastroje.

EDIT: MM Reverb viz. nize :oops:
Naposledy upravil(a) Stan dne 27 zář 2016 01:04, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Fractal
Příspěvky: 3094
Registrován: 10 dub 2004 14:54

Re: Waves CLA, JJP a pod.

Příspěvek od Fractal »

zkoušel jsem kde co a přišlo i na tyhle neřády, pár jsem si jich oblíbil a koupil, jmenovitě JJP Vocals, a MM Reverb, koupil jsem taky MM Delay ale to bylo jenom kvůli tomu, že mě vyšel na 15 dolarů a znovu bych to neudělal, v časovém presu se kupř. ten JJP Vocals fakt hodí... no Greg Wells tak nějak funguje, ale prostě se mi to protiví, vyhnul bych se všem signature EQčkám, možná tam něco najdeš, ale než kupovat celé bundly, počkal bych si na blackfriday nebo vánoce a slevy individuálních pluginů, no a koupil ty co se líbí, sedí a nebudou ležet ladem, ono to beztak jsou jen převlečené starší wavesácké algoritmy zjednodušené pro zvukové lamy

Uživatelský avatar
Fractal
Příspěvky: 3094
Registrován: 10 dub 2004 14:54

Re: Waves CLA, JJP a pod.

Příspěvek od Fractal »

Stan píše:"...Jediny co stoji z "Singnature serie" za zminku je asi MM delay..."
Vidiš to a mě nějak zvukově nesedí, jakože jo... jo a jo... a potom ho ve vysledku radši nahradím něčím jiným, naopak ten MM verb je imho špica,

Uživatelský avatar
Stan
Příspěvky: 2523
Registrován: 27 dub 2013 15:26

Re: Waves CLA, JJP a pod.

Příspěvek od Stan »

Moje chyba :oops: mel jsem na mysli MM reverb. Delal jsem ted expreimenty (ptakoviny) s dealyem (ne MM) a nejak mi to uvizlo v pameti. :)

pedro
Příspěvky: 7
Registrován: 26 zář 2016 17:26

Re: Waves CLA, JJP a pod.

Příspěvek od pedro »

Dík za reakce. V noci jsem pár dem vyzkoušel, jak bylo zmíněno, skutečně to žere neuvěřitelný množství výkonu. Navíc, což už bylo též zmíněno, to víc připomíná kytarový multiefekty. S JJP na bicí se mi podařil celkej slušnej kopák, virbl to i po půlhodině kroucení pořád spíš mrvilo. U kytarovýho modulu jsem nakonec došel k vypnutí všeho kromě verbu a delaye, stejnýho efektu jsem ale dosáhl nastavením příslušných plug in na sendech. Nejpoužitelnější jeví se mi asi modul na vokál, i ten lze ale obejít jinou cestou s menším zatížením CPU. Toliko mé poznatky.

Uživatelský avatar
maux
Příspěvky: 403
Registrován: 21 zář 2010 16:29

Re: Waves CLA, JJP a pod.

Příspěvek od maux »

Greg Wells Piano. Dal jste na stopy a pak na grupu a docela hezky to barví, konkretne wurli u me.

Odpovědět