Win 7 or 8.1

Ostatní audio software, obecná diskuse
Odpovědět
a.tom.x

Re: Win 7 or 8.1

Příspěvek od a.tom.x » 19 led 2014 00:22

No já musím říct, že ani XP ani 7 mi na top end PC sestavě (MB, CPU, HDD Intel, značkové paměti, atd.) v audiu s Cubase prostě nedokázaly stabilně fungovat (SW originál samozřejmě). Absolutně nezvládají externí audio/MIDI hardware ...

Win 8 jsem naprosto neměl důvod ani zkoušet. Proč bych to dělal na pracovním NTB mě taky nenapadá, nevidím žádnou přidanou hodnotu. Počítač je pro mě něco jako "krompáč" tj. potřebuju poštu, internet, word, excel, powerpoint, konec. Protože Office je stejně zbastlenej šmejd tak se obávám, že mi nepomůžou ani win 10. ... kraviny jako facebooky, forky, atd. mi obstará iPhone a iPad. Učení nových fíčur mi pouze krade čas, který můžu strávit vyděláváním peněz třeba ...

jinak po roce v OSX o počítači ve studiu vlastně ani nevím a postupně přecházím do OSX kompletně celou domácnost (MacMini jako media centrum) a výhledově i ten MacBook Pro až umře pracovní NTB. Pouze jeden NTB jsem si nechal pod XP a jeden pod 98 na různé editory a utility. Časová úspora je neskutečná ...
Art of Sound - Professional Soundware Solution
http://www.aos-pro.com

SoundsFine

Příspěvek od SoundsFine » 19 led 2014 01:00

a.tom.x píše:No já musím říct, že ani XP ani 7 mi na top end PC sestavě (MB, CPU, HDD Intel, značkové paměti, atd.) v audiu s Cubase prostě nedokázaly stabilně fungovat (SW originál samozřejmě). Absolutně nezvládají externí audio/MIDI hardware ...

Protože Office je stejně zbastlenej šmejd tak se obávám, že mi nepomůžou ani win 10. ... kraviny jako facebooky, forky, atd. mi obstará iPhone a iPad.
Absolutně nezvládají audio/MIDI hardware... můžeš uvést konkrétní příklad?
Office je stejně zbastlenej šmejd nepomůže ani Win10 ... proč ho používáš? alternativ je mraky (iWork)
Ale tahle tvoje věta mluví zcela jasně: " je to šmejd a nepomůže nic" v takové případě není o řešit...

blueevil

Příspěvek od blueevil » 19 led 2014 09:37

nepresiel nahodou aj Logic Pro ako vsetky ostatne DAWs pod Win? metro ktore je na dotykovy display sa da v pohode trvale vypnut a Start zapnut, ziadny problem, len to chce pouzit rozum, nie citaty z fora pre idiotov, kde vraj Windows, Linux s Macom prekona aj bezpecnostou, je to na smiech. podobne graficke aplikacie nedosahuju stabilitu Winu ani zdaleka. o bezpecnostnych dierach v Linuxe, Macu sa vie uz roky. Win8 ma jadro na ktorom bezia este lepsie antivirove programy ako vo Win7 a Win 8.1 s SSD diskom bootuje aj extremne rychle. pokial tam nainstalujes to co tam ma byt, nie balast, nemas nikdy problem. chyba vsak info podpora pre nastavenie v systemovych registroch a príkazovom riadku.
http://blog.cakewalk.com/sonar-x1-on-wi ... r-preview/
http://blog.cakewalk.com/windows-8-a-be ... lications/

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 19 led 2014 10:14

SoundsFine píše: Souhlas. W8.1 jsou fajn.
Zatím jednoznačně nejlepší a nejstabilnější systém od Windows.
Ale na začátku ti to tak 2-3 hoďky sebere, než se seznámíš s novinkami.
Ale k dobrým věcem se lehce a rychle přivyká.
Jsou tu lidi, kteří z W8.1 dělají obludnost, ale tento postoj může pramenit pouze z neznalosti nebo z lenosti.
ja mam presne opacny pocit .. win8 je absolutne nepouzitelny .. napriklad nerozumiem tomu metru a sandboxu .. potrebujem nastartovat expolorer a v nom nejaku aplikaciu v kiosk mode .. v metro som nevedel nainstalovat flash .. proste to neslo .. stiahla sa instalacia , spustila a zostalo to stat .. tak nahodim flash v tom normalnom mode .. tam sa nahodil hned sam zo stranky .. reku super .. uz to pojde aj v metre .. hovno .. tam stale dokola to iste .. no ok .. metro nepouzitelne .. tak ho nebudeme pouzivat .. hmm .. ale ako spustim aplikaciu pri starte .. nemame start tlacitko a STARTUP adresar .. no poprdeli .. vyriesila to aplikacia tretej stranu .. hmm .. ta tiez bohvie ako nefujgune .. aha .. najnovsti IE je uplny dement a furt cacheuje data .. ok .. switchujeme na chrome .. v nom to funguje ako ma .. hmm .. po restarte sa chrome vzdy zpamatava a neotvori stranku .. to je len taky maly log mojho stretnutia s win8 .. DAKUJEM NECHCEM .. Vo windows 7 vsetko co som popisal ide na prvu supu .. bez zavahania .. stabilne rok .. na win8 sa kazdy druhy den musim pripojit a odkliknut ten chrome ..

a.tom.x

Příspěvek od a.tom.x » 19 led 2014 12:44

blueevil píše:nepresiel nahodou aj Logic Pro ako vsetky ostatne DAWs pod Win? metro ktore je na dotykovy display sa da v pohode trvale vypnut a Start zapnut, ziadny problem, len to chce pouzit rozum, nie citaty z fora pre idiotov, kde vraj Windows, Linux s Macom prekona aj bezpecnostou, je to na smiech. podobne graficke aplikacie nedosahuju stabilitu Winu ani zdaleka. o bezpecnostnych dierach v Linuxe, Macu sa vie uz roky. Win8 ma jadro na ktorom bezia este lepsie antivirove programy ako vo Win7 a Win 8.1 s SSD diskom bootuje aj extremne rychle. pokial tam nainstalujes to co tam ma byt, nie balast, nemas nikdy problem. chyba vsak info podpora pre nastavenie v systemovych registroch a príkazovom riadku.
http://blog.cakewalk.com/sonar-x1-on-wi ... r-preview/
http://blog.cakewalk.com/windows-8-a-be ... lications/
Ne Logic Pro už dlouhá léta na Win není, je pouze OSX.

a.tom.x

Příspěvek od a.tom.x » 19 led 2014 13:03

SoundsFine píše:
a.tom.x píše:No já musím říct, že ani XP ani 7 mi na top end PC sestavě (MB, CPU, HDD Intel, značkové paměti, atd.) v audiu s Cubase prostě nedokázaly stabilně fungovat (SW originál samozřejmě). Absolutně nezvládají externí audio/MIDI hardware ...

Protože Office je stejně zbastlenej šmejd tak se obávám, že mi nepomůžou ani win 10. ... kraviny jako facebooky, forky, atd. mi obstará iPhone a iPad.
Absolutně nezvládají audio/MIDI hardware... můžeš uvést konkrétní příklad?
Office je stejně zbastlenej šmejd nepomůže ani Win10 ... proč ho používáš? alternativ je mraky (iWork)
Ale tahle tvoje věta mluví zcela jasně: " je to šmejd a nepomůže nic" v takové případě není o řešit...
Věř mi, že jsem s tím laděním (resp. zprovozněním základního fungování) trávil většinu času od Win 98 přes 2000/XP/7 a pak mi prostě došla trpělivost.

Příklad - Audio MOTU PCI 424 + MIDI Express 128 (2x) tj. žádná Amerika fungovalo (i když nesměl jsem nikdy zapomenout třeba zapnout externí převodník k PCI424, pak to znamenalo znovu ručně v Cubase přiřadit a pojmenovat znova audio kanály k external instruments, u novějších Cubasí pak neustálé archivoání xml a přepisování v případě, že se něco podobného stalo v audio nebo MIDI - opruz!!!)

- k tomuto systému jsem koupil NI Maschine, fungovalo - až do okamžiku aktualizace driveru NI (to se dělo tak jednou za 2 měsíce) a najednou zmizel jeden MIDi interface a nebyl vidět tj. restart a tak na potřetí se to chytilo ... to jem ještě dával.
- Pak jsem koupil Korg Legacy controller MC20i .... totální rozpad všeho už nefungovaly ani restarty. tj. Legacy šlo do kelu a zase jsem se vracel do původního nastavení. Vzhledem k tomu, že body obnovení jsou absolutně nefunkční a nespolehlivá věc reinstalace systému. Komplet včetně všeho softu ...
- pak jsem opět udělal chybu tentokrát m-audio Venom - totéž rozpad celého systému, to samé udělal Korg Kaoss Pad, NI Kore 2, třetí MOTU a v podstatě všechno na USB
- stačilo něco připojit/odpojit a průser na světě

V zásadě jse trávil 80% času ve studiu nastavováním a kupováním nových ještě značkovejších PC vše na nic. Po roce na OSX se mi nestalo nic z výše uvedeného (i když mi občas vypadne kabel někde, tak ho tam zase zapojím a vše při starém) a ta hromada USB MIDI devices co mám na tom navěšenou je značně přebujelá (2xMOTU128, MOTI Micro, Blofeld, Pulse2, Maschine, m-Audio UC33, Akai Synthstation, Emagic AMT8 a Unitor 8) .. pod Windows utopie ... tj. ano na jednu univerzální zvukovku se vším audio a MIDI a možná jedním USB MIDI keyboardem dobrý, na profi využití ne.

ad Office - 99% zákazníků má Office, moje dokumenty musejí mít štábní kulturu, používám hromady křížových odkazů, pokročilých formátů, excely jsou narvané vzorci a grafy. Nějakej alternativní model typu Open office nebo cokoliv je tudíž pro mě nereálné. Tj. trávím hromadu času vztekáním.

Jinak co se týká Mrkvosoftu taz za nejhorší hrůzu považuji Internet Explorer a už se ani nepokouším instalovat nové verze ... Na PC se pokusím vydržet pod Win 7 co to půjde. Snad tu podporu ještě tak 3 roky nebudou rušit.

Blop79

Příspěvek od Blop79 » 19 led 2014 13:22

Já jen: Kdyby mrkvosoft místo mizerných, nepropracovaných, graficky směšných, nových systémů raději vydal na 7ičky SP2 s prodlouženou podporou, vůbec bych se nezlobil. Ale to by nevydělal :( Takže nic... Hlavně že na XPčka udělali 3...

a.tom.x

Příspěvek od a.tom.x » 19 led 2014 13:28

No četl jsem něco na téma největší noční můry Microsoftu (někdy loni):

Microsoft’s nightmare scenario:
1. The iPad eats the consumer PC market
2. Employees gradually switch away from using Windows PCs for work
3. Windows 8 fails to stop the iPad
4. Loyal developers start to leave the Microsoft platform
5. Windows Phone gets no traction despite the Nokia deal and RIM’s collapse
6. Office loses relevance [as people finally realize they don't need it]
7. Microsoft’s other business applications start to erode
8. The platform business collapses
9. The Xbox was never going to make up the slack, and Microsoft can no longer afford to keep investing in it
10. Microsoft suffers a huge quarterly loss. Ballmer retires to play golf

... a myslím, že se začíná projevovat, že minimálně ty Win 8 nejsou zrovna vítaná změna a lidi by dali přednost Win 7 s delší podporou jak píšeš.

Symphonic

Příspěvek od Symphonic » 19 led 2014 14:57

Hele nechtěli byste aspoň trochu zůstat u tématu.
Chápu že microsoft hateři a místní marketingový tým Applu nemá co na práci, ale tohle sme všichni na fóru četli asi tak 100x. :lol:

Realita je, že každýmu vyhovuje a funguje něco jinýho a spousta lidi je s Win7, 8, 8.1 naprosto spokojenejch, včetně mě. Mě nevyhovuje OSX a logika ovládání Mac, tak to jednoduše nepoužívám, a nemám přitom potřebu všechny přesvědčovat jak je OSX špatný a nepoužitelný a blbě navržený apod..

Další vlákno zralé na zamčení...

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 19 led 2014 15:47

blueevil píše:metro ktore je na dotykovy display sa da v pohode trvale vypnut a Start zapnut, ziadny problem,
v pohode je pre mna nejake nastavenie v preferenciach .. nic take tam neni ..

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 19 led 2014 15:49

Symphonic píše:Hele nechtěli byste aspoň trochu zůstat u tématu.
Chápu že microsoft hateři a místní marketingový tým Applu nemá co na práci, ale tohle sme všichni na fóru četli asi tak 100x. :lol:

Realita je, že každýmu vyhovuje a funguje něco jinýho a spousta lidi je s Win7, 8, 8.1 naprosto spokojenejch, včetně mě. Mě nevyhovuje OSX a logika ovládání Mac, tak to jednoduše nepoužívám, a nemám přitom potřebu všechny přesvědčovat jak je OSX špatný a nepoužitelný a blbě navržený apod..

Další vlákno zralé na zamčení...

nevidim dovod na zamykanie vlakna ani nemam pocit ze by tu bol akykolvek offtopic - okrem tohoto tvojho prispevku mozno :mrgreen:

1/ v kazdej debate ohladom OS je uplne legitimne upozornit aj na ine alternativy, verim ze keby bol Linux pouzitelny na DAW v rozsahu Win ci OSX, urcite by ho tu niekto spomenul tiez.
2/ sam blop79 naznacil ze varianta OSX pre neho nieje uplne zavrhnuta cesta
3/ kazdy ma samozrejme pravo napisat že mu nejaky OS nevyhovuje (tak ako tebe OSX) a ten kto ho za to zacne zhadzovat a davat mu vseliake oznacenia je proste blbec... nazorova diverzita je spravna, nikto nema patent na rozum (ani ja ani ty)
4/ to ze sa tu donekonecna otvaraju thready s tou istou temou sme si uz takmer vsetci tak nejak zvykli (monitory, zvukovky, daw, atd...).. Takze nevidim dovod pozastavovat sa nad neustalym riesenim DAW

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 19 led 2014 15:50

a.tom.x píše:[Na PC se pokusím vydržet pod Win 7 co to půjde. Snad tu podporu ještě tak 3 roky nebudou rušit.
co blbnes ? ja verim ze na XP vydrzim este 10 rokov ..

SoundsFine

Příspěvek od SoundsFine » 19 led 2014 18:07

Konec podpory pro Win7 je ještě velice daleko a v současnosti nikdo nezná termín.
Hlášky na internetu jsou neoficiální. Závazné stanovisko potvrzené od Microsoftu je pouze pro XP.
Minimálně 5 let ještě podpora bude. A za tu dobu... kdo ví co se stane?

Že tu na fóru někdo neustále tlačí OSX do všech vláken, proč ne? Ale stejně mi to připadá čím díl více směšné.
Dneska už nevidím nic, v čem by byl Mac lepší, stabilnější, výkonnější, bezpečnější než Windows.
Když si koupíte hw MacMini a nainstalujete Win7 budete mít stejnou stabilitu i výkon jakou OSX.
Většinou stejně člověk raději používá software třetích stran (Google, Adobe, Mozilla, Sony,...), než aby se spokojil se základem (až na výjimky).

ad: a.tom.x
Hášky jak to microsoftu nejde, jak mají sevřenou zadnici, jsou legrační a nikdo soudný to nemůže brát vážně.
Jediný důvod nevidím, proč bych měl hanit Windows a chválit Apple - nebo obráceně.
Dva molochy, kterým jde jen o prachy. Prospělo nám všem více alternativ, ale v oblasti zpracování digitálního audia je volba jasná - buď Win nebo OSX.
Absolutně se nemohu porovnávat s "vesmírnou sestavou" a.tom.ixe,
Pod Win8.1 v Cubase7 s RME UFX mám zapojeno následující: 5 HW synthů: Ensoniq ZR (MIDI), Roland FantomG (USB), Yamaha Motif XF (USB), Korg M3 (USB), Kurzweil PC3 (USB), master Kawai MP10 (MIDI), dále UAD (FW), Powercore (FW), 2x HW Lexicon, preampy.
Zcela bez problémů s RME - možná právě díky RME šlape i pod Win8.1 bez zaváhání.

Symphonic

Příspěvek od Symphonic » 19 led 2014 18:33

Pokud někomu Win nefunguje podle jeho představ, může používat OSX. Ale rozhodně to není tak, že by na Macu všechno všem fungovalo. Každý se může přesvědčit, stačí zadat do Googlu věci jako "Mac Motu problem" , "Mac RME problem" apod. :lol:

Podle mých zkušeností jsou zdrojem problémů nejčastěji drivery. A některý firmy lépe podporují jedno platformu než druhou. Takže základem stabilního setupu je vybírat kombinaci a součásti, které spolu dobře fungují a zajímat se před koupí. Není to věc OSX nebo Win.

Blop79

Příspěvek od Blop79 » 19 led 2014 18:36

Pytkin píše:
a.tom.x píše:[Na PC se pokusím vydržet pod Win 7 co to půjde. Snad tu podporu ještě tak 3 roky nebudou rušit.
co blbnes ? ja verim ze na XP vydrzim este 10 rokov ..
Jo jo, konec ti krásní píčou zde : http://www.microsoft.com/cze/ukoncenipodpory/, s krásným odpočtem. :D Nadruhou stranu, pořád straší že kamarádi z ruska si z tvého pc udělají cedník (viry), ale nepíšou že když máš antivirák, nic ti nehrozí.
Konec podpory pro Win7 je ještě velice daleko a v současnosti nikdo nezná termín.
Pro win 7 ne, ale pro SP1 u Win7 ano a hoodně počítaču právě tento SP1 má :D

Odpovědět