Zápory DAW

Ostatní audio software, obecná diskuse
Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Re: Zápory DAW

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 28 led 2015 15:00

pytkin: jo, na editovani to neni idealni. ja si ale mono zdroje nahravam mono, tak s tim problem nemivam :]

jina kapitola je import session z PT, o tom radsi nebudu zacinat mluvit.

dog

Příspěvek od dog » 28 led 2015 15:01

Schválně jsem zkoušel jak jde rozdelit stereo audio na dva mono v Logic a našel jsem, že to jde přes Bnce a tam se dá vybrat ve File Type >> Split...pak by to mělo jít přes Edit>>Convert ....ale to se mi zatím nějak nepovedlo... furt to dělá stereo file...ale teď mě napadlo...možná je v obou jen prvá nebo levá strana...

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 28 led 2015 15:26

demsky píše:Pytkin nechapeme sa, v mixeri alebo v samotnom properties mas hlasitost a panning, netreba ti na to ziaden plugin, ked si zduplikujes track a das hard right a hard left, tak ti hraje iba ta jedna strana zo stereo stopy, aky mas problem?
ja myslim ze to nechapes ty .. ked dam pan do lava alebo do prava , tak mi hraju oba kanaly v lavo alebo v pravo .. panorama ti nevypne niektory kanal ..

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 28 led 2015 15:31

Brooklyn / juanita juarez píše:pytkin: jo, na editovani to neni idealni. ja si ale mono zdroje nahravam mono, tak s tim problem nemivam :]
jo jasne .. ja si tiez nahravam mono .. ale ked dostanem zaznam z kamery , tak vacsinou je v lavo handka a v pravo ruchac .. a do predu to nikdy neviem , aky zvuk je v subore .. cize ho natiahnem .. prida sa mi stereo .. vidim ze je to stereo , tak idem do sound forge a tam si to rozdelim (vacsinou si ulozim len handku) a potom si to natiahnem do nuenda .. Keby to bolo ako v tom vegase , alebo reaperi , tak si v tom stereo wave v properties vyberiem len lavy kanal a je to ..

inak teraz som skusal to convert multichannel track to mono tuna v studiu na windowse .. A tam to nuendo pekne spravilo dva monotracky .. mne vcera na OSX doma to neurobilo nic .. divne .. mozno daky bug OSX verzie .. kera inak pada furt .. az je to skoro nepouzitelne ..

demsky

Příspěvek od demsky » 28 led 2015 16:17

Pytkin píše:
demsky píše:Pytkin nechapeme sa, v mixeri alebo v samotnom properties mas hlasitost a panning, netreba ti na to ziaden plugin, ked si zduplikujes track a das hard right a hard left, tak ti hraje iba ta jedna strana zo stereo stopy, aky mas problem?
ja myslim ze to nechapes ty .. ked dam pan do lava alebo do prava , tak mi hraju oba kanaly v lavo alebo v pravo .. panorama ti nevypne niektory kanal ..

coze? takze ked mam stereo track a davam panning na lavu stranu, tak on v podstate posuva pravu stranu na lavu a mixuje ju s nou? tak to je fakt ze psycho software.
http://www.soundcloud.com/martindemsky | Kurzweil Forte | Arturia MatrixBrute

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 28 led 2015 16:20

demsky : ved to tak je podla mna v kazdom software .. ked mas stereo stopu a das PAN do lava , neznamena to , ze chces pocut len lavy kanal .. ale oba .. a vlavo ..

PELF
Profesionál

Příspěvek od PELF » 28 led 2015 16:29

:shock: přece pokud máš jeden zvuk jen v levém kanálu a jiný v pravém, tak ti při krajních hodnotách balance (100% L nebo R) hraje jen ten příslušný kanál
audio::video::postprodukce
Studio ATLAS

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 28 led 2015 16:49

pelf : to by ma pekne sralo , keby to takto fungovalo :)

PELF
Profesionál

Příspěvek od PELF » 28 led 2015 17:21

Pytkin: tak to teda asi s demskym děláme něco špatně, nebo je ten tvůj DAW fakt trochu psycho :)
Schválně jsem udělal narychlo jeden testovací stereo zvuk, kde je v každém kanálu něco úplně jiného a neříkej mi, že když to hodíš do stopy a PAN na ní dáš na 100% L nebo R, že slyšíš pořád oba zvuky???
Přílohy
PAN test.mp3
(665.63 KiB) Staženo 12 x
audio::video::postprodukce
Studio ATLAS

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak » 28 led 2015 17:26

Tak to je horsi nez tah sportky :D to jsem zvedavy na vysledek! Ja taky ziju v tom domeni, ze to funguje jak pise PELF.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 28 led 2015 17:34

Pelf : teraz idem na vyrobu .. vecer to vyskusam doma .. Ale zijem v domneni , ze to tam funguje, ako hovorim .. ale je pravda , ze som si nikdy nerobil test , ze by kazdy kanal obsahoval daco ine .. tiez som zvedavy , ako to dopadne :)

rastis

Příspěvek od rastis » 28 led 2015 21:50

podla mna ma pravdu Pytkin - dam PAN dolava, tak sa mi vsetko da dolava, aj to co bolo vpravo. PAN predsa nerobi to, ze znizuje volume jednej strany ! PAN zuzuje stereo, az zmonuje, ale obsah zostava cely.

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak » 28 led 2015 22:01

Logiku by to melo, ale nerozumim pak tomu, kdyz mam zvuk, ktery hraje vice do jedne strany a panem ho dam uplne na druhou stranu tak ho slysim min.. kdyby to bylo tak jak rikas, tak by pri absolutnim pan L nebo R hral stejne nahlas, protoze by se oba signaly secetly..

Stan

Příspěvek od Stan » 28 led 2015 22:28

Bacha na rozily mezi Pan a Balance.

demsky

Příspěvek od demsky » 28 led 2015 23:13

Tak som si schvalne precital zopar stranok pan vs balance v DAW, pastovat to tu nebudem, rovnako ani komentovat nazory vyssie, sorry :&) zase tu mame terminus technikus na rovnakom principe len niektore aplikacie pouzivaju ten druhy.

Napriklad aj v MIDI je kontroler 10 PAN jednoducho pozicia nastroja v stereu, ked ho dam hard left, tak napravo nezneje absolutne nic, ale syntak zase nemixuje to co je vpravo postupne nalavo, mam to oskusane na stereo zvukoch kde su urcite elementy.

Osobne som teraz checkol vsetko, co mam doma, vsade je panning. Na fore napriklad Reaperu tiez pisu ze panning je obycajny balance ale pridali tam na kanal nejaky plugin v style toho waves stereo imagera, ktory robi realny panning. Dokonca som sa docital, ze niekde panning je pri mono stopach a balance pri stereo. Dokonca aj winamp ma PAN ktory je balance, nech to uz zakoncim ceresnickou na torte.
http://www.soundcloud.com/martindemsky | Kurzweil Forte | Arturia MatrixBrute

Odpovědět