Pripojeni hardware EQ Joyo R-12 k Pioneer A-209R

Vše o hudbě na počítačích se systémem Windows
Odpovědět
Moss

Pripojeni hardware EQ Joyo R-12 k Pioneer A-209R

Příspěvek od Moss »

Ahoj, předně, fóra jsou až poslední instance, řešim svůj dnešní výmysl celý den.

Idea je prostá mít hardware eq (stačí 10 pásem) na blbnutí při přehrávání hudby z pc. Vymyslel jsem v podstatě 2 řešení - jedno standalone VST a midi controller - pripojeni do pc (nenasel jsem jednoduchy standalone EQ, bud na me skacou klikacky nebo PRO vst-cka, ale nenasel jsem standalone - samozrejme ve FL tam vsechno je ale ja chci blbnout pri prehravni hudby) nebo propojeni výse zmíněných zařízení a tam bych vás poprosil o radu.

Nejsem profík, výstup je přes kabely který se tuším řiká XLR nebo kdoví jak, já se celý život pohybuju jen v oblasti jack - cinch :-). Ano tohle je EQ pro kytaru, ale napadlo me pomoci redukci to pripojit do toho zesilovace jako kdybych tam po staru pripojoval normalni deck. Cili teoreticky potrebuju dva kabely (nevim zda existují) - XLR? který půjde z Joyo do 2 x cinch monitor respektive 4x aneb přesněji 2x kabel XLR? rozdvojený do dvou cinch. Uvažuji správně? bude to takhle fungovat? Případně jestli vás napadá jiné řešení.

Prostě EQ už dneska nikoho nezajímá jen profíky :-) a to zase nejsem :-).

Ok, dík za případné rady, snad jsem to popsal jasně - prostě mít harware eq ovládání na hudbu z kompu, v mém případě napojeném na ten zesilovač, takže se nabízí právě další možnosti.

Zatim

Moss

Re: Pripojeni hardware EQ Joyo R-12 k Pioneer A-209R

Příspěvek od Moss »

Já si tu budu odpovídat sám, třeba to někomu někdy pomůže - takže určitě HW - plugin + midi controller se mi dostalo doporuceni prilis drahych vecicek (teda spis draheho VST). Firma ktera prodává Joyo me rekla ze by to slo, ale potreboval bych dva (coz jako dva smysl, na druhou stranu nevim co by tak hrozne ublizilo kdybych z Joyo jednoho vystupu pouzil kabel ktery se proste rozdvoji). No, doporuceny pristroj je tento Behringer FBQ1502HD Ultragraph Pro, coz jako ok, cenove zadnej velej rozdil, akorat ze to uz je delane do racku no.

tony9

Příspěvek od tony9 »

Co jsem zběžně mrkl na net, tak ten Behringer řeší tvůj problém.
Jaký máš systém?
Já jsem sice dlouho neviděl Win, ale mám dojem, že v nich ekvalizer byl zabudovaný, nebo ne?

Moss

Příspěvek od Moss »

Jo hlavne, dik za reakci. Můj problém je že na to chci šahat :-). Viděl jsi I dream of wires (4 hodiny btw), jak všichni profici vyházeli s příchodem PC hardwarové veci a zacali pouzivat PC a pak zjistili ze na to chtej sahat, takze ty svoje udelatka draze kupovaly zpatky? :-) (pripadne nova udelatka v ramci renesance tedle, ja nevim jeslti do racku se tomu taky rika moduly , moduly asi), klikaci equalizer na mys me fakt nezajímá, to sezenu hned, jinak bych nepsal sem. Zajima me bud VST standalone na kterej napojim midi controler nebo druhá cesta do zesíku připojit ekvalizér.

Systém je Win 10 - pak bud integrovana Realtek nebo DAC DragonFly - to vede do toho Pioneeru a pak bedny. Jo Behringer to urcite dá no, predstava byla trochu jina, ale kdyz si vezmu ze i stare EQ do decku se dalali pomoci (ja rikam slajdu) slide, tak tohle je v poho. Sice bych radeji knoby, ale resil jsem to asi 12 h vcera a knoby a EQ moc ne - to jedine pak prave VST, hardware ne. Ten Behringer me postaci.

Jo jediná věc (což se asi možná mezitím dopátrám sám) - předpokládám, že ten EQ (protože vlastně úplně stejné jsou i ty staré do decku, kde mě překvapilo, že jdou na každou bednu zvlášť) se dá "zamknou" čili když to budu posouvat na jedné bedně simultálně se to posune i na druhé bedně.

tony9

Příspěvek od tony9 »

Takhle, ekvalizace není zrovna jednoduchá záležitost.
Když máš dva kanály (stereo), tak samozřejmě jde každý ekvalizovat zvlášť.
Já bych použil, když už chceš ekvalizovat vestavěný eq na kartě nebo Win a naučil bych se s tím nejprve zacházet.

Moss

Příspěvek od Moss »

Ok, ja nejsem profík ale zacházení s 10 pásmovým ekvalizérem snad zvládne každý audiofil ne? Sorry já jsem teď trochu mimo z té odpovědi, já nevím co v mém příspěvku implikuje k tomu, že jsem snad 10 band EQ ani v životě neviděl :-), navíc sorry to je tak fakt offtopic :-). Každej snad v dobách winamp blbnul s jeho eq pokud chtěl :-) a to už je fakt dlooouho. Mě by spíše zajímalo jestli to jde locknout protože jsem to nikdy hardwarově neměl v ruce. A ještě ne, opravdu jsem ve winamp nepoužíval presety :-). Mě nejde o master mix ale o blbnutí :-).

tony9

Příspěvek od tony9 »

Offtopic je celé tohle vlákno. Tohle je fórum o zvukařině a tvorbě většinou elektroniocké muziky, takže mix, master jsou zde témata.
Nikoliv připojování soustavy k poslechu.
Nicméně já už jsem ti všechno řekl, takže ahoj a snad ti to pomohlo.

Odpovědět