Win 10 nevidi Firewire

Vše o hudbě na počítačích se systémem Windows
Odpovědět
Becherius
Příspěvky: 111
Registrován: 26 bře 2004 10:11

Win 10 nevidi Firewire

Příspěvek od Becherius »

Zdravim
Mam novy pocitac a ve spravci zarizeni se mi nezobrazuje radic IEEE1394. Hledal jsem na internetu ovladac, abych ho nejak nainstaloval rucne, ale nepedarilo se mi ho najit. Pokousel jsem se ho nainstalovat rucne jako starsi HW, ale kdyz vyberu v seznamu radic IEEE1394, nenabidne mi to zadne ovladace. Mám tuto sestavu:
Zákl. deska bude „ASUS STRIX Z270E GAMING, Socket 1151
Proc. I7-7700k,
32 gb pameti
FireWire 400 PCI Express Card, Two external ports, one internal port, Texas Instruments XIO2200A chipset 
Grafika: ASUS EX-GTX1050TI-O4G
WIN 10 home

Muzete prosim poradit?

Uživatelský avatar
pavlii
Moderátor
Příspěvky: 3568
Registrován: 05 čer 2002 19:23

Re: Win 10 nevidi Firewire

Příspěvek od pavlii »

Hmmm..... není zakázán v BIOS/profilu OS? Jen strelba od boku. Pokud zařízení funguje, tak by ho měl OS jako takové vidět; bez ohledu na ovladače. Tohle vypadá spíš na vypnuté/zakázané/nefunkční.

P.

Becherius
Příspěvky: 111
Registrován: 26 bře 2004 10:11

Re: Win 10 nevidi Firewire

Příspěvek od Becherius »

Abych se přiznal, BIOS není zrovna moje doména, navíc jsem zjistil, že v tomhle novém počítači už BIOS vypadá úplně jinak, než jak jsem ho znal. :shock: Nic méně, je možné, aby byl FireWire zakázaný, když není integrovaný? Nebo může být zakázané něco jiného, co je potřeba k tomu, abych FireWire viděl? Karta je ve slotu PC Express, nevšiml jsem si, že by šel někde v BIOSu povolit nebo zakázat.

Uživatelský avatar
pavlii
Moderátor
Příspěvky: 3568
Registrován: 05 čer 2002 19:23

Re: Win 10 nevidi Firewire

Příspěvek od pavlii »

Mhm - pokud jsi se v tom "nešťoural", tak bych tipoval na nefunkční HW. Obecně platí - kdyžtak mě znalejší mohou vyvést z omylu - že OS si přidaný HW "očuchá" a buď ho bez problémů nainstaluje nebo dojde k nějaké chybě; obě situace jsou každopádně reflektovány ve Správci zařízení. Pokud strčíš jakoukoli kartu do slotu MB a OS nic o novém zařízení nenapíše, obávám se o nefunkčnost.

Zkouška v jiném stroji je možná?

P.

Odpovědět