Tip: Měření délky vybrané části projektu pomocí HeDaScripts

Vše o programu Reaper
Odpovědět
Uživatelský avatar
Džirka
Příspěvky: 604
Registrován: 25 úno 2009 18:57

Tip: Měření délky vybrané části projektu pomocí HeDaScripts

Příspěvek od Džirka »

Tip, který možná leckdo využije.

Příklad: Mám v Reaperu projekt dlouhý neuvěřitelných 5 hodin. Jedná se o mluvené slovo. Pomocí regionů jsem si ho rozdělil na různé části a vyexportoval klientovy. Jenže klient si přál udělat několik střihů a poslal mi časy, ve kterých by rád změny udělal. Jenomže, to je jak hledat jehlu v kupce sena. Tracky jsou rozdělený a nesouhlasí s časy v projektu. Stalo se mi to už několikrát. Přál jsem si mít v DAWu vždy nějaké pravítko, jako ve photoshopu, kde si můžu měřit od jakéhokoliv místa. Nyní jsem objevil toto https://forum.cockos.com/showpost.php?p ... stcount=35 A funguje to přesně jak chci. :)

Uživatelský avatar
PELF
Profesionál
Příspěvky: 2119
Registrován: 12 dub 2007 12:03

Re: Tip: Měření délky vybrané části projektu pomocí HeDaScripts

Příspěvek od PELF »

Díky za tip. Jestli to správně chápu, tak je to jako když kliknu kurzor na místo odkud chci měřit a pomocí time selection táhnu až do času, který hledám?
audio::video::postprodukce
Studio ATLAS

Uživatelský avatar
TAP
Příspěvky: 479
Registrován: 20 črc 2004 10:04

Re: Tip: Měření délky vybrané části projektu pomocí HeDaScripts

Příspěvek od TAP »

http://reaper.fm/videos.php#glUWwadF__w

Onehdy jsem obievil v Reaperu subprojekty. Na pětihodinový projekt by se myslím hodily.

Uživatelský avatar
Džirka
Příspěvky: 604
Registrován: 25 úno 2009 18:57

Re: Tip: Měření délky vybrané části projektu pomocí HeDaScripts

Příspěvek od Džirka »

PELF píše:
20 lis 2017 20:28
Díky za tip. Jestli to správně chápu, tak je to jako když kliknu kurzor na místo odkud chci měřit a pomocí time selection táhnu až do času, který hledám?
Existují dva měřiče, item timecode a region timecode, používám ten region. Počítadlo ukazuje čas v rámci regionu, kde se zrovna nachází kurzor.
Reaper.jpg

Odpovědět