Produkce skladby v Steinberg Cubase 11 Pro

Odpovědět
Uživatelský avatar
pixel
Administrátor
Příspěvky: 395
Registrován: 09 bře 2009 14:55

Produkce skladby v Steinberg Cubase 11 Pro

Příspěvek od pixel »

Video návod na produkci skladby v Cubase.
9. 1. 2023

Těchto pět videí je určeno převážně začátečníkům. Na konkrétním příkladu si ukážeme produkci jednoduché skladby v DAW software Steinberg Cubase 11 Pro. Od základního nastavení, přes recording, následnou editaci až po mix, mastering a export… vše vás naučíme zábavnou a jednoduchou formou.

Vytvoření projektu a nahrávání
V tomto videu si v Cubase připravíme nový projekt, naučíme se jak ho nastavit pro nahrávání a vytvoříme a zahrajeme si na virtuální nástroj (synth).


Virtuální nástroje
Pojďme se ponořit do světa virtuálních nástrojů, které jsou součástí instalace DAW SW Cubase. Od virtuálního bubeníka Groove Agent, přes analogový synth Retrologue 2 po sample player Halion Sonic SE. Naučíme se základy jejich editace a přehrajeme si některé zvuky a groovy.


Editace a další způsoby nahrávání
Jak lze editovat nahraný materiál? Co jsou to Tools? Jak vymazat části nahraných stop? Co je to kvantizace? Jak nahrávat nástroje pomoci počítačové myši? Odpovědi nejen na tyto otázky naleznete ve videu.


Plug-in efekty v mixu
V tomto videu se naučíme pracovat s vybranými implementovanými plug-in efekty (ekvalizer a kompresor) v mixu Cubase.


Plug-in efekty v masteringu a export audia
Jakými plug-in efekty je vybavena Cubase pro mastering? Některé z nich (SuperVision, BrickWall Limiter, Vintage Compressor a Multiband Compressor) si v následujícím videu na konkrétním masteru ukážeme.


Pierre Savage
Hudební producent, recording artist a recording engineer.
Credits: skupina Lucie, Michal Dvořák - Vivaldianno, iMucha, David Koller, Čechomor, Radek Baborák, John Reilly (UK) atd.

Odpovědět