;)

Co se nevešlo do definovaných kategorií a souvisí s tvorbou hudby
peteness

Příspěvek od peteness » 01 bře 2006 16:40

Bud rad, ze existuje internet a plno super veci mas zadara.
Kdysi po revoluci me vzrusovaly tabulatury. Screaming Trees a podobne kapely. Nikde sem to nemohl sehnat, akorat v jednom obchudku v Praze na Ujezde je prodavali. Kytrove tabulatury k jednomu albu vysly zhruba na litr! Obcas jsem si nake koupil.............dneska je to vsecko na netu.........to jen tak na okraj, kolik stoji zahranicni literatura.

Cyril

Příspěvek od Cyril » 01 bře 2006 16:44

peteness> napodobne, taky jsem si ty predrazeny tabulatury kupoval :)
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

Jindy

Příspěvek od Jindy » 01 bře 2006 17:24

aladar: tak ti tady ukážu jednu melodii kterou sem složil asi před rokem...mě nepříjde špatná na to, že tvrdíš že absolutně nic nemůžu bez znalostí složit - Synth Balade (TEST)

Teď sem do toho na rychlo vybral nějaké nástroje, které sice možná na to nejsou ideální, ale svůj účel to zatím plní. Sice je to melodie nedokončená, ale mě se líbí. Neobsahuje různé legrácky jako hold nebo prodloužení zvuku, nebo jak se tomu říká, ale to sem zase použil v jiných melodiích.

Jindy

Příspěvek od Jindy » 01 bře 2006 17:37

peteness: no vždy? já neříkám, že nejsem rád, že existuje internet ;)

Cyril

Příspěvek od Cyril » 01 bře 2006 17:38

Jindy: me se ta melodie moc nelibi, navic se to pohybuje podle me na hranici falesnosti, ale to neber vazne, dulezity je, ze se to TOBE libi, a na ostatni se muzes vykaslat, prece to skladas v prvni rade pro sebe...
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

Jindy

Příspěvek od Jindy » 01 bře 2006 17:45

Cyril: no neni to nic extra, ale líbí se mi to celkem...cekal sem ze to nekomu bude znit falesne, protoze sem vybral blbej nastroj tu trumpetku, ktera sama o sobe je trosku falesna...no ale melodii sem udelal vic a kazda je uplne jina...kazdopadne vim ze mam co zlepsovat a diky za podporu...navic treba takovy Autechre muze nekomu prijit falesne, ale maji hodne fanousku, tak proc nejit i podobnou cestou...ikdyz me osobne jedno album od Autechre co sem slysel prislo az moc zesrany, nechapu to jak se to muze nekomu libit...

rastis

Příspěvek od rastis » 01 bře 2006 17:51

Jindy píše:...a na ty noty - myslim, že není úplně nezbytné je umět aby měl člověk úspěch...
Ale vsak si protirecis, pretoze par prispevkov predtym si napisal toto:
Jindy píše:...ale chci se něco hlubšího dozvědět o zvuku (o masteringu, knihu o akustice sem už našel) a třeba se naučit noty (zatím dělám melodie po sluchu) nějakou zábavnou formou. ...
Ja som Ti nic nepisal o tom, ze sa mas ucit noty :). Aj ked zhodou okolnosti, a to sa prosim neuraz, prave na tej Tvojej ukazke vidno, ako to vyzera, ked dotycny nema sajn o hudobnej nauke. Ale to je uplne mimo a mozno len ja mam divne citenie a ta ukazka je OK ;)

Ak chces vediet o zazname zvuku, snimani nastrojov, prehlade mikrofonov a studiovych procesoroch, asi jedina knizka po cesky je Praxe zvukove techniky od Vaclava Vlacheho. Mne osobne dala dost.

Forro napisal plnu prdel textov o vsetkych druhoch syntez, klavesovych teorii, o MIDI. Ja jeho texty citat nedokazem (nie som schopny im rozumiet), ale vela ludi si ich celkom pochvaluje...

Asi najviac Ti da, ked budes tvorit, pracovat, premyslat a s pripadnymi konkretnymi problemami na ktore narazis sa budes obraciat na skusenejsich, trebars rovno do tohto fora...

(PS by Safa: Rastisi, HTML tagy se tady pisou do hranatejch zavorek, v normalnich lomenejch tu nefungujou)

Jindy

Příspěvek od Jindy » 01 bře 2006 17:55

Cyril: sem tam ty nastroje vymenil, tak mi prosim rekni jestli to bylo tim a nebo jestli je ta melodie sama o sobe lehce falesna- Synth Balade (v2)

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 01 bře 2006 17:56

Jindy: sorry, ale v ty ukazce nedodrzujes ani zaklady harmonie. Ne ze by to bylo vzdy nutne, ale takhle to zni jaksi tupe. Asi nejsem ten nejpovolanejsi, kdo by ti to mel rikat, jelikoz sam noty temer nepouzivam a sice taky nemam temer zadne hudebni vzdelani, ale v hudbe funguje neco, cemu se rika rezonance a na ty je cela harmonie zalozena. A musis ji bud citit, nebo se aspon naucit noty a hudebni postupy, pokud ti to citeni nestaci.
Samozrejme zalezi na tom, co chces delat za hudbu a tim smerem se zamerit. Asi nema cenu, aby sis hned shanel najednou informace o muzitronice, o zvukarine, o masteringu, o teorii hudby a skladby. kazda z tech oblasti je na celej zivot. Vazne zkus zacit s necim popularnim a pak uvidis, kam se vyvines. Treba ten Forro by ti moh vyhovovat.

Jindy

Příspěvek od Jindy » 01 bře 2006 17:56

rastis: jasně, díky

Cyril

Příspěvek od Cyril » 01 bře 2006 18:06

Jindy: muj cit mi rika, ze je to porad lehce falesny, okolo 11 noty jestli dobre pocitam to je pro me fakt divny... ale to je jen muj nazor... Mozna by ten reverb nemusel bejt tak masivni a bylo by to jasnejsi, ale nevim... Autechre taky z vetsiny nechapu, ale treba Gantz Graf mi, prestoze je to totalni exp. elektronika, prijde jako docela hitovka, fakt me to cely bavilo, mozna i diky Cunninghamove klipu...
P.S. mastering bych bejt tebou vubec zatim nestudoval, bude to zbytecne zabitej cas... To je fakt pro profiky, myslim ze dulezitejsi je se co se zvuku tyce naucit nejdriv obstojne michat ,)

Jindy

Příspěvek od Jindy » 01 bře 2006 18:30

Cyril: tohle sem udelal ted behem 15 minut...je to taky falesny? - Neurol

Vuid

Příspěvek od Vuid » 01 bře 2006 18:33

to all:
Tahle diskuze je fakt hrozna!
Tema se jmenuje Ceska literatura a jeste jsem tu nevidel jedinej prispevek typu: Autor - nazev knihy, vydavatelstvi.

Ach jo, navrhuji vsechny prispevky krome prvniho smazat a rozjet to znova.
Ja bych se totiz taky rad dozvedel o nejake ceske literature zabyvajici se hudebni tvorbou, misto toho se tu resi konkretni melodie a jestli autor nahodou neni pitomec kdyz zalozil tohle tema:(

Munro

Příspěvek od Munro » 01 bře 2006 18:35

Jindy: Me se tyhle "falesny" tony libej, ostatne jsem za to tu uz byl pranyrovan :). Svet neni jen tonika, dominanta, subdominanta atd,. Pokud je tenhle postup dilo nahody, nevim jak to budes pouzivat dal. Kazdopadne je to zajimavej napad prave pro nejakej neotrelej harmonickej postup. No ja byl vzdycky exot :oops: :twisted: !

OT: ono se da zvyknout i na jiny, nez temperovany ladeni. Po tejdnu v Egypte se mi zacal ten jejich popik v arabskejch stupnicich fakt libit. To co se u nas obcas slysi je slabej odvar ucesanej pro evropsky ucho.

Vuid: Souhlas, jen asi tady tech prispevku moc nebude.
Naposledy upravil(a) Munro dne 01 bře 2006 18:42, celkem upraveno 1 x.

Jindy

Příspěvek od Jindy » 01 bře 2006 18:40

Vuid: už tu všechnu literaturu co sem chtěl jmenovali, viz. Forro a navíc, mě taky nikdo neřekl celej název knihy, našel sem si to sám podle toho co sem vyčetl z příspěvků. Začni číst tohle téma od začátku a narazíš na všechna ta jména, pak stačí už jen zagooglovat a máš to. Jestli chceš něco dalšího, tak se zeptej sám, já už nemám na co bych se ptal ohledně literatury.

Odpovědět